Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 330750 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #180 -: Октомври 28, 2015, 06:45:02 pm »
а и ти не беше ли ангажирана със следване (Марс У1 в разходящ съвпад с Юпитер У9)?


Благодаря много, akruks.
Уча, да, но сега ми останаха само изпитите, които са през уикенда.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за работа
« Отговор #181 -: Октомври 28, 2015, 08:21:21 pm »
Аз питам "половинката до шест месеца ще иде ли да работи в... друг град е, не този, в който живеем?"
Скорпи, негов У Венера и У6 негов, Сатурн, нямат аспект. Венера няма точен аспект и с Марс, У7 негов. Меркурий, У9 и 4 от 6 е в 7, т.е. негов 1-ви дом в разходяща опозиция към Уран/Луна, показвайки, че някъде се е разминал с работодателя. Не мисля, че ще отиде да работи в друг град.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за работа
« Отговор #182 -: Октомври 28, 2015, 11:42:10 pm »
Бившата ми колежка А. ще ме викне ли да работя с нея?  ??? /до момента не работя. Днес от друго място уж трябваше да получа обаждане да ми кажат кога почвам работа/
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 11:44:15 pm от gerivas »

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Хорари за работа
« Отговор #183 -: Октомври 29, 2015, 11:54:27 am »
"Ще продължа ли да работя в същата компания Х през лятото догодина?" Може би ще е от полза ако уточня, че има вариант да започна работа в чужбина, а в картата виждам, че У6 е в Д9.. ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #184 -: Октомври 29, 2015, 12:18:30 pm »
Бившата ми колежка А. ще ме викне ли да работя с нея?  /до момента не работя. Днес от друго място уж трябваше да получа обаждане да ми кажат кога почвам работа/
Може ти да я потърсиш, но по картата не се очертава да почнеш при нея.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #185 -: Октомври 29, 2015, 12:27:38 pm »
"Ще продължа ли да работя в същата компания Х през лятото догодина?" Може би ще е от полза ако уточня, че има вариант да започна работа в чужбина, а в картата виждам, че У6 е в Д9..

Мерка У6 е в 9д и взаимна рецепция с У9, като е извършил хармоничен аспект със Сатурн У10-  излиза, че си започнала работа в чужбина или в чуждестранна фирма, или поне надалеко- в момента работиш ли? Последен асппект на Луната е хармоничен- тригон с Мерка У6, така че ще продължиш настоящата работа.

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Хорари за работа
« Отговор #186 -: Октомври 29, 2015, 04:27:17 pm »

Мерка У6 е в 9д и взаимна рецепция с У9, като е извършил хармоничен аспект със Сатурн У10-  излиза, че си започнала работа в чужбина или в чуждестранна фирма, или поне надалеко- в момента работиш ли? Последен асппект на Луната е хармоничен- тригон с Мерка У6, така че ще продължиш настоящата работа.
Благодаря ти akruks! Да, работя в момента и компанията, където съм е чуждестранна. Предстои ми по-продължителен престой в чужбина и исках да проверя дали няма в последствие да реша да се застоя повече намирайки си работа там, но явно излиза, че ще си продължа в БГ.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 04:31:14 pm от Karmen »

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за работа
« Отговор #187 -: Октомври 29, 2015, 05:41:35 pm »
Може ти да я потърсиш, но по картата не се очертава да почнеш при нея.

Потърсих я преди няколко дена и очаквах да имам късмет при нея...  ??? Мерси, акрукс!

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за работа
« Отговор #188 -: Октомври 29, 2015, 06:00:08 pm »
ОВ: Днес мина интервюто пред 17 човека в конферентна зала. Мина уж добре, ама... Не могат да се разберат помежду си дали ще ме вземат или не.. Та утре пак, но неофициално пред двама... Съмнявам се вече, че ще ме вземат...
ОВ: Така и не ми се обадиха за работата в банка...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #189 -: Октомври 29, 2015, 06:01:31 pm »
Жалко. Възползват се от голямата безработица и само разиграват хората.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #190 -: Октомври 29, 2015, 11:46:03 pm »
ОВ: Така и не ми се обадиха за работата в банка...
Хм, а що не ги питаш к'во става, нали уж мина през ситото със 17 члена  :)

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за работа
« Отговор #191 -: Ноември 01, 2015, 09:10:55 pm »
Хм, а що не ги питаш к'во става, нали уж мина през ситото със 17 члена  :)
Реших да не се бутам там, където не ми е мястото. Нито имам банков опит, нито ми е чисто кредитно досие, за което ми е болно, ама това е положението. Ще си работя в м-н за цигари и алкохол по 13 часа по 15дни в месеца и това е...  ;DD

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Хорари за работа
« Отговор #192 -: Ноември 02, 2015, 08:57:05 am »
Днес си говорихме с моя мъж за неговата работа и след това се изкуших да пусна хорар. Аз задавам въпроса и той е, дали ще си намери работа, кога и каква, ще е доволен ли?

Неговият У1 Венера ще направи точен съвпад с неговия У6 Марс всеки момент. Това за мен е "да". Може би няма да е точно каквото иска (май не знае какво иска), Венерата е слаба в Дева. Луната е вече без курс, последен аспект е секстил с Марс. Подозирам, че има някакви уговорки с разни хора. Вие как мислите - "да" или "не" на тоя хорар?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #193 -: Ноември 02, 2015, 09:21:00 am »
Гранични асценденти, Луна без курс (ако не броим контраантиси със Сатурн, който е часови управител).
Подозирам, че скоро не, освен ако не са твърди онези по-предишни договорки.
По-скоро предъвква загубата на предишната си работа - неговият У10 е в Риби, Венера се отделя от Юпитер, и двете дебилитирани. Смятал я е за идеалната кариера за себе си и трудно ще се съгласи на нещо по-лошо. Интересно ми е, дали компанията му е фалирала, дали това означава дебилитацията и на Венера и на Юпитер в Дева? Сякаш заедно с фирмата си е "паднал", а не е просто уволнен. Сепариращият секстил с Луна в Рак (знака на екзалтация на Юпитер) може да са въпросните уговорки с хора от предишното място.
Ако разгледаме следващият знак на Дсц. през призмата на това, че му предстои промяна и още не е време за врачуване - Меркурий също е на края на знак. В момента е все още добре, но увереността му ще се поспихне след няколко минутки, после навлиза в място, където е перегрин и се е забързал към изгаряне.

Добрата новина е, че след 6-7 градуса Венера влиза в собствен знак, но предвид фиксираните оси на асц. това е по-скоро месец(и), отколкото седмици.

Да си даде време да предъвка загубата. Преди Коледа така или иначе не е време за активно наемане на нови хора. Чиста работодателска психология, ако са спастрени някакви пари в бюджета, гледат да ги заделят за разкош и резерви, преди ударния харчлък в края на данъчната година.
De omnibus dubitandum est

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Хорари за работа
« Отговор #194 -: Ноември 02, 2015, 12:45:50 pm »
Diyana, отговорът ти е изключително точен! Много ти благодаря! Даже казах на мъжа ми и той направо се изуми. Вярно е това за Юпитер и Венера, защото фирмата, където е назначен, прекратява дейност. Много е вярно, че той предъвква старата си работа (в момента довършва изостанали неща и постоянно мисли за това, вместо накъде да се ориентира), той самият намери твоя израз за изключително точен. Има уговорка с негов приятел, където работи на парче допълнително и ще продължи малко по-интензивно, така че това е някакъв временен спасителен пояс за него, но не основно решение. Явно трябва повече време, още приключва стария период, работи в тази фирма десет години, преди да дойде новият период и да се очертаят някакви неща на хоризонта. Това е успокоително. Тази зима е за равносметка. Много ти благодаря още веднъж! Тълкуването на хорара е като за учебник! Аз се уверявам за пореден път, че собствените хорари не ги виждам, много ме заслепява това, което ми се иска или объркването.
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 12:49:53 pm от Smarta »