Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 636756 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1020 -: Август 31, 2014, 07:45:26 pm »
Може ли да помоля някои от моите "не" хейтъри тук, да ми хвърлят едни карти за предстоящия месец септември?

Защото аз като си хвърлям, нали все показват емоционалното ми състояние.

Та, дано някой се съгласи :)

Ще съм много благодарна!!

Паж Пентакли, 5чаши (обърната), обесения

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1021 -: Август 31, 2014, 09:17:06 pm »
К'ви хейтъри, ма? Просто ти казваме, че си безполезна - то това е факт, не е заради хейта. От умрелите ти карти за септември също си личи, че и в реалния живот също те мързи да дишаш и да свършиш каквото и да е било полезно.  :D :D :D :D :D :D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1022 -: Август 31, 2014, 09:27:17 pm »
Айде стига сте се заяждали и подигравали с Милки, а?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1023 -: Август 31, 2014, 09:32:02 pm »
Да ви споделя нещо за Тарото  :)

Напоследък ме занимават чисто практически дейности и рутинни въпроси, в повечето случаи от професионално естество. И забелязах, че като хвърлям разни подредби, все Малки аркани излизат, сякаш отразяват състоянието, в което пребивава умът ми. Може би ако се чудех на коя кълка да се обърна, щяха да ми се падат повече Големи аркани, с по-дълбокомислено и философско значение.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1024 -: Август 31, 2014, 09:34:04 pm »
Да ви споделя нещо за Тарото  :)

Напоследък ме занимават чисто практически дейности и рутинни въпроси, в повечето случаи от професионално естество. И забелязах, че като хвърлям разни подредби, все Малки аркани излизат, сякаш отразяват състоянието, в което пребивава умът ми. Може би ако се чудех на коя кълка да се обърна, щяха да ми се падат повече Големи аркани, с по-дълбокомислено и философско значение.  :017:

Ами, Лили, дай ние да ти изтеглим тогава  :012: Може и големи аркани по важен върпос да изтеглим .. Иначе а, в онлайн тегленето изобщо само големи се падат , не е релевантно там
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1025 -: Август 31, 2014, 09:37:46 pm »
Никога не тегля онлайн, дърпам от моята колода.

Тия дни, като стана въпрос за една подредба за минали животи, се опитах да наредя карти по тази схема. Обаче умът ми през цялото време беше зает с един работен проект и ми се паднаха карти, по-скоро отразяващи текущото ми състояние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1026 -: Август 31, 2014, 09:41:13 pm »
Айде стига сте се заяждали и подигравали с Милки, а?

А примера ли трябва да й следвам и да обърна форума на "Мило дневниче" и да нямам едно смислено мнение и грам опит за самостоятелна мисъл ли? Интересно как имате повече против хора, които се регистрират във форума да питат 1-2 въпроса, но нямате против хора, които са се регистрирали единствено да питат 300-тата си, за сега, въпроса, сякаш света се върти около тях и им е длъжен.  Хората получават отношението, което са заслужили.

Иначе Лила, естествено, колко е важна една ситуация зависи както от естеството й, така и от отношението ти към нея. Често съм виждала драматични комбинации с големи аркани, които обаче не отразяват кой знае колко голям екзистенциален смисъл, а са отношението на питащия към въпроса.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1027 -: Август 31, 2014, 09:51:13 pm »
Форумът не е само за питанки, а и за обмяна на опит. Но не можем да забраним на хората да задават въпросите си. И всеки задава толкова, колкото смята за уместно, само че уместното го мерим с различно мерило. Има и хора, които изобщо не обичат да питат, като мен например. Задавам дежурни въпроси, колкото да поддъжам някакъв контакт и двупосочност, а не да водя монолози. От типа хора съм, които могат да зададат въпрос, без да се интересуват от мнението на отговарящия, това също е дразнещо.  Просто си знаеш нещо, имаш вътрешна убеденост за това, но задаваш въпрос, за да видиш някаква външна реакция и доколко тя съвпада с твоята вътрешна истина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1028 -: Август 31, 2014, 10:02:33 pm »
Паж Пентакли, 5чаши (обърната), обесения
Мерси Сатин :)
Сага ще отворя този сайт :
http://sha-tarrot.blogspot.com/2011/02/blog-post_4209.html
за да ги разгадая :58:

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1029 -: Август 31, 2014, 10:05:54 pm »
Лили, относно големите и малките аркани. Забелязала съм, че понякога таро насочва вниманието към съвсем различна сфера, дори и не тази, за кято в момента милиш. Наскоро си разгледах дневника, в който си записвам комбинации(особено в началото го правех за всички въпроси). Имаше едно състезание, за което бях питала кой от участниците ще е победител. За всеки от участниците теглех по 3 карти ( Състезанието не ми е от най-интересните, просто се опитвах да създам контакт с картите и задавах доста въпроси - някои тотално безсмислени). На единия от участниците, ми се падна ужасна комбинация  - обесеният, 8 меч. На доста места съм чела, че това е константна комбинация и показва тежък инцидент/самоубийство, но в контекста на зададения от мен въпрос, го разтълкувах, че играчът сам ще се прецака. Всъшност, таро показа наистина инцидент(съзтезателят си тръгна по-рано от съзтезанието, защото човек от семейството му претъря такъв инцидент). Та, понякога просто таро иска да ни каже нещо, доста по-различно от зададения въпрос....

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1030 -: Август 31, 2014, 10:05:59 pm »
А примера ли трябва да й следвам и да обърна форума на "Мило дневниче" и да нямам едно смислено мнение и грам опит за самостоятелна мисъл ли? Интересно как имате повече против хора, които се регистрират във форума да питат 1-2 въпроса, но нямате против хора, които са се регистрирали единствено да питат 300-тата си, за сега, въпроса, сякаш света се върти около тях и им е длъжен.  Хората получават отношението, което са заслужили.

Какво е заслужила, да и се говори на МА или да бъде обиждана??? То много лесно да се нападат по-слабите!

От умрелите ти карти за септември също си личи, че и в реалния живот също те мързи да дишаш и да свършиш каквото и да е било полезно.  :D :D :D :D :D :D

Да гледаш и да се грижиш сама за дете с проблем, дали е безполезно??? Дано никога не ти се налага!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1031 -: Август 31, 2014, 10:06:22 pm »
Измислям нова философска сентенция: " Няма хейтъри, има само лоши синастрии"  :012: :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1032 -: Август 31, 2014, 10:13:05 pm »
Какво е заслужила, да и се говори на МА или да бъде обиждана??? То много лесно да се нападат по-слабите!
 
Да гледаш и да се грижиш сама за дете с проблем, дали е безполезно??? Дано никога не ти се налага!

Сатин, не знам дали си била свидетел на многогодишните предистории, но на мен лично ми писна да се набеждава за жертва човек, който сам не иска да излезе от положението си. И да, жертвите се държат по друг начин и имат друго повдение - не арогантно и нахакано, особено когато някой им казва истината в очите с надеждата да им помогне . То хубаво само да си говорим , но трябва и да се действа. А колкто до драмите- повярвай, виждала съм къде по-големи и хората са излизали наистина с достойнство, смирения и сила. Всички си имаме драмите по пътя, но как ще минем през тях  е върпос на собствен избор. От моите впечателния ,в този форум има доста повече хора, които биха се вписали в определението "жертва" , но просто не се държат като такива. И от тях трябва да вземем пример.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1033 -: Август 31, 2014, 10:32:16 pm »
Флора, обикновено докато на човек не му се стовари същото на главата, не разбира другия. Това едното, другото всеки реагира по различен начин, някои са силни, други слаби, някои съумяват да запазят достойнството си в трудностите, някои имат нужда от подкрепа. А и точката на пречупване при всеки е различна, но я има във всеки човек. Щастливи са онези на които не им се е налагало да разбират къде е тяхната.
Жалкото е, когато човек загуби своята човечност и се превърне в пълен егоист,който не вижда по-далеч от собствената си ограничена гледна точка. А нападането на по-слабите е избиване на комплекси! Прост пример, детето, което е тормозено в къщи, тормози по-слабите децата.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1034 -: Август 31, 2014, 10:42:19 pm »
Сатин, с моята карта трудно мога да се определя като егоист и човек гледаш само собственото си благо. Състраданието ми обикновено е в излишък и в реала напълно се раздавам. Тук визирах случай, който за мен е изключение и манипулация. А колкото до "ма" , въпросната потребителка го е използвала лично в друг форум, където се беше разразил страшен скандал. И тогава от нейните мнения прочетох такива думи, които повярвай ми няма да си представиш , че човек в нейното положение ще изрече. Но ти не беше тогава в този форум, не си била свидетел  на цялата "олелия ", след като се случи това, потребителката сама не пишеше повече там. Та, Тъндър не  е написала тези думи просто ей така. За Тъндър лично мога да кажа, че помага на всеки както може в този форум и се раздава. На колко хора е отговорила в таро или нейната тема, не мога да изброя и аз. Така че затова те питах дали си била свидетел на "предисториите", за да не останеш с впечатления, които ние също първоначално имахме.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name