Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327085 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за работа
« Отговор #30 -: Септември 14, 2015, 03:57:31 pm »
Днес за пръв път в живота се регистрирах в НОИ и леко се депресирах, това още повече ме нахъса колкото се може по-скоро да си намеря работа.  ;D

Преди малко кандидатствах по една обява, където - обективно погледнато - би трябвало да съм един от най-подходящите кандидати. Поне до събеседване би трябвало да го докарам, как мислите?

14.09.2015, 13:13 ч., Варна

Въпрос: "Ще ме извикат ли на събеседване във фирмата?" /и имам ли шанс да бъда одобрена за работа?/

Благодаря на всички, които ще се включат.  :58:
Ще те извикат.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #31 -: Септември 14, 2015, 04:11:57 pm »
Преди малко кандидатствах по една обява, където - обективно погледнато - би трябвало да съм един от най-подходящите кандидати. Поне до събеседване би трябвало да го докарам, как мислите?
Въпрос: "Ще ме извикат ли на събеседване във фирмата?" /и имам ли шанс да бъда одобрена за работа?/
Юпитер У1 в разходящ съвпад със Слънцето У3 на фирмата вероятно показва това, че си кандидаствала, писала си им, но Юпитер в техен 3д показва, че имат доста кандидатури, освен това е в опозиция с Нептун в твоя 3д- имаш някакви заблуди, а също така не ти се стои повече вкъщи- Нептун У4 за теб. Честно казано не виждам какво лошо има в работата дистанционно, мои познати превводачки с години с това се препитават и като получат съобщение, че парите са им преведени е доста мотивиращо да продължат работата у дома. Липсва ти публика, пред които да си показваш тоалетите и обувките ли, интригите в офисите ли? Ами обличай се всеки ден и ходи до магазина, на места, където ти е приятно наистина да бъдеш и да срещаш хора със сходни интереси, защо това трябва да е непременно на място, което впоследствие се оказва, че ти причинява емоционален дискомфорт? Луната ще извърши опозиция с Уран У3 в 4д, така че до интервю може да не стигнеш, а може и парите, които дават да те откажат, но каквото и да се случи, крайният резултат ще те удовлетворява- Луната е с хармоничен последен аспект, с Марс в 9д.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #32 -: Септември 14, 2015, 04:18:54 pm »
Ами скучно ми е, какво да направя. Вече си говоря сама.  :012:

От друга страна и работата в колектив има доста недостатъци. Рядко се случва да попаднеш в свестен екип, налага се да се съобразяваш със сульо и пульо, да изтърпяваш всякакви глупости.

Липсва ми социален живот, липсва и усещане за реализация, затова търся екипна изява. Винаги съм работила с хора, липсват ми ежедневни контакти - с клиенти, не толкова с колеги.

Ако продължавам да водя затворен живот и да работя дистанционно, рискувам да стана 100 кила, нямам мотивация да изглеждам във форма.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #33 -: Септември 14, 2015, 04:32:45 pm »
Ако продължавам да водя затворен живот и да работя дистанционно, рискувам да стана 100 кила, нямам мотивация да изглеждам във форма.  ;D
Ходи на фитнес, на плуване или друго, което ти харесва и където има мъже, които да ти помагат да гориш калориите  :29:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорари за работа
« Отговор #34 -: Септември 14, 2015, 04:34:45 pm »
На плаж.
Сама жена на плаж - ще имаш доста обожатели. Не всички са идиоти, все пак и свестни хора по плажовете.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #35 -: Септември 14, 2015, 04:56:25 pm »
Сигурно някой мъж по би ме разбрал - искам да печеля повече, затова се стремя към реализация в някоя компания. Възможности за собствен бизнес нямам.

Повечето жени наистина ми се чудят що не мога да си гледам рахатлъка. Да работиш у дома наистина е много удобен вариант за жени, ангажирани със семейство, домакинска работа, деца. Никога не съм гледала удобството, може би защото се грижа сама и само за себе си - нямам ангажимент към близки, затова търся ангажименти навън.

Толкова жени мечтаят да си разполагат с времето, да си поработват от време на време от вкъщи, а аз все драпам навън, някъде да съм наемник. Като остана без работа, давам си кратка почивка, но след 2-3 месеца вече не ме свърта. Да си фрийлансър също е вид трудова заетост, но някак не го усещам като работа, когато съм си у дома. Не мога да си представя да остана трайно безработна, в продължение на повече от една година.  :o

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Хорари за работа
« Отговор #36 -: Септември 14, 2015, 05:36:16 pm »
привет на всички тук :) работя,но ме интересува дали ще сменя работата в близко време (до година)..
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #37 -: Септември 14, 2015, 05:37:14 pm »
Лили, а от НОИ за колко месеца ще ти изплащат обезщетение? При мен беше за 4, но аз имам и малък трудов стаж.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #38 -: Септември 14, 2015, 05:50:20 pm »
За 4 и обезщетението е нищожно, аз и без това никога не съм разчитала на социални помощи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #39 -: Септември 14, 2015, 05:58:54 pm »
За 4 и обезщетението е нищожно, аз и без това никога не съм разчитала на социални помощи.
Ужас!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за работа
« Отговор #40 -: Септември 14, 2015, 06:01:53 pm »
Лили, мисля, че сходящият съвпад на Луната с Меркурий (у7 и у10) в 10-ти дом би трябвало да дава положителен отговор на въпроса ти относно покана за интервю и възможност за наемане. Седмият дом може да представлява конкуренцията, но също така и провеждащия интервюто.
Меркурий обръща посоката си на движение след няколко дни. Интересно ми е това как ще се прояви в хорара. Имам предположение, че е възможно да те поканят на интервю за една позиция, а в хода на интервюто да ти предложат друга или други условия на работа, заплащане.
Управителят ти Юпитер се намира в Дева - знака му на заточение. От твоята гледна точка работата (Дева стои на върха на MC) е възможно да изглежда твърде рутинна и безинтересна. Друго, което ми хрумва, е позицията/местоработата да не ти допадне след като се запознаеш с нея по време на интервюто.
Пожелавам ти успех, Лили!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #41 -: Септември 14, 2015, 06:41:10 pm »
А от кога до кога Меркурий ще е ретрограден?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #42 -: Септември 14, 2015, 06:48:25 pm »
Тия дни се обръща, доколкото разбрах. Вече е в ретроградна сянка. Въобще не бях обърнала внимание, че предстои ретро фаза.

Можеш да видиш в ефемеридите или в някоя астрологична програма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #43 -: Септември 14, 2015, 07:07:00 pm »
Вече видях - от 17 септември до 9 октомври.  :-X

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хорари за работа
« Отговор #44 -: Септември 14, 2015, 08:41:03 pm »
На 18.IX. вече е ретро. Хубаво ме подсетихте, тия дни има бумащина за оправяне, ще гледам да побързам.