Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 331814 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #750 -: Ноември 27, 2016, 03:08:14 pm »
Нкой ще може ли да сподели мнение по картата? Този Нептун в 10 дом изобщо не ми харесва...

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Хорари за работа
« Отговор #751 -: Ноември 28, 2016, 08:54:45 am »
А по моя  ::) Аз всъщност отказах, но не го чувствам окончателно  ???

Здравейте, от доста време ми предлагат работа в друг град. На сегашната съм напълно удовлетворена, но имам нужда от промяна.
Въпроса ми е, дали скоро ще си сменя работата. Знам, че зависи напълно от мен, но все още не мога да се реша.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #752 -: Ноември 29, 2016, 09:41:45 pm »
ОВ по моя последен хорар:

Оказахте се прави Веско, Лили, Дияна и Сатин.

Организаторите ми изискаха да дам обратна връзка от въпросното обучение, като попълня една анкетна карта. Уж беше анонимно, а ми беше посочено да я изпратя на два имейла, един от който на директора ;D Веднага започнах да отбелязвам нещата, както бяха едно към едно. И непосредствено преди да я изпратя нещо в мен реши, че не постъпвам правилно и ще предизвикам още повече неприятности. Та отбелязах нещата така, както искат да ги видят, че всичко е било на шест. Излъгах. Но ми пратиха благодарствен имейл и замазах положението на този етап до следващия ми гаф :012:
Не ми е в природата да лъжа, като стара циганка само и само, за да се харесам на някой и да не съм черната овца, но ето че и това време дойде... :(

PS. Постъпих така, както Лили ме посъветва и да, по-висшестоящата е жена.

Благодаря ви отново!!!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #753 -: Ноември 29, 2016, 10:18:19 pm »
Значи номерът по везнишки е минал, честито! Знаех си.  ;)

От тропане с копитца и отстояване на принципи нищо няма да спечелиш, обикновено други стратегии са по-печеливши - обърни-палачинка.  ;D

Този път няма да те лайквам – не е лично към теб, а ме е гнус от обществото, в което живеем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за работа
« Отговор #754 -: Ноември 30, 2016, 07:40:43 am »
ще сменя ли скоро работа/длъжност


Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #755 -: Ноември 30, 2016, 11:31:11 am »
ще сменя ли скоро работа/длъжност

Изкушавам се да кажа, че всичко ще е в твоя полза и както искаш, така ще стане, но по-скоро - не, няма да я смениш.
Настоящата ти работа ти е по мярка и точно за теб, като ръка в ръкавица, шефове, колеги, партньори, пари, възможности, кариерни перспективи и т.н. са ти в кърпа вързани, само ти не я виждаш по този начин, и те дави - МС е в знак на твоето заточение. Евентуално финансовото състояние на работодателя ти може да ти се струва нестабилно или не съвсем чистоплътно, но де факто личните ти финанси не са поставени под риск.
От друга страна, каквито и разговори да водиш за кариерното си развитие тия дни, ще са в твоя полза. Състоянието на управителя ти във Везни обаче е особено - временното ти състояние на духа е далече от есенциалната ти природа и е възможно в бъдеще да съжаляваш за решения, взети в това настроение. Юпитер е в своя терма все пак - имаш достатъчно сила да се справиш, просто си дай ясна сметка за същинските причини за неудовлетворението си и не изхвърляй и бебето с мръсната вода.

ПС. Може по-късно да разгледам картата с прецесия и да видим как биха звучали нещата там. Ако успея да се включа въобще...
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #756 -: Ноември 30, 2016, 11:43:56 am »
"Ще има ли изясняване на ситуацията в служебен план до Коледа?"

Не изглежда да се случва кой знае какво съществено в този период. По-скоро нещата остават, каквито ги знаеш към момента на задаване на въпроса. Или дори да се развият добре в края на краищата, ще се проточат във времето. Добре е да мобилизираш повече усилия към паралелни дейности, които да носят доходи - да не слагаш всички яйца в тази кошница, евентуално да подготвиш по-отрано възможности за получаване кредит или други партньорски ресурси.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #757 -: Ноември 30, 2016, 04:21:59 pm »
ПС. Може по-късно да разгледам картата с прецесия и да видим как биха звучали нещата там. Ако успея да се включа въобще...

С прецесия по Фаган кверентът е екзалтирал Марс в Козирог, а всички останали се наместват в Скорпион. МС обаче е в последен градус и промяна изглежда възможна, но не с по-добро и по-подходящо от гледна точка на място и квалификация на кверента място - всъщност, МС преминава от последен градус на Лъв в Дева, а Меркурий току-що е стъпил в Стрелец в прецесната карта, където Марс няма никакви достойноства. Възможно е промяната да е танто за кукуригу. На Луната предстоят секстил с Юпитер в заточение и съвпад със Сатурн като последен аспект. И тук поантата би била, че настоящата работа те "тачи" много повече от евентуална следваща. И евентуално скоро можеш да разчиташ на бонус (не много значителен, но ОК - Юпитер, ама в Дева!), на предложение за обучение или пътуване в чужбина, или да получиш предложение за повече пари срещу ангажименти за чести командировки в рамките на същата структура. Нещо такова...  :017:
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за работа
« Отговор #758 -: Ноември 30, 2016, 04:47:00 pm »
ще сменя ли скоро работа/длъжност


Сигнификаторът ти е в 10 дом, сегашната работа, петимен е този юпитер за ласките на венера-новата работа, но разпадат квадрат, разсъхва се надеждата засега за новост.
Задължения твои, плюс финансови такива не ти дават голям шанс да рискуваш с нова работа, ти и май не си по такива изпълнения според картата. Искаш вероятно признание и разширение, и ги заслужаваш, но мисля и тук те ценят заради сигнификаторът ти и секстилите му в 1 дом. Не знам кога е ст. спирка на мерка, но луната върви към последен аспект към него, той е по 10 дом, та старите модели на работа, на тях вероятно ще се опреш, защо да стоиш още тук на това работно място.
Луната разпада един квадрат с нептун, мечтана идея по въпроса, и тя е у на 8, заслужаваш и по-добро заплащане несъмнено, но може би на ретроградието ще се върнеш на утвърден засега начин на мислене относно препитание, колеги, отношения. Тогава понякога мотивите за зададения въпрос се преобръщат на 180 градуса, диаметрално противоположно.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #759 -: Ноември 30, 2016, 06:02:57 pm »
Не изглежда да се случва кой знае какво съществено в този период. По-скоро нещата остават, каквито ги знаеш към момента на задаване на въпроса. Или дори да се развият добре в края на краищата, ще се проточат във времето. Добре е да мобилизираш повече усилия към паралелни дейности, които да носят доходи - да не слагаш всички яйца в тази кошница, евентуално да подготвиш по-отрано възможности за получаване кредит или други партньорски ресурси.

Diyana, МНОГО ти благодаря за изразеното мнение по картата! :58: Ситуацията е такава, че наистина нещата биха се проточили във времето, но поне ми трябва някаква по-ясна индикация накъде вървим. Става въпрос за партньорски проект (както се вижда от Меркурий и Сатурн в 7-ми дом, според мен). Чудя се дали не се предоверявам. И действително работя върху случването на паралелни дейности.

Това, което пишеш за получаване на партньорски ресурси, ми е особено важно - виждаш ли такива индикации?
« Последна редакция: Ноември 30, 2016, 06:11:43 pm от Bobolina »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #760 -: Ноември 30, 2016, 06:52:21 pm »
Не изглеждат много лесни нещата, Бобо. Не възлагай големи надежди на този проект. Търси други пари или се свий според наличните.
De omnibus dubitandum est

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за работа
« Отговор #761 -: Ноември 30, 2016, 06:57:49 pm »
Изкушавам се да кажа, че всичко ще е в твоя полза и както искаш, така ще стане, но по-скоро - не, няма да я смениш.

а, не знаеш колко много ми се иска, лошото е, че обикновено се оказваш права :012:

Настоящата ти работа ти е по мярка и точно за теб, като ръка в ръкавица, шефове, колеги, партньори, пари, възможности, кариерни перспективи и т.н. са ти в кърпа вързани, само ти не я виждаш по този начин, и те дави - МС е в знак на твоето заточение.

хич не я виждам така, вече трета година :017:

Състоянието на управителя ти във Везни обаче е особено - временното ти състояние на духа е далече от есенциалната ти природа и е възможно в бъдеще да съжаляваш за решения, взети в това настроение. Юпитер е в своя терма все пак - имаш достатъчно сила да се справиш, просто си дай ясна сметка за същинските причини за неудовлетворението си и не изхвърляй и бебето с мръсната вода.


в моменти на възнамерена наслада се виждам да играя чунгачанга върху овалната маса след молбата за напускане

Евентуално финансовото състояние на работодателя ти може да ти се струва нестабилно или не съвсем чистоплътно, но де факто личните ти финанси не са поставени под риск.

хипотетично винаги съществува риск, статистически и обективно - почти никакъв, за нечистоплътно не, ма не ми се нрави естеството на работа и това е

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за работа
« Отговор #762 -: Ноември 30, 2016, 07:05:04 pm »
Сигнификаторът ти е в 10 дом, сегашната работа, петимен е този юпитер за ласките на венера-новата работа, но разпадат квадрат, разсъхва се надеждата засега за новост.
Задължения твои, плюс финансови такива не ти дават голям шанс да рискуваш с нова работа, ти и май не си по такива изпълнения според картата. Искаш вероятно признание и разширение, и ги заслужаваш, но мисля и тук те ценят заради сигнификаторът ти и секстилите му в 1 дом. Не знам кога е ст. спирка на мерка, но луната върви към последен аспект към него, той е по 10 дом, та старите модели на работа, на тях вероятно ще се опреш, защо да стоиш още тук на това работно място.
Луната разпада един квадрат с нептун, мечтана идея по въпроса, и тя е у на 8, заслужаваш и по-добро заплащане несъмнено, но може би на ретроградието ще се върнеш на утвърден засега начин на мислене относно препитание, колеги, отношения. Тогава понякога мотивите за зададения въпрос се преобръщат на 180 градуса, диаметрално противоположно.

абе, като чуя заслужавам все се сещам за един рекламен постер на бърбън със слоган Животът е несправедлив :012:
нямам финансови задължения, които да ме държат, но комфорта от заплащането се оказва задържащ фактор

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #763 -: Ноември 30, 2016, 07:08:03 pm »
Типичен бърнаут, викаш, или уранова опозиция :-)
Три години - коя ти е дашата?
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за работа
« Отговор #764 -: Ноември 30, 2016, 07:11:42 pm »
По хорара и аз не виждам да има някаква съществена променя в ситуацията, обаче транзитите все още ги чакам да се проявят, щот ми се струват благоприятни в тази насока.