Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327418 пъти)

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Хорари за работа
« Отговор #495 -: Април 20, 2016, 11:25:44 pm »
Лили, благодаря за коментара!
Чувствам се добре!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #496 -: Април 20, 2016, 11:28:53 pm »
По картата не ми се струва Н. да е излъгала.

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Хорари за работа
« Отговор #497 -: Април 20, 2016, 11:30:36 pm »
Веско, благодаря и на теб!
Чувствам се добре!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #498 -: Април 21, 2016, 03:42:58 pm »
Здрасти на всички.

Ситуацията е следната: в процес на напускане на настоящата си работа съм, остава още малко време да изтече предизвестието. Колежката Н. каза, че в оставащото време ще трябва работя нещо, което не съм правила досега, защото шефовете така щели да са по-доволни. Имам да си довършвам работа по един проект и ще го направя, след това няма да ми е проблем да се захвана и с другото, мога да го свърша, но си мисля че всъщност инициативата да ми се постави новата задача не е от шефовете, а от Н., която иска да им се подмаже по някаква причина.

Въпросът ми е: Лъже ли ме Н. като казва, че шефовете искат аз да изпълня тази задача?

Картата:
За лъгане не знам, но добре укрива скритите си намерения с Нептун У12 в неин 12д.
Представена от ретро Марс, който се отдалечава от ретро Сатурн У10 за нея- не е в кондиция и позиция да блесне пред ръководството, което също е в затруднено положение. Не намирам логика, след като си подала предизвестие за напускане, защо тепърва трябва да се представяш пред шефовете , че да са доволни? Какво те грее теб дали ще са доволни или не след като съвсем скоро няма да са ти шефове? А за да научиш истината- пита шефовете, те ли са заръчали на твоята колежка да ти постави тази задача, макар че защо трябва тя да ти поставя задачи- пряк началник нямаш ли си?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #499 -: Април 21, 2016, 04:03:11 pm »
Без да съм гледала хорара - след приключването на настоящия ти проект, най-добре директно го предай на  "шефовете" и попитай какво още биха искали да свършиш до изтичане на предизвестието ти.
За който разговор Н. въобще и не следва да бъде уведомявана.
Особено ако е разчитала да се ползва неправомерно от плодовете на труда ти :-)

ПС. И като цяло шефовете са особено предпазливи и изрядни с работник в предизвестие, следят му работното време, качеството на работата, заместниците, състоянието на предоставените му оръдия на труда, документи, осигурителни ангажименти и т.н. Едва ли ще си позволят да му поставят задачи през трети лица в пожелателно-мечтателна форма.

Та си опичай акъла накрая - да не се налага да те глобяват за некачествено/ненавременно изпълнение на задача, която "сама" си си нахлузила.

« Последна редакция: Април 21, 2016, 04:04:46 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Хорари за работа
« Отговор #500 -: Април 21, 2016, 11:05:21 pm »
За лъгане не знам, но добре укрива скритите си намерения с Нептун У12 в неин 12д.
Представена от ретро Марс, който се отдалечава от ретро Сатурн У10 за нея- не е в кондиция и позиция да блесне пред ръководството, което също е в затруднено положение. Не намирам логика, след като си подала предизвестие за напускане, защо тепърва трябва да се представяш пред шефовете , че да са доволни? Какво те грее теб дали ще са доволни или не след като съвсем скоро няма да са ти шефове? А за да научиш истината- пита шефовете, те ли са заръчали на твоята колежка да ти постави тази задача, макар че защо трябва тя да ти поставя задачи- пряк началник нямаш ли си?

akruks, благодаря за коментара, добих по-ясна представа.  :)
Права си, не ме грее дали ще са доволни шефовете, не искам и няма как да ги питам подобно нещо. Имам пряк началник, но и него няма как да питам, взаимоотношенията в офиса са ужасни, за нормален диалог и дума не може да става. Това е и една от причините да искам да се махна.
Чувствам се добре!

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Хорари за работа
« Отговор #501 -: Април 21, 2016, 11:12:55 pm »
Без да съм гледала хорара - след приключването на настоящия ти проект, най-добре директно го предай на  "шефовете" и попитай какво още биха искали да свършиш до изтичане на предизвестието ти.
За който разговор Н. въобще и не следва да бъде уведомявана.
Особено ако е разчитала да се ползва неправомерно от плодовете на труда ти :-)

ПС. И като цяло шефовете са особено предпазливи и изрядни с работник в предизвестие, следят му работното време, качеството на работата, заместниците, състоянието на предоставените му оръдия на труда, документи, осигурителни ангажименти и т.н. Едва ли ще си позволят да му поставят задачи през трети лица в пожелателно-мечтателна форма.

Та си опичай акъла накрая - да не се налага да те глобяват за некачествено/ненавременно изпълнение на задача, която "сама" си си нахлузила.

Diyana, и на теб благодаря за коментара и съветите! Ще ги имам предвид, особено в частта за "самонахлузването"  :)   
Чувствам се добре!

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Хорари за работа
« Отговор #502 -: Април 27, 2016, 01:47:03 am »
Венера У1, У6, съУ10 в сходящ квадрат със Сатурн У9, У10 за него - 9д за него е 3д на отсрещната страна, няма да му се обадят; последният аспект на Луната У3 за него е опозиция с Уран У10- няма да получи длъжността, за която е кандидатствал, може би няма необходимия ценз за тази работа.
Давам обратна връзка-обадиха му се на другия ден ден и започна....вярно нямаше никакъв опит за тази работа.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #503 -: Април 27, 2016, 07:53:52 pm »
Давам обратна връзка-обадиха му се на другия ден ден и започна....вярно нямаше никакъв опит за тази работа.
:13:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #504 -: Май 01, 2016, 04:52:41 pm »
Бях питала, но днес пак зададох хорар, но този път ще ме съкратят ли?
Имам проблеми в работата.


До тук - никакви изгледи за съкращение, даже назначават нови бройки.  ;D
Аз обаче продължавам да търся мечтаната работа...
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за работа
« Отговор #505 -: Май 02, 2016, 01:43:49 pm »
Здравейте. Тази година Х. (назован по име)  завърши медицина, въпроса е ще специализира ли тази година в град ..Х .
Въпроса го задавам аз, той е назован по име в хорара.
« Последна редакция: Май 03, 2016, 06:10:14 pm от WhiteRose »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #506 -: Май 03, 2016, 05:02:23 pm »
Здравейте. Тази година Х. (назован по име)  завърши медицина, въпроса е ще специализира ли тази година в град ..Х .
Въпроса го задава аз, той е назован по име в хорара.
Да.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #507 -: Май 04, 2016, 10:16:00 am »
Здравейте одавна търся работа и си намерих,но стана проблем и останах пак без работа.Въпросът ми е има ли вероятност да се върна на тази работа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #508 -: Май 04, 2016, 11:14:35 am »
Въпросът ми е има ли вероятност да се върна на тази работа.

С малка степен на вероятност евентуално би могла да се върнеш, ако разчитаме на ретроградни сигнификатори. Когато Меркурий застане стационарно, ще направи тригон с у10 - почти точен, но не по градус. По това време и у10 ще е в директно движение вече.

Ако успееш да се върнеш там, това няма да е работа, където да се очаква някакво развитие, а просто временен вариант - за запълване на липси и закърпване на дупки в бюджета. И кой знае каква удовлетвореност от завръщането си там няма да изпиташ, а по-нататък нещата могат да тръгнат в друга посока, неочаквана.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #509 -: Май 04, 2016, 11:39:21 am »
Благодаря ти за отговорът и да работата е сезона в Куба парк на стрелбище.