Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 331644 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #255 -: Ноември 27, 2015, 08:04:47 pm »
По Луна без курс един хорар и от мен - "Ще съкратят ли щата, т.е. ще бъда ли уволнена?"

Колегите превръщат работата ми в пълен ад. Търпях ги достатъчно и днес ги поставих на мястото. Но тъй като ближат задниците на ръководството, а аз съм "черната овца" предполагам, че аз ще го отнеса. Та затова е и въпроса.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #256 -: Ноември 27, 2015, 08:22:29 pm »
По Луна без курс един хорар и от мен - "Ще съкратят ли щата, т.е. ще бъда ли уволнена?"

По Луна без курс може и да ти се размине. Освен ако не задаваш въпроса пост фактум, т.е. след като вече ръководството е подготвило една заповед за уволнение зад гърба ти /без да бъдеш уведомена/ и да я пази в чекмеджето за някой удобен случай.

Важното е да не отнесеш дисциплинарно уволнение. Ако решат да съкращават щата, т.е. минаваш процедура по съкращаване от работа /по реда, предвиден от КТ/, това ще проработи само в твоя полза. Хем ще се отървеш от това омразно място, хем ще си с чисто досие и ще можеш да идеш на борсата. И няма да се налага сама да напускаш преди да е свършила учебната година, за която си ангажирана.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #257 -: Ноември 27, 2015, 08:45:51 pm »
Лили, благодаря ти!

Работата много ми харесва - нещата, за които отговарям по длъжността х-ка, работата с децата е супер. Но останалото е като филм на ужасите.

Не ги знам какви ги мислят, но от такива като тях всичко мога да очаквам. Дисциплинарното уволнение ще е върхът на сладоледа и не знам какви причини биха изтъкнали. Но ако се стигне до там, то ще се видя с тях в съда!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #258 -: Ноември 27, 2015, 08:52:26 pm »
И на мен не ми се вярва да има дисциплинарка, просто изброих различни хипотези.
А ако буквално спазваме правилата в Хорарната астрология, не би трябвало да бъдеш освободена от работа.

Но ситуацията там е доста нестабилна и ръководството не е читаво - интересува ги формалното спазване на правила и стандарти, но не са загрижени за вътрешния микроклимат в учреждението. Има прилагане на формални процедури, но без реален резултат. Има напрежение между теб и ръководството.

Хм, директорката с какви позиции е там, има ли вероятност да ѝ се клати столът?
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 08:54:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #259 -: Ноември 27, 2015, 09:13:17 pm »
Изглежда ти предстои промяна и скоро ще се окажеш в много силна позиция. Или пък да вземат да ти сменят шефа?  :017:
De omnibus dubitandum est

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #260 -: Ноември 27, 2015, 09:50:30 pm »
Много си точна с това, Лили:
Цитат
Но ситуацията там е доста нестабилна и ръководството не е читаво - интересува ги формалното спазване на правила и стандарти, но не са загрижени за вътрешния микроклимат в учреждението. Има прилагане на формални процедури, но без реален резултат. Има напрежение между теб и ръководството.

Всичко е формално и пълно с грешки. Правят разни фалшификации и си измислят задължения, за да влизам да ги замествам в часовете (всеки ден, при това, че те са там) и ми възлагат неща, за които изобщо не отговарям, след което ми държат тон и ми крещят (същото отношение е и от учителките), че не работя, и не си спазвам работното време?!!! А, за да наваксам с моята работа, защото покрай техните неща аз изоставам оставам в извън работно време и работя от нас. А от друга страна задълженията ми са за пълен работен ден, а аз ги изпълнявам за половин, защото така съм назначена и т.н.
Но ми е много чудно как са се справяли преди мен да ме назначат - днес ги питах и не ми отговориха?!
Не знам дали и се клати стола (поставям карта за общо инфо), но знам, че вече не понасям козирози ;D.

Дракониада, каквото и да гледам имам кофти аспекти. Почнах работата може би във възможно най-кофтия период.
Тр. У8 е няколко градуса от К8,
Тр. Юпитер У10 е в съвпад с нат. Вертекс в 7-ми дом и прави квадрат с МС, квадрат със Сатурн, Уран и Хирон.
Тр. Марс/У2 + тр. Лилит правят опозиции към У6, У10, СЛВ.

Благодаря, Дияна - не знам дали ще сменят, мисля, че си е оплел здраво кошницата...
« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 01:17:44 pm от romantica »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за работа
« Отговор #261 -: Ноември 27, 2015, 10:05:29 pm »
По Луна без курс един хорар и от мен - "Ще съкратят ли щата, т.е. ще бъда ли уволнена?"

Колегите превръщат работата ми в пълен ад. Търпях ги достатъчно и днес ги поставих на мястото. Но тъй като ближат задниците на ръководството, а аз съм "черната овца" предполагам, че аз ще го отнеса. Та затова е и въпроса.

Според мен ще останеш където си. Може даже да получиш изненадваща подкрепа от колеги.
Друг е въпросът при такъв микроклимат струва ли си ти самата да искаш да останеш.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #262 -: Ноември 27, 2015, 11:16:49 pm »
По Луна без курс един хорар и от мен - "Ще съкратят ли щата, т.е. ще бъда ли уволнена?"

Колегите превръщат работата ми в пълен ад. Търпях ги достатъчно и днес ги поставих на мястото. Но тъй като ближат задниците на ръководството, а аз съм "черната овца" предполагам, че аз ще го отнеса. Та затова е и въпроса.
Представена си от Луната, която е в последен градус на знака, което показва, че скоро ти предстои промяна на личностно ниво, може би няма да се изживяваш вече като "черна овца" и ще подходиш професионално към работата си по един хармоничен начин, загърбвайки сплетни и дребни интрижки.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #263 -: Ноември 28, 2015, 12:59:11 am »
Благодаря ви, Делфи, Дракониада и Акрукс.

Драки, нямам никакво желание да бъда екип с тези хора - тъй като съм доста по-млада от повечето и те ме възприемат като ученичка, която ще им върви по свирката и не може да им противоречи за нищо. След като ми нямат нужното уважение няма да получат и моето към тях, в крайна сметка преди всичко човек трябва да цени себе си най-напред. Не мога да бъда нито лицемер, нито клюкар, а точно това се поощрява.
Това което казваш е правилно и може би в частния сектор или другаде би се получило, но не мисля, че може да се осъществи точно в този колектив и в това у-ще.

Днес никой не очакваше от тях, че ще им се противопоставя така категорично и рязко, но не виждам ползата за мен да се оставя да ме смачкат и да стана поредната бърсалка, за която ще говорят, че по техните изкривени критерии "не става". Нямам намерение цял живот да привличам точно такива индивиди, които да ми подкопават самочувствието, че не са осъществили себе си или с комплексите си.
И може би това ще е опитът ми от цялата работа там - да си "излекувам ранните" от училищните години...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Хорари за работа
« Отговор #264 -: Ноември 28, 2015, 10:03:41 pm »
По хорара на Романтика- няма да те съкратят,личи си, че проблемът ти нарушава душевния комфорт и те тормози заради Луната в 12-ти, изглежда някак скрит и неглижиран, но шефът и колегите май са в един отбор - У 6/10 е на трон.
Съчуствам ти, защото работя същото като теб и на предишната ми работа бях в подобно положение- запълвах дупки всякакви, та едва издържах и се махнах оттам, въпреки отличното заплащане.
Не забравяй, че има Синдикат и ако са нарушени правата ти, раб . време и т.н. , може да се обърнеш към тях, имам колежка, която в момента съди настоящата ми шефка за неправомерно уволнение и всичко работи в нейна полза.
Това  със заместването  на учители под предлог, че са заети, дежурства в междучасията, ходене на работа още в 7.30 заедно с тях ми е много непонятно, но колеги споделят, че е факт все още на доста места.
Успех!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #265 -: Ноември 29, 2015, 12:32:12 am »
Драки, благодаря за коментара!

Наясно съм, че често го има този стремеж - новият кадър, колкото и добре да се справя, и да се старае, то задължително да бъде премачкан от тежестта на дългогодишните служители.
За мен това е много идиотско и не говоря за някой арогантен, млад човек, който постоянно се надува или прави на многознайко. А за съвсем нормално и осъзнато, и отговорно поведение. Не го разбирам - какво пречи една добра дума, една похвала - нищо не струва, а би дала много! Най-вече мотивация, а без нея за каква работа може да става въпрос изобщо?! Какво е това пестене на думи, а увеличаване на грубото и просташко критикуване, и т.н.?!

Екипът може да изхвърля и да не толерира непригодните (в случай за моята ситуация), но от друга страна е известен и принципът на Парето, а в него се казва, че само 20% от служителите вършат 80% от работата. Аз за няма и 3 месеца съм свършила толкова работа, колкото може би всички заедно за за това време.

Все ми е едно дали ще се засегнат старите или не - техен проблем. Тръгнах с добро, като не се получи, бях достатъчно търпелива. В крайна сметка и те имат усти, но и аз имам - както могат да говорят те, и аз мога. А не подозират колко много неща знам за тях от децата и родителите...

Сатурн ми управлява 11 дом. Нептун е на К11.
И на пръв поглед Сатурн ми прави единствената опозиция в хороскопа с Хирон (на IC).
А в момента тр. Сатурн ми гази из 9-ти дом и предстои до месеци да пресече МС, след което да съвпадне със себе си в 10ти дом.

Благодаря ти, Корея! Успех и на теб :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #266 -: Ноември 29, 2015, 02:00:11 pm »
Романтика, да се върнем пак на хорара ти.

Според мен не би трябвало да те уволнят/съкратят сега, но има вероятност да не ти продължат договора, след като изтече първоначално договореният срок. Не и с това ръководство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #267 -: Ноември 29, 2015, 02:36:15 pm »
По Луна без курс един хорар и от мен - "Ще съкратят ли щата, т.е. ще бъда ли уволнена?"

Колегите превръщат работата ми в пълен ад. Търпях ги достатъчно и днес ги поставих на мястото. Но тъй като ближат задниците на ръководството, а аз съм "черната овца" предполагам, че аз ще го отнеса. Та затова е и въпроса.

Романтика, няма да те съкратят, но ще има някаква промяна в работата. МС сменя знак и Овен вече се
управл. от Марс. Очаквам, че ситуацията ще се усложни на раб. място. Но от друга страна Луната сменя знак и в Рак е в собств. си знак, или ти ще си в по-силна позиция,
и ще съумееш да се справиш. Лили е писала за договора ти, вероятно заради съвпада на Слънцето и Сатурн, като Сатурн упр. на 7дом договорите.
Аз бих казала да се въздържаш от подписи на документи, или да ги четеш внимателно преди подписване.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #268 -: Ноември 29, 2015, 04:50:31 pm »
Романтика, няма да те съкратят, но ще има някаква промяна в работата. МС сменя знак и Овен вече се
управл. от Марс. Очаквам, че ситуацията ще се усложни на раб. място. Но от друга страна Луната сменя знак и в Рак е в собств. си знак, или ти ще си в по-силна позиция,
и ще съумееш да се справиш. Лили е писала за договора ти, вероятно заради съвпада на Слънцето и Сатурн, като Сатурн упр. на 7дом договорите.
Аз бих казала да се въздържаш от подписи на документи, или да ги четеш внимателно преди подписване.
Едва ли Сатурн е имала предвид, по-вероятно да е отчела разходящата квадратура на Луната У1 с Юпитер У6 и СЛВ в 3д- договорите и училището са по 3д. , а работните задължения по 6д., т.е. за в бъдеще няма да ги изпълнява, като може да загуби професионална репутация, кариерата, понеже сега видях, че Луната У1 е в сходящ квадрат с МС.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Хорари за работа
« Отговор #269 -: Ноември 29, 2015, 06:20:58 pm »
Луната ще извърши квадрат със Слънцето У1 и Меркурий у3, едва ли ще подпишеш договор.
За съжаление се оказа права... :-( Останах без работа... Току що звъннах на шефа да го питам кога да се върна работа и се оказа, че оборота му е паднал и нямал нужда от човек... Направо съм отчаяна  :(
« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 06:34:19 pm от gerivas »