Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 333010 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Хорари за работа
« Отговор #825 -: Януари 15, 2017, 10:39:25 pm »
Хм, не видях, че е писано и реших да си изтрия хорара, понеже съм твърдо решена и няма смисъл от карта.
« Последна редакция: Януари 18, 2017, 10:29:19 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Хорари за работа
« Отговор #826 -: Януари 16, 2017, 09:37:28 am »
Един начинаещ въпрос: когато кандидатствам за работа в профила ми се отбелязва точният час  на събитието. Ако разглеждам тази карта като хорар, по седми или шести дом да се ориентирам за евентуалния успех/неуспех?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #827 -: Януари 16, 2017, 01:03:02 pm »
И аз съм го мислила, но не успях да открия работещ модел. Всъщност картата не е толкова хорарна, колкото събитийна – отразява факта кандидатстване и твоята моментна нагласа. Нормално е в такъв случай първо да чакаме насрещна реакция, т.е. бихме могли да разгледаме ситуацията по оста 1/7 дом. И по 3 дом за установен контакт, предстоящ телефонен разговор, покана за събеседване. А ако се задава конкретен хорарен въпрос дали ще те вземат на работа, тогава се включват 10 и 6 дом. Както казах, това са само разсъждения, не съм открила работеща формула при такъв вид карти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Хорари за работа
« Отговор #828 -: Януари 16, 2017, 02:03:03 pm »
Благодаря за насоките, Лила!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #829 -: Януари 16, 2017, 04:06:46 pm »
Един хорарен въпрос от мен. Преди малко ми се обадиха с покана за интервю, много бях изненадана. За сезонна работа, на доста отдалечено място, с много дълго и трудно придвижване до там. В момента дори не съм сигурна дали изобщо ходят автобуси до въпросната спирка. Та, с оглед на това, в сряда сутринта ме чака цяло приключение. Реших да приема поканата.

Въпросът е "Ще бъда ли одобрена за позицията?".

А подвъпросът е дали ще ми харесат предложените условия, за да приема. Минатала година бях на подобно интервю, заплатата не си струваше с оглед на удължената работна седмица и предполагаемия ненормиран труд. Обикновено в такива фирми предлагат удължено работно време, 6- или 7-дневна работна седмица и неадекватна спрямо натоварването заплата. А в края на сезона си с потрошени нерви. Но в този безперспективен град няма много варианти за избор, а на мен ми липсва социална среда.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #830 -: Януари 16, 2017, 05:01:14 pm »
Един начинаещ въпрос: когато кандидатствам за работа в профила ми се отбелязва точният час  на събитието. Ако разглеждам тази карта като хорар, по седми или шести дом да се ориентирам за евентуалния успех/неуспех?
Това е събитийна карта, правила съм такива според точното време, което ми е отбелязано на изпратения имейл,  с който съм кандидаствала за дадено работно място и по връзката 3/9 и 1/7 домове съм си познавала дали ще ми се обадят.
Хорарната карта отразява конкретен въпрос, като Луната е главно действащо лице.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #831 -: Януари 16, 2017, 05:19:01 pm »
Един хорарен въпрос от мен. Преди малко ми се обадиха с покана за интервю, За сезонна работа, на доста отдалечено място, с много дълго и трудно придвижване до там.
Въпросът е "Ще бъда ли одобрена за позицията?".

А подвъпросът е дали ще ми харесат предложените условия, за да приема.
Венера У5, съУ11 в 9д е във взаимна рецепция с Юпитер У6, съУ10, което може да се отрази добре относно получаването на допълнителна работа за през сезона, въпреки сходящия квадрат на Луната У1 със Сатурн У7, У8, У9 в 6д.- предполага се, че ще те натовари този ангажимент, ако ти го възложат, но от гледна точка на получени възнаграждения и социален живот ще ти се отрази добре в крайна сметка- Луната с последен аспект- секстил Слънце У2, У3 в 7д.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #832 -: Януари 16, 2017, 06:10:23 pm »
Благодаря, Акрукс.  :)

Предполага се, че ще се работи с удължено работно време и седмица. Очертава се и дълъг път до работа и обратно, по около 4 часа на ден само път, с по 2 автобуса на отиване и 2 на връщане. Ако не предложат адекватна заплата, няма да приемам. А заплатите в тоя бранш са от най-ниските. Ще ида на интервюто и да видим какъв виц ще ми разкажат. Може пък да се окаже някоя по-стабилна фирма, дано.

Проблемът е в заплащането. В туризма на отговорни длъжности и с удължено работно време не искат да плащат адекватно. Вземаш заплата на секретарка, а работиш двойно. И после реват, че няма опитни и квалифицирани кадри.
« Последна редакция: Януари 16, 2017, 06:46:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #833 -: Януари 16, 2017, 09:21:02 pm »
Един хорарен въпрос от мен. Преди малко ми се обадиха с покана за интервю, много бях изненадана. За сезонна работа, на доста отдалечено място, с много дълго и трудно придвижване до там. В момента дори не съм сигурна дали изобщо ходят автобуси до въпросната спирка. Та, с оглед на това, в сряда сутринта ме чака цяло приключение. Реших да приема поканата.

Въпросът е "Ще бъда ли одобрена за позицията?".

А подвъпросът е дали ще ми харесат предложените условия, за да приема. Минатала година бях на подобно интервю, заплатата не си струваше с оглед на удължената работна седмица и предполагаемия ненормиран труд. Обикновено в такива фирми предлагат удължено работно време, 6- или 7-дневна работна седмица и неадекватна спрямо натоварването заплата. А в края на сезона си с потрошени нерви. Но в този безперспективен град няма много варианти за избор, а на мен ми липсва социална среда.
 Не ми се вижда да започнеш работа в тази фирма. Луна в квадрат със Сатурн, Юпитер упр. на МС забавя ход и става ретрограден-не е добре. Мисля, че ти няма да ги харесаш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #834 -: Януари 16, 2017, 09:41:37 pm »
Цитат
Не ми се вижда да започнеш работа в тази фирма. Луна в квадрат със Сатурн, Юпитер упр. на МС забавя ход и става ретрограден-не е добре. Мисля, че ти няма да ги харесаш.

Искрено се надявам да ги харесам, но целият предстоящ път в сряда ми се струва празна разходка. При все това, че имам и други ангажименти. И с несигурна транспортна връзка.

Относно харесването – за работното време и натоварването предварително се знае. Зависи какво предлагат като заплата. В повечето случаи заплатите са неадекватни, като се има предвид 12-часов работен ден и 6-дневна работна седмица. Ако имаше опция да го съобщят предварително по телефона, нямаше да си губя времето да се разхождам. В случая преценявам най-вече според парите дали има смисъл да се изгърбвам и да си жертвам цялото лично време. Тук ако ти хвърлят малко над минималната заплата, вече смятат, че трябва да им целуваш ръка.



« Последна редакция: Януари 16, 2017, 10:00:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #835 -: Януари 16, 2017, 10:18:03 pm »
Лили, Юпитер управлява МС, и има сила и на АСЦ, което говори че нещо в това място ти харесва,
но факта че Юпитер забавя ход според мен говори че ще има промени там. Марс на МС говори за
работа, по-скоро уморителен труд, изнервена ситуация на раб. място.
Все пак отиди и виж какво ще ти предложат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #836 -: Януари 16, 2017, 10:23:09 pm »
Марс на МС говори за
работа, по-скоро уморителен труд, изнервена ситуация на раб. място.

Да, точно такава е длъжността. И колективите им са такива, натоварващи.
Предварително съм наясно, че ще е лудница. Не е заспала работа на бюро, колкото да отбиваш номера.

Все пак ще се разходя от любопитство. Единствено рязко влошаване на времето и на пътната обстановка би ме спряло, ако тръгне снежна виелица.

---
Обратна връзка:
Интервюто няма да се състои, обадих се да откажа. Бях с намерение да се разходя, нагласих будилника, но времето и пътната обстановка рязко се влошиха, навън е снежна виелица. Не мога да пътувам с 4 автобуса 30 км натам и 30 км на връщане, няма и редовен транспорт до мястото. Сериозно рискувам на връщане да остана сама на извънградска спирка, където нищо не минава.

Извиних се на интервюиращата, обясних ситуацията. Много самонадеяно реагира, понеже тя пътувала кола, не с градския транспорт цялото това разстояние. Дори не ми предложи да се насрочи срещата за друг път. Много са ми смешни тия оядени 25-годишни пикли на средни мениджърски позиции. Когато извърви моя житейски път и ми догони акъла, ще ми прави такива изказвания. Много голямо его усетих насреща. Ами така е – като не обявяват поне ориентировъчно ниво на заплата, човек не знае за какво се бори и само напразно ни разкарват.



« Последна редакция: Януари 18, 2017, 10:16:02 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #837 -: Януари 18, 2017, 08:45:28 pm »
Лили, Луната отива към обсада със злосторници, вероятно затова е такъв резултата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #838 -: Януари 18, 2017, 08:50:01 pm »
Баш под снежна обсада се събудих, в нашия квартал.  ;D
Иначе се събудих с ясното намерение да пътувам, но гледката през прозореца ме отказа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Хорари за работа
« Отговор #839 -: Януари 18, 2017, 09:31:17 pm »
По 6-ти дом ли да гледам колегите от работа или 6 от 6д? :017:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг