Автор Тема: Циганско астрологично  (Прочетена 21775 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Циганско астрологично
« Отговор #15 -: Юни 20, 2015, 09:58:11 pm »
Тук има загърбване на Сатурн като градивен принцип, последствията са явни. Ако щете, това е Тъмната страна.

а плодовитостта и продажбата на поколението и те ли към тъмната , безвремието,безредието и хаоса на бита им са си баш по него- да ,ама -не

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Циганско астрологично
« Отговор #16 -: Юни 20, 2015, 10:03:26 pm »
Тема за циганите конкретно — какви са що са, по Юпитер ли са, по Нептун ли, по Меркурий ли… Аз си държа на Сатурн, но ако вляза в тон — по Луна и Венера са :012: Много емоционални, женят се рано, имат много чавета, всичко е ясно.
По стелиум Юпитер, Марс и Меркурий- женят се млади и се размножават като хлебарки  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #17 -: Юни 20, 2015, 10:07:25 pm »
За плодовитостта и продажбата на поколението не знам, но безвремие, безредие и хаос са все анти-Сатурн работи. Гледате на Сатурн само утвърждаващо — ред, амбиция, строителство, — но при циганите проявата е като отрицание и пак е сатурнова.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Циганско астрологично
« Отговор #18 -: Юни 20, 2015, 10:15:00 pm »
Една от версиите е, че идват от Индия. След социално преструктуриране и въвеждане на строга йерархия на кастите, някои групи не били включени, поради политически и религиозни причини. Това са били музикантите, актьорите, крадците, магьосниците. След като вече нямали нормални условия за живот се групирали, образували банди и мигрирали на запад.
Относно ранните сватби, това е традиция в Индия, там ги женят още като деца.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #19 -: Юни 20, 2015, 10:18:31 pm »
Много интересно, Сатен. Чувал съм, че идат от Индия, но не и това, че са изгнаници от там.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Циганско астрологично
« Отговор #20 -: Юни 20, 2015, 10:29:27 pm »
тази статия май е интересна, още не съм я чела http://elenikindia.blogspot.com/2011/03/roma-and-indian-connection.html

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Циганско астрологично
« Отговор #21 -: Юни 20, 2015, 11:17:48 pm »
Хм, никой не стъпа на текст, цитат...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Циганско астрологично
« Отговор #22 -: Юни 20, 2015, 11:24:20 pm »
Сатурн изисква ред. А те нямат такъв. За себе си имат някакъв и не във вид, който е бил. Сатурн и цигани - Репс, не мога да схвана защо така го усещаш. Някак...магаре и сандали, така ми изглежда.
Но това показва кой какво е видял от циганите. Кой каквото е видял.

Аз съм видяла много. От всякакви видове - бедни, богати, измамни, готини, истински изроди. И не бих могла да ги определя само с Нептун. Знам какво е да видя как дете свири странджанска музика, а музикален инструмент е по-голям от него. И свири добре, както професионалист, без да е такъв, а да му е в кръвта. Виждала съм и гадни нептунови цигани.

Те са многолики - с едни са добри, с други лоши, но трудни за определяне.
Има някаква страст в тях, лесно палят.
Трудни са за опознаване.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Циганско астрологично
« Отговор #23 -: Юни 20, 2015, 11:26:40 pm »
Къв цитат бе Папито, аз да не съм клише от книга, трябва ли ми някой астро авторитет ,за да му повярвам,.. когато видя Плутон и Сатурн да въртят кючек- значи земята е обърнала полюсите и ние сме в паралелна реалност. :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Циганско астрологично
« Отговор #24 -: Юни 20, 2015, 11:33:31 pm »
По плутона са обсесиите им. Могат да са и много жестоки.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Циганско астрологично
« Отговор #25 -: Юни 20, 2015, 11:48:32 pm »
На сапун тая напаст!

По Луна ги определям аз.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #26 -: Юни 21, 2015, 12:19:33 am »
Брей, изисква, та изисква… Да, изисква. Едната страна на монетата е време, ред, дисциплина, постоянство, упоритост… ясно, нали? Другата страна е безвремие, безредие, разпасаност, от днес за утре, мързел. И двете са Сатурн. Или, ако щете, Сатурн и Сатурн × -1. Но все за същата планета иде реч, веднъж гледана отгоре, веднъж отдолу.

Цитат може и да изнамеря, я Бонати, я Лили все ще ги е споменал, но не вярвам такъв довод ex cathedra да убеди специално някого.

По-дълбокият въпрос тук е, как се определят сигнификатори — по признаци/качества или по функция. За мен второто е по-логично, но признавам, че не знам каква е функцията на циганите, само предполагам :) В случая съм в небрано лозе и допускам и по качества, ама поне да са есенциални, а не акцидентални.

Тъй че, каква е функцията на циганите — по същество са някаква нисша каста, вършат (доколкото) мръсна и гадна работа, която никой друг не ще. Ако на вас ви пасва някаква друга планета, хубаво.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Циганско астрологично
« Отговор #27 -: Юни 21, 2015, 01:34:01 am »
Според древните всякакви малцинства и второ качество народ са по Сатурн. Следователно - циганите също.
Това, че ние в модерната астрология сме склонни да приписваме коренно противоположни качества на една и съща планета и се опитваме да изкараме Сатурн като шестица от тотото си е наш проблем.

Сатурн е ограничение, отхвърленост, мизерия, мръсотия и простотия. Точно такива са циганите и са нежелани от целия свят - колко повече Сатурн ви трябва...?
Отритнати и ни живи, ни мъртви - това е стартът на Сатурн. Отнасяйки го към индивидуалните карти - дали ще си останеш с пакета от този старт или ще го попълниш, или ще си направиш още един по-лъскав и хубав пакет, зависи от останалите планети в наталната карта и доколко са ударени от Сатурн. В аспект към малефици не е толкова зловреден, но в аспект към бенефици като Венера, Юпитер и дори двете светила - нищо добро не може да свърши, да ме прощава модерната астрология.

Обсъждайки кражбите, лъжите, престъпленията на циганите всъщност говорите за следствия. Не за причини. Те са прости, и ограничени, и бедни (Сатурн). И затова крадат, и лъжат, и убиват. А не обратното.

« Последна редакция: Юни 21, 2015, 01:36:26 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Циганско астрологично
« Отговор #28 -: Юни 21, 2015, 02:01:48 am »
Лъв, Вода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Циганско астрологично
« Отговор #29 -: Юни 21, 2015, 02:10:58 am »
Е, Лъва нали е за царските особи?:)
Водата...по-може, ако е Скорпион става. Ама Марс и Плутон ми идват твърде силни за циганите.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.