Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327271 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #510 -: Май 04, 2016, 03:02:56 pm »
Здравейте одавна търся работа и си намерих,но стана проблем и останах пак без работа.Въпросът ми е има ли вероятност да се върна на тази работа.
Има голям шанс да се върнеш на тази работа- Луната У1 в 10д в сходящ тригон с ретро Сатурн У7 в 6д

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #511 -: Май 04, 2016, 09:02:20 pm »
Аз питам "половинката до шест месеца ще иде ли да работи в... друг град е, не този, в който живеем?"

ов: не.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #512 -: Май 05, 2016, 03:42:18 pm »

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Хорари за работа
« Отговор #513 -: Май 09, 2016, 06:02:36 pm »
Здравейте, моля за помощ. От 2-3 г. се опитвам да се отърва от един човек, за който работех преди. Всеки път казвам "край" но накрая пак ми се примолва и аз приемам да му свърша работата. Вече съм решила окончателно да приключа да работя по негови проекти, но ... Работата е допълнителна, почасова и 2-3 пъти годишно.
Въпросът ми е: Ще работим ли още занапред заедно със С?
Благодаря предварително за помощта.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #514 -: Май 09, 2016, 06:15:14 pm »
Въпросът ми е: Ще работим ли още занапред заедно със С?
Да

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Хорари за работа
« Отговор #515 -: Май 09, 2016, 06:19:14 pm »
 :91:
Мерси :)

veleff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Хорари за работа
« Отговор #516 -: Май 10, 2016, 10:29:51 pm »
Здравейте,
Моля Ви помагайте - поканена съм утре на интервю за работа, в холдинга в който работих преди 2 год. и напуснах по ретро Меркурий, при доста странни обстоятелства. В момента имам работа, но ... дърпа  ме натам, въпреки, че не е в същия град. Какво ще се случи сега? Ще ме вземат ли на работа там ?
Благодаря Ви

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #517 -: Май 10, 2016, 11:08:01 pm »
Здравейте,
Моля Ви помагайте - поканена съм утре на интервю за работа, в холдинга в който работих преди 2 год. и напуснах по ретро Меркурий, при доста странни обстоятелства. В момента имам работа, но ... дърпа  ме натам, въпреки, че не е в същия град. Какво ще се случи сега? Ще ме вземат ли на работа там ?
Благодаря Ви
Да, може новата ти работа да е старата такава, ретро Меркурий У11 (6-ти от 6-ти) е извършил съвпад с У1 и Луната ще направи секстил с него, като пренесе слевтила към У1.

veleff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Хорари за работа
« Отговор #518 -: Май 13, 2016, 01:45:11 pm »
Да  дам малко обратна връзка преди крайния резултат.
След интервюто ми казаха ми, че съм прекалено квалифицирана за тази работа , а в продължение на 15 години до преди 2 години съм я вършила аз :-\
Обикновенно с такава реплика, Човешките ресурси намекват, че няма да стане. Но ще видим - чакам окончателен отговор около 24 май.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #519 -: Май 13, 2016, 01:52:31 pm »
А после реват, че нямат достатъчно квалифицирани кадри. Всъщност сега, особено през последните няколко години, започнаха видимо да се проявяват последиците от некадърната работодателска политика от преди 15-20 години.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Хорари за работа
« Отговор #520 -: Май 13, 2016, 08:22:07 pm »
Пускам Хорарен въпрос по молба на сестра ми. Започна работа в България , на сравнително добро място. Но има много големи неясноти , работното място не е стабилно. Има ли смисъл да продължава да стои на това място ще се развият ли нещата или по-добре да си търси други възможности.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #521 -: Май 15, 2016, 11:34:48 pm »
Пускам Хорарен въпрос по молба на сестра ми. Започна работа в България , на сравнително добро място. Но има много големи неясноти , работното място не е стабилно. Има ли смисъл да продължава да стои на това място ?
Да

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Хорари за работа
« Отговор #522 -: Май 17, 2016, 12:29:45 am »
Много благодаря Акрукс :)

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Хорари за работа
« Отговор #523 -: Май 19, 2016, 11:09:24 pm »
Здрасти на всички.

Ситуацията е следната: в процес на напускане на настоящата си работа съм, остава още малко време да изтече предизвестието. Колежката Н. каза, че в оставащото време ще трябва работя нещо, което не съм правила досега, защото шефовете така щели да са по-доволни. Имам да си довършвам работа по един проект и ще го направя, след това няма да ми е проблем да се захвана и с другото, мога да го свърша, но си мисля че всъщност инициативата да ми се постави новата задача не е от шефовете, а от Н., която иска да им се подмаже по някаква причина.

Въпросът ми е: Лъже ли ме Н. като казва, че шефовете искат аз да изпълня тази задача?

Картата:


Сложно формулиран въпрос.

А има ли вероятност въпросното нещо да влиза в задълженията на Н., но или да я е домързяло да го свърши, или не се чувства в кондиция? И евентуално от свършената работа да зависят някакви нейни бонуси и допълнителни придобивки?

За лъгане не знам, но добре укрива скритите си намерения с Нептун У12 в неин 12д.
Представена от ретро Марс, който се отдалечава от ретро Сатурн У10 за нея- не е в кондиция и позиция да блесне пред ръководството, което също е в затруднено положение. Не намирам логика, след като си подала предизвестие за напускане, защо тепърва трябва да се представяш пред шефовете , че да са доволни? Какво те грее теб дали ще са доволни или не след като съвсем скоро няма да са ти шефове? А за да научиш истината- пита шефовете, те ли са заръчали на твоята колежка да ти постави тази задача, макар че защо трябва тя да ти поставя задачи- пряк началник нямаш ли си?

Без да съм гледала хорара - след приключването на настоящия ти проект, най-добре директно го предай на  "шефовете" и попитай какво още биха искали да свършиш до изтичане на предизвестието ти.
За който разговор Н. въобще и не следва да бъде уведомявана.
Особено ако е разчитала да се ползва неправомерно от плодовете на труда ти :-)

ПС. И като цяло шефовете са особено предпазливи и изрядни с работник в предизвестие, следят му работното време, качеството на работата, заместниците, състоянието на предоставените му оръдия на труда, документи, осигурителни ангажименти и т.н. Едва ли ще си позволят да му поставят задачи през трети лица в пожелателно-мечтателна форма.

Та си опичай акъла накрая - да не се налага да те глобяват за некачествено/ненавременно изпълнение на задача, която "сама" си си нахлузила.

Давам ОВ по този хорар. Първо да кажа, че смених работата  :012:
Разбрах че тази колежка наистина е искала да се подмаже на началниците от личен разговор с тях, дори не се наложи да питам директно. Явно е искала да блесне на мой гръб като добър мениджър, но не й се получи.

Благодаря още веднъж на Lilla, akruks и на Diyana за съветите, много ми бяха полезни. Слава Богу се разделихме културно.
Чувствам се добре!

sthenator

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Хорари за работа
« Отговор #524 -: Май 20, 2016, 08:58:45 am »
Здравейте, имам нужда от помощ.
Да подпиша ли договора за работа, който ще ми предложат?

Фирмата, за която работех фалира и собствениците основаха нова фирма с подобна дейност. Съкратиха ме и ми предложиха да ме назначат в новата фирма. Работата и заплатата са същите, но ще ме назначат на друга длъжност и ще ме осигуряват на по-малка сума. Работата ми харесва, заплатата също, но нямам доверие на шефовете, а и не харесвам скрито-покрито. Вече съм на борсата и мога по-спокойно да си потърся друга работа.
Предварително блаодаря за времето и усилията ви.
Чакам с нетърпение отговорите.