Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644314 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1995 -: Май 20, 2015, 05:30:44 pm »
Рени, на мен ми е трудно да създавам смислени изречения.
Иначе не ми се отразява. По-трудно описвам усета си. Проблем ми е конструкцията на мисълта, споделянето й.

Хубав въпрос, ще се наблюдавам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1996 -: Май 20, 2015, 06:22:58 pm »
При мен Обесения показва някаква жертва на обстоятелствата или нещо се жертва в името на нещо... Понякога и буквално - с вързани ръце си и нищо не можеш да направиш. Застой.

При мен и загуба...
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1997 -: Май 21, 2015, 09:25:47 am »
Да попитам, ретро фазата  на Меркурий отразява ли се по  някакъв начин на гадаеното и ако  да, как-любопитно ми е  ::)  :)

при мен се отразява. не ми говорят толкова картите.
при намаляваща луна ми е доста силна интуицията към гадаенето, в натала ми е намаляваща луната

sisi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1998 -: Май 21, 2015, 10:45:02 pm »
Здравейте преди малко кандидатствах за редактор в сайта moreto.net. Евентуално ще ми се обадят ли за интервю за работа и евентуално ще ме вземат ли за редактор!Благодаря за отговора! :-*

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1999 -: Май 22, 2015, 05:38:33 am »
Emma, много те моля, ще можеш ли да изтеглиш карти на въпроса дали  брат ми Стефан е жив? Много те моля! Не знам също, дали картите не могат да покажат в коя посока да го търсим. Вчера ходих до полицията и направих проверка, не си е изкарвал преди нито друга лична карта, нито международен паспорт. Една позната мисли, че ако се е самоубил, то вероятно го е направил някъде наблизо, където най-малко очакваме. Не знам дали не е възможно да е скочил в Гребната база, да кажем през нощта, когато няма кой да го види.  :'(
Моля те, помогни ми! Само се моля ретро Меркурия да не повлияе на картите и да покажат грешни неща!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2000 -: Май 22, 2015, 09:28:37 am »
Весо, изтеглих ти карти. Но нека не забравяме, че този въпрос е много сериозен. И както картите могат да не са коректни, така и моето тълкуване може да е сбъркано.

Караш ме да поема огромна отговорност, но ще ти разтълкувам какво виждам аз. Дано ти е от помощ.  :38:

Изтеглих тези карти


       Асо мечове                                 Страшният съд                         Двойка мечове





Асото ме навява на мисли, че му е дошла някаква сила, желание за ново начало, имал е идеи и хъс да се откъсне и да ги осъществи. Като да скъсаш с пъпната връв. Имал е желание за промяна, искал е да се почувства по-лек и владетел на ситуацията около себе си. Навярно е тръгнал след импулс за създаване на творчество, с желание нещо да докаже - ново начало.

Страшният съд отново говори за желание да се избяга от един ред и да се твори нов. Ново начало, край на един период и начало на друг. Но тук идва и необходимостта да преосмислим какво сме направили, защо сме го направили, да си направим лична ревизия. Да съдиш за себе си е най-трудно. Защото се изисква обективност. А понякога се налага да разровим скритите неща, там боли.

Двойка мечове е много показателна. След импулсът за промяна, след личната ревизия, при него сякаш увереността е изчезнала. И се е почувствал несигурен, на кръстопът. Стоял е сам в тъмното, с мисли, че нищо около него не се променя, затънал е в блатото. Тук е и онова чувство, че трябва да направиш компромис със себе си, да се занимаваш с каквото е редно, а не каквото пожелаеш. Според мен е бил много объркан. След първоначалната му увереност, почувствал се е много сам.

Картите са интересни, Весо.

Ако трябва да тълкувам от друг ъгъл, скоро ще получиш новина. Асото подсказва за това. Страшният съд при мен е с картинка на възкръсването на Христос. Новината може да е свързана с нечие възкръсване, да се извадят на повърхността теми, които са били затворени. Но информацията може да те обърка, да не ти внесе яснота. По-скоро би те разгневила.

Последната карта в колодата е Дяволът.
Ако е жив, подмамен е по нещо материално.

Бих те посъветвала да огледате около близка пещера, кухина до вода/водоем. Ако се сещаш за такова място, не особено далече от града. Да се виждат някакви сгради около водоема.


Страшният съд, Дяволът - все карти по Плутон и Сатурн. Свързани с подземно царство и полезни изкопаеми. Което ме навява на мисли за пещера, там има и минерали по Сатурна. Заради Двойка мечове съм насочена към местност около вода, но все пак близо до града. Там също има скали.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2001 -: Май 22, 2015, 11:28:02 am »
Благодаря ти много, Emma!!!  :58: :58: :58:
Не се сещам за такова място, но ако някой от съфорумците от Пловдив се сети за такива място в или в близост до Пловдив, нека ми пише. Ще му бъда безкрайно благодарен!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2002 -: Май 22, 2015, 12:38:14 pm »
За нищо, Весо. Пак се връщам на Страшният съд и Двойка мечове.

Разгледай картинките, а и по история знаем, че Христос е бил положен в семейна гробница.
Отново показател за дупка, отвор, кухина. Заради връзката на картата с плутон, бих казала на тъмно място, подземен свят, под земята, при някакви нечистотии, подземно мазе.
Двойка мечове - тъмно е, има вода.

Дяволът е свързан с Козирог, Сатурн. Подземните изкопаеми - яма, дупка, мина, пещера с кристали.

Другото ми предположение е стара маза на някой роднина, починали баба и дядо. Заради Сатурн - по старите неща, традиционните. Да се е заврял някъде в изоставен семеен имот. Където има стари вещи, някои антики, място за събиране на вехтории, от които да се избавим - килер, маза.

Канализация, шахти на канализация.
Скоро гледах в нета клипчета за хора, които живеят в канализациите. Някой ги беше споделил, дали не беше и тук във форума.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2003 -: Май 22, 2015, 12:51:00 pm »
В Пловдив нямаме такива изоставени имоти. Странно ми е също 2 Мечове показва ли, че е сам или е с други хора? Чудя се как човек би издържал толкова дълго време да живее сам по такъв начин без чужда помощ.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2004 -: Май 22, 2015, 01:05:25 pm »
Двойката мечове за мен е самостоятелна карта. За разлика от Двойка чаши.

При Двойка мечове имаш две възможности, а ти си сам между тях. Със завързани очи, изисква се да си обективен, да затвориш очи и да намериш баланс между двете несъвместими положения.

Според мен има две плоскости на тълкуване. Едната е какво се случва с брат ти. А другата е какво да сториш ти, тоест, какво се случва при теб, за да разбереш истината.
А тук има показания, че той може да се е чувствал на кръстопът.
А тук и сега, ти трябва да бъдеш безпристрастен, да сложиш или махнеш превръзката от очите си, да видиш двата възможни варианта, да отсъдиш правилно и без емоция, да вземеш решение. Време за ревизия на наличното, отсяване на стойностното, решение в коя посока ще действаш. И на действие. Почивка/пресмятане преди действие.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2005 -: Май 22, 2015, 01:28:15 pm »
Благодаря ти още веднъж!!!

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2006 -: Май 22, 2015, 07:10:09 pm »
Весо, изтеглих ти карти. Но нека не забравяме, че този въпрос е много сериозен. И както картите могат да не са коректни, така и моето тълкуване може да е сбъркано.

Караш ме да поема огромна отговорност, но ще ти разтълкувам какво виждам аз. Дано ти е от помощ.  :38:

Изтеглих тези карти


       Асо мечове                                 Страшният съд                         Двойка мечове





Асото ме навява на мисли, че му е дошла някаква сила, желание за ново начало, имал е идеи и хъс да се откъсне и да ги осъществи. Като да скъсаш с пъпната връв. Имал е желание за промяна, искал е да се почувства по-лек и владетел на ситуацията около себе си. Навярно е тръгнал след импулс за създаване на творчество, с желание нещо да докаже - ново начало.

Страшният съд отново говори за желание да се избяга от един ред и да се твори нов. Ново начало, край на един период и начало на друг. Но тук идва и необходимостта да преосмислим какво сме направили, защо сме го направили, да си направим лична ревизия. Да съдиш за себе си е най-трудно. Защото се изисква обективност. А понякога се налага да разровим скритите неща, там боли.

Двойка мечове е много показателна. След импулсът за промяна, след личната ревизия, при него сякаш увереността е изчезнала. И се е почувствал несигурен, на кръстопът. Стоял е сам в тъмното, с мисли, че нищо около него не се променя, затънал е в блатото. Тук е и онова чувство, че трябва да направиш компромис със себе си, да се занимаваш с каквото е редно, а не каквото пожелаеш. Според мен е бил много объркан. След първоначалната му увереност, почувствал се е много сам.

Картите са интересни, Весо.

Ако трябва да тълкувам от друг ъгъл, скоро ще получиш новина. Асото подсказва за това. Страшният съд при мен е с картинка на възкръсването на Христос. Новината може да е свързана с нечие възкръсване, да се извадят на повърхността теми, които са били затворени. Но информацията може да те обърка, да не ти внесе яснота. По-скоро би те разгневила.

Последната карта в колодата е Дяволът.
Ако е жив, подмамен е по нещо материално.

Бих те посъветвала да огледате около близка пещера, кухина до вода/водоем. Ако се сещаш за такова място, не особено далече от града. Да се виждат някакви сгради около водоема.


Страшният съд, Дяволът - все карти по Плутон и Сатурн. Свързани с подземно царство и полезни изкопаеми. Което ме навява на мисли за пещера, там има и минерали по Сатурна. Заради Двойка мечове съм насочена към местност около вода, но все пак близо до града. Там също има скали.

Емма, здравей, от моята практика на въпроси с Да/Не 2М дава отговор Да на последна - 3та позиция, ако въпросът ти е бил "Братът на Веско жив ли е ? " Ако е така зааден въпроса , отговора е Да - жив е, но се е случила голяма трансформация в живота му със Страшения съд, като преди това е имал разговори за изясняване относно тази трансфомрация с Асо Мечове.

Когато споделих въпросното наблюдение за 2М на последна, разбрах че и на други хора се е проявявала така.
Интересния въпрос на който ми се прояви по този начин беше дали даден мъж ще се обади на жена - отоговра беше че се обади но не  е бил много разговорлив, което е нормално за 2м.

В случая 2м не показва толкова самостоятелност, колкот и нежелание за разговори, отдръпване. А пък може и сам да е, това не го изключва.

Но всичко това е ако въпросът е Дали братът на Веско е жив ?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2007 -: Май 22, 2015, 10:33:25 pm »
Витхце, спешно ли е? Нали може утре да дръпна, че сега съм затвориля шатрата с картите? :012: :38:

Entice, благодаря. Аз нямам толкова практика и наблюдения, следвам усет.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2008 -: Май 23, 2015, 10:12:21 am »
Витхце, изтеглих ти по обичайния начин. Ако имаш конкретна идея за развитие, може да направим друга подредба.


          Магьосникът                            Рицар жезли                         Асо пентакли




Според мен ще тръгнеш по нов път.
Ще използваш натрупаните си знания. Трябва да осъзнаеш на какво си способна, а ти имаш много умения. Може да боравиш с интелект, с ръцете си, да създаваш 'магията'. Всичко е в твоите ръце, Витхце. Но трябва да го осъзнаеш, да си повярваш. И да използваш ресурсите си разумно, да не ги пилееш в дейности, които не струват.
Ако имаш възможности пред теб, навярно ще ги приемеш.
Рицар жезли говори за тръгване на някакво пътешествие. Преместване на ново място. И онази искра, която е способна да запали нов и силен огън. Но тук по-скоро става дума за ненадейно решение. Малко авантюристично, с идеалите в главата. Нека проявиш малко разум и обективност.
Асо пентакли също говори за ново начало, което е с цел да има материален израз, успех в реалния живот.
Виж Магосникът и Асото - все 1-ци. Нека и нумеролозите да се включат, но за мен това си е признак на ново начало, нов път.
Но ще ти се наложи да влезеш в битка с големите зверове. Виж на Асото има лъв, който пази пещера. Може би там е твоето 'съкровище', което се пази от по-успели хора. Ще трябва да откупиш правото си да участваш. С наличното, което имаш - уменията си.

Тук по-предизвикателното е, че не трябва да се преуморяваш, да влагаш цялата си енергия, защото накрая ще ти се наложи да си починеш. Но все пак има идея за пълна промяна, край на нещо, раждане на друго. Но ако изразходиш ресурсите си неправилно или прекалено бързо, ще се наложи принудителна почивка.
Последната карта е Смъртта.

                       

За мен не е чак толкова лоша карта. Защото периодично трябва да прекъсваме някои ненужни неща, за да правим място за нови. Тук идеята за загубата може да ни обсеби. Но не виждаме, че сме се освободили и олекотили за новости.

 :-*


Едит: забравих да благодаря за обратната връзка.  :-* :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2009 -: Май 23, 2015, 02:39:27 pm »
Тренди, аз ти изтеглих. Останах малко изненадана.
Помня, че съм ти теглила и преди.  ;D Сама ще разбереш за изненадата.

Изтеглих следните карти за теб:
   
       Паж мечове                             Влюбените                              Крал мечове
 


Голям темперамент, желание за доказване, ще имаш нужда от битки или сама ще се въвличаш в такива.
Навярно в началото на месеца ще подходиш с наивност и без особена подготовка. В край на месеца ще си малко по-мъдра, но все така настроена за доказване.

Имаш ли раздвоение между двама мъже - млад и по-стар?

Сякаш ти предстои пътуване, което ще накара душата ти да лети щастливо. Но може да проявиш инат, да не искаш да отстъпиш от мнението си. Използвай острите думи по-умерено.
След конфликтите ще има и примирие, ще ти е по-спокойно, щастливо, ще се радваш на блага. Но вътрешно може да си раздвоена.
Отиди на концерт... С приятел. Може да ти донесе щастие подобно занимание.
Накрая думата ти ще тежи повече, ще я изричаш с увереност. Но нека не се превръща в заповед за другите, за да не останеш сама в своята крепост.

Предвещавам ти вести, писмо или новини. Относно много емоции или сексуални теми. Сякаш от по-млад или по-наивен човек.

Май месец ще си много огнена, разпалена или с желание да се докажеш. Така го усещам аз, Тренди. Вярваш в нещо и явно си мислиш, че държиш силен коз в ръцете си.


Давам ов макар че има цяла седмица до края на месеца  :012: Абсолютно беше права включих се в едни битки, исках да се докажа, но накрая осъзнах, че наистина няма смисъл да съм бойна. Имах жесток конфликт и казах много тежки и остри думи. Много огън има в мен Ема много нещо, а в картата липсва  ;D Имах бал и малко поразпуснах напрежението. Върнаха се някакви стари усещания към един човек, но определено ги контролирам. Още чувствам силна привързаност към момчето, за което пиша  ;D, но тези дни осъзнах, че единственото, което съм изпитвала е страст и нищо повече и че искам да продължа напред и да срещна правилния човек. Липсваше ми мъдростта, и сега най-накрая я усещам, че идва към мен. Определено не ми харесва да се държа неразумно и войнствено. Липсва ми старата Тренди-предпазлива, разумна, мъдра и вярваща в доброто.  :)
И за юни се абонирам  :012:  ;)