Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 622169 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #435 -: Юли 03, 2014, 08:31:34 pm »
Кога ще свърши цикълът на на напрежение,безпаричие и проблеми?

ами като се хванете сериозно за работа, ще ви се решат проблемите. От картата ви се вижда, че много ви харесва някой друг да я върши тази дейност. Знам, че отговорът не е приятен, ама .... когато питаш, трябва да си готов да чуеш всякакво мнение. Особено пък мъжа - на него пък какъв му е проблема? Има перфектни цифри за успех, ама само ако се хване да работи, без да предявява претенции и капризи.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #436 -: Юли 03, 2014, 08:32:29 pm »
Ама аз изобщо не се извинявам! Ако некой иска да си се извинява - те, прав му път - форума е за мнения на всеки  :P...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #437 -: Юли 03, 2014, 08:36:31 pm »
Това не е спам, а принципен въпрос, до който се стига винаги в такива теми! Затова и пуснах предложение в предложенията, за да се сложи някаква граница и да се пресекат такива неща веднъж завинаги.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #438 -: Юли 04, 2014, 12:26:02 am »
Ок,тогава а ако въпросът ми е:Какво ни очаква  с X роден на 24.02.1977 и аз Y родфна на 15.02.1987
Нека това е изключение, така или иначе бях ти изтеглила карти  :) Хепи ти е отговорила на предишния въпрос, а за развитие на взаимоотношенията ти с Цветомир - 8 пентакли, Кулата, 4 пентакли. Какво е отношението му към теб - 3 меча, 2 пентакли, Императорът
Искам да те попитам - той обвързан ли е ? Ти сама би трябвало да си наясно, как ще се развият събитията. Кулата е красноречива, колкото и да се опитваш да запазиш статуквото по 4 пентакли..
« Последна редакция: Юли 11, 2015, 12:36:58 am от wind »
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #439 -: Юли 04, 2014, 12:38:22 am »
Реших пак да тегля карти Таро за брата на Весо, като конкретизирам въпроса. Ще пробвате ли да ги разтълкувате?

Карта 1 - Стефан в момента в манастир/секта ли е или в друга подобна организация? - 8 мечове, обърната
Карта 2 - добре ли е, как се чувства в момента? - Правосъдие (Справедливост), обърната

Осмица мечове може да символизира някакъв капан, място на изолация, ограничение. Картата е представена от жена със завързани очи и ръце, която се затруднява да се движи напред. Дали пък в предположението си за него Весо не е на верния път?

Втората карта се затруднявам да разтълкувам правилно. Може да означава и някаква неустойчивост, особено в обърнато положение.

Изолирал/затворил се е някъде, за да преосмисли живота си и да вземе някакво решение?



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #440 -: Юли 04, 2014, 12:47:49 am »
Лили, 8 меча е патова ситуация, тя и обърната не е по-оптимистична. На мен ми се струва обаче, че става въпрос за психологическото му състояние към момента - блокаж, напрежение. Един вид, той така се чувства - като в затвор.
Обърната Справедливост - нещо се объркало, сякаш е имало решение за едно, а се е случило друго.

Защо не изтеглиш 3 карти - къде е, може би ще внесат някаква яснота?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #441 -: Юли 04, 2014, 12:49:54 am »
Точно преди малко четох тълкувание за обърнатата справедливост. Пишеше, че показва чувство, че някой се е отнесъл непочтено с нас.

 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #442 -: Юли 04, 2014, 12:55:51 am »

Защо не изтеглиш 3 карти - къде е, може би ще внесат някаква яснота?

Понякога тегля и по три карти за него, но сред тях почти всеки път се появява по една бяла (празна) карта и най-често в отговор на въпроса как е и как се чувства в момента.

А в това теглене първата карта беше с такъв въпрос - дали е на място от типа, за който се предположи?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #443 -: Юли 04, 2014, 01:18:29 am »
Възможно е и да е на такова място по обърнатата 8 меча. Чудя се, защо картите са обърнати  ::)?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #444 -: Юли 04, 2014, 07:20:50 am »
Точно преди малко четох тълкувание за обърнатата справедливост. Пишеше, че показва чувство, че някой се е отнесъл непочтено с нас.

Точно! Обърната справедливост е усещане за предателство.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #445 -: Юли 04, 2014, 07:27:04 am »
Възможно е и да е на такова място по обърнатата 8 меча. Чудя се, защо картите са обърнати  ::)?

Според мен той е толкова депресиран, че му харесва идеята да се чувства привързан към идеята за предателството. Картите изобщо не дават място къде се намира, а показват как се чувства.


Вчера точно това обсъждахме с Кабала относно гледането на таро. Според мен има два вида хора, които гледат на таро - едните са онези, които са изучили значенията на картите в детайли, а другите са онези, които въпреки, че са учили значенията, то тълкуват картинките върху картите на база интуиция. Аз съм от вторите  :012:.

Съответно при промяна на колодата то и значението на дадена карта се променя в контекста. Затова е и хубаво да се казва кой от коя колода тегли карти, защото най-често приемам, че теглените карти са на Уейт.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #446 -: Юли 04, 2014, 08:53:46 am »
каква е тази бяла карта? за пръв път чувам а такава.

обърнати 8м - не мисля, че е на такова мясо
обърната справедливост - несправедливост. не е добре, чувства се онеправдан.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #447 -: Юли 04, 2014, 09:15:17 am »
каква е тази бяла карта? за пръв път чувам а такава.

Не сте чували?

Има такава в Големите аркани - можеш да я включиш, може и не. Ако си я изключил, подобно значение може да придобие Глупакът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #448 -: Юли 04, 2014, 09:18:35 am »
не, не съм. в моето тесте няма такава ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #449 -: Юли 04, 2014, 09:21:41 am »
Вероятно зависи с каква колода работиш. Моите са стари, от Съюза.

Има я и книгите за тълкуване на Таро тази карта, не е като да не се споменава никъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui