Автор Тема: Малки здравословни  (Прочетена 72592 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Малки здравословни
« -: Май 10, 2015, 09:51:37 am »
Правя темата, за да си споделяме разни проблемчета, научени, прочетени, препатени болежки и лекувания

Тренди, индекс 4.9 е в норма, макар че аз съм си мерила моя след обилна вечеря и е бил 4.5
Ако още имаш проблеми, сподели тук всички симптоми, то е ясно, че не сме лекари, но човек след ходене по прегледи и консултации, придобива някакъв опит.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Малки здравословни
« Отговор #1 -: Май 10, 2015, 02:51:05 pm »
Като си правих изследвания преди време ми излезе 5.9, преди това от бърза помощ ми правиха тест и показа 10 и нещо. Май няма да е лошо пак да си пусна.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Малки здравословни
« Отговор #2 -: Май 10, 2015, 03:03:23 pm »
Ухаа 10 си е направо критично. Да не си преживяла някакъв стрес? Хубаво е профилактично човек да си проверява стойностите, макар че сега направленията са доста окастрени и личните с голяма мъка дават.

Папи ами здравословните ми проблеми започнаха лятото, забелязах, че съм отслабнала драстично, появи се голям апетит и постоянно търся да хапна нещо. Способна съм да изям 1 хляб за деня  :012: Обилно се потя през нощта и понякога усещам как ми пада захарта драстично чак ми се разтреперва. Вече от няколко дни си мисля, че обмяната нещо ми прави номера. Мислех си, че са хормоните, но изследванията са в норма. Та тава е накратко. Усещам как тялото ми се променя колкото и странно да звучи, сякаш е станало машина за топене на мазнини.
« Последна редакция: Май 10, 2015, 03:17:03 pm от trendy »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Малки здравословни
« Отговор #3 -: Май 10, 2015, 03:33:50 pm »
Изследванията на кои хормони са в норма?

Утайката ти (СУЕ) в норма ли е? Да не е нещо с щитовидната жлеза?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Малки здравословни
« Отговор #4 -: Май 10, 2015, 03:53:57 pm »
Изследванията на кои хормони са в норма?

Утайката ти (СУЕ) в норма ли е? Да не е нещо с щитовидната жлеза?

На щитовидната си правих. Утайка не съм пускала.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Малки здравословни
« Отговор #5 -: Май 10, 2015, 04:26:44 pm »
На щитовидната си правих. Утайка не съм пускала.
а изследвания на кръвната захар?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Малки здравословни
« Отговор #6 -: Май 10, 2015, 04:27:35 pm »
да правих си и там нещата са добре

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малки здравословни
« Отговор #7 -: Май 10, 2015, 05:07:25 pm »
Може да са женските хормони, тях трябва да ти ги пусне гинеколог, или потърси ти справка кога точно се пускат, че има специфики

Сатен, това са високи стойности, замери ги пак

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Малки здравословни
« Отговор #8 -: Май 10, 2015, 06:58:13 pm »
За женските хормони в Цибалаб има пакети, вероятно и в другите лаборатории. Може и направо там да отиде, но по-добре гинеколог да ги назначи.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Малки здравословни
« Отговор #9 -: Май 10, 2015, 07:11:14 pm »
Стойности над 6.0 на глюкоза в кръвта поддържани по-продължително време са подозрителни за диабет начална фаза,напоследък имаше реклама на препарат от семена на ясен,с много добър ефект точно затова,диета без бързи въглехидрати,редовно умерено движение,борба със стреса .Това без отлагане,всяко закъснение може да е фатално!Не е чак като правилото за ,,златния час,, -но да речем  е ,,златния месец,,,това което може да се направи в началото никакви специалисти и скъпи лекарства по-късно не могат да постигнат.На специалистите им е омръзнало да го повтарят,така че сещайте се сами!
« Последна редакция: Май 10, 2015, 07:17:10 pm от Oposit »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Малки здравословни
« Отговор #10 -: Май 10, 2015, 07:21:43 pm »
АА никъде не отивам вече, тя личната като ме види и сигурно ще ме изгони  ;D Направо ми се гади от болници, изследвания и доктори.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Малки здравословни
« Отговор #11 -: Май 10, 2015, 07:27:43 pm »
Тренди, не се притеснявай! Според мен това са психосоматични реакции на твоя организъм към стрес или друга, тревожна ситуация. Често се случва на по-емоционалните хора. И аз от стреса смъквам килограми, имала съм периоди на безсъние и паник атаки. Може и паник атаки от време на време да получаваш. Гледай да не го мислиш толкова, понеже като си втълпиш нещо и става по-зле. Естествено , че трябва да се направят изследвания, но щом най-важните са в норма ( за щитовидната и захарта), мисля че е на психическа основа всичко. Пий някакви чайове за сън, нерви и тн. Ако смяташ , че е от женските хормони-  чай от бял равнец .Може да взимаш и мента, глог, валериан.

ПП“ А ако ти се ядат много тестени изделия, хляб, сладко- говори за липса на хром в организма. Може да се набави чрез добавка или под формата на таблетки. Ако искаш си изследвай и желязото. Обикновено при жените е по-ниско.
« Последна редакция: Май 10, 2015, 07:31:45 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Малки здравословни
« Отговор #12 -: Май 10, 2015, 07:29:19 pm »
Майка ми е болна,сериозна болест е!Най-голям проблем се очертава да е артериосклерозата при нея,кризата при нея не било инфаркт,а остра сърдечна недостатъчност,както казах на докторите,наблюдавам и прояви на мозъчна склероза,много забравя,не съм сигурен дали не забравя някои лекарства,мисля да и направя кутийка с 3 отделения за деня,иначе докторите не са сигурни при криза,опасяват се от предозиране .Явно и ретината е засегната,посред ден включва лампите .Засега не е ударил бъбреците и краката .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Малки здравословни
« Отговор #13 -: Май 10, 2015, 09:04:26 pm »
Аз съм убедена, че 95% от заболяванията са лечими със здравословен хранителен режим!

Майка ми излекува много тежка екзема по ръцете, с която се опитваше да се справи години. Беше обиколила най-добрите дерматолози, но кортикостероидите и другите медикаменти само замаскираха положението и лекуване нямаше.

Та това което тя приложи е - суровоядство и много чиста вода. Спря пшеничните неща, месото, млечните. И посети 4 пъти много добър класически хомеопат. Спря също и всякакви химии, които ползваше като кремове, лосиони и т.н. И всичко това за 7 месеца!

Споделям снимка  :)


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малки здравословни
« Отговор #14 -: Май 10, 2015, 09:07:03 pm »
Опозит, съжалявам, че майка ти не е добре, това артериосклероза атеросклероза ли е?