Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644785 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3285 -: Ноември 19, 2015, 08:36:40 am »
благодаря, delphin

странно ми е това таро, като че ли по-различно от обичайните значения.

аз може би бих била поласкана в някакв степен, но като цяло въобще не искам - всеки път бях в нервна криза като го замествах преди и след няколко скандала от моя страна по въпроса, го възложиха на друг

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3286 -: Ноември 19, 2015, 08:51:48 am »
Клер, това Таро дава по-философски напътствия. В този случай показва, че искаш и в себе си носиш лекотата и игривостта. Имаш желание, дълбоко в себе си, да се справяш с лекота с работата, но и някак си обърнала гръб на това желание.
Ако се осмелиш да го направи, ще се увериш, че ще се почувстваш вътрешно подкрепена. Но затова ти трябва наистина вяра, че е възможно. Но Самотата като последна карта показва, че всъщност се чувстваш много несигурна, "сама".
Последната карта, Политиката, казва това, което ти написах - не използвай машинации и кроежи в този случай. Това означава дори и твоята съпротива и начинът, по който я оказваш. Може би точно това заместване ти трябва, за да откриеш някаква много хубава част от себе си. Мисля, че не се чувстваш истински удовлетворена и спокойна, след като са ти отменени задълженията по това заместване на колегата.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3287 -: Ноември 19, 2015, 09:31:29 am »
Мисля, че не се чувстваш истински удовлетворена и спокойна, след като са ти отменени задълженията по това заместване на колегата.

това е вярно, защото съм по-лесно заменима, пък на тези времена си е страшно да си без работа. но с допълнителни работи не искам да се занимавам, емоционалният си ресурс съм го обърнала към семейството.

а допълнителната карта в колодата как се проявава според теб?
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 09:33:28 am от Kler »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3288 -: Ноември 19, 2015, 01:45:01 pm »
Ех, че хубава карта! Дами, много взехте да ми бъркате в душата с това таро. Искам го!
Не знам какво е значението на тази карта, но много ми харесва.

С тези цветове, индиговото, пречупената светлина през кълбото. Прилича ми на надличностна карта. Когато си над човешкото и вървиш към божественото. Със спокойствие, без тежестта на егото и товар на ежедневието и дребните мисли. Звучи ми някак глобална тази карта. Разумна и мъдра.
Всичко е пред теб, имаш много възможности. Но къде ще стигнеш, това зависи само от собствените ти сили и умение да излезеш от ограничението. 

Заради кълбото ми навява идея, че всичко е цикъл. Заради гората - свържи се с природата и мъдростта на вселената, на по-силните от теб неща. Заради дългата брада на мъж - иска се много време, за да достигнеш истината, същността. Много да преживееш.
Заради дъгата - дори в най-непрогледен мрак може да има много цветове и възможности.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3289 -: Ноември 19, 2015, 02:24:26 pm »
Тази карта означава, че до себе си имаш или може да срещнеш човек, който да изиграе ролята на гуру, на водач за теб в някаква тема от живота ти. Човек, който може да ти даде съвет, мъдър, живял и видял, някой който да ти служи за пример с живота и мирогледа си.
Може да означава, в зависимост от въпроса и другите карти, че ти си такъв пример или имаш желание да бъдеш такъв.
Означава мъдростта и доверието в живота.
Картите са с много дълбоко философско и житейско съдържание. Аз съм влюбена в тях!  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3290 -: Ноември 19, 2015, 05:59:27 pm »
ще ми възложат ли отново да замествам колегата, когато отсъства?
паж жлези - 3 пентакли - отшелник
цепя на 7меча

Да, и поради многото работа, която ще трябва да изпълняваш, ще се наложи да се изолираш от околните.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3291 -: Ноември 19, 2015, 06:11:13 pm »
Седмичните: крал жезли - крал пентакли - 4 меча
Ще обмислям как да материализирам желанията си?




Скорпионче изтеглих ти карти за седмицата понеже твоите не са ми много ясни
ц.8п/5ж+Умереност+6п


Да не би да следиш някоя колежка как се справя?  :012: Мисля, че в началото ще ти е напрегнато, може да има спорове, но след това всичко ще се изглади. Някакви пари/бонуси май ще получиш към края на седмицата  :017:

Така...седмицата ми преминава прекалено бързо, направо ме оставя без думи и нямам време за адекватни действия. Първо, зарадвах се на новия ми шеф; после и братовчедка ми дойде да работи на моята работа и благодарение на нея психически ще се разболея от размисли и страсти.  :012: Право е детето, но сега не ми се мисли и реагира - просто съм се оставила по течението на живота, не ми се занимава с никакъв вид дейности. Като цяло пренесохме семейните проблеми на работата.
И накрая - участвах в няколко благотворителни акции за деца.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3292 -: Ноември 20, 2015, 06:12:51 pm »
Иска ли да се разделим? (аз питам) ПЖ - 2ч - 8ч



Не, край не иска, но иска аз да се променя, не му се нрави моето поведение.
Е, отделно, че в момента фокусът е върху неговата кариера.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3293 -: Ноември 21, 2015, 02:29:38 pm »
Мога ли да помоля, дамите Таро да ми изтеглите 3 карти, за да уважим и стационарната фаза на Нептун ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3294 -: Ноември 21, 2015, 02:44:13 pm »
Мога ли да помоля, дамите Таро да ми изтеглите 3 карти, за да уважим и стационарната фаза на Нептун ?  :)

6меча - паж меч - 4пентакли; горе рицар меч
Рени, да не си решила да си внасяш спестяванията в някоя банка - това ми е първото хрумване по картите.  :012:
Очакваш ли гости от далеч? Сякаш си в очакване на нещо/ някого, и искаш нещо да скриеш? Или да вземеш това, което ти се полага?

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3295 -: Ноември 21, 2015, 03:00:45 pm »
Скорпионче,  благодаря за вниманието.  Много мечове, много нещо- все още нищо не мисля, но с тези мечове, явно се налага.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3296 -: Ноември 21, 2015, 04:00:04 pm »
Рени, и аз ти изтеглих карти.

              Асо жезли                              Светът                           Крал чаши




Много хубави карти за стационарен Нептун.  ;)

Имало е някакво начинание, в което си влагала много страст. Било е като приключение за теб. С което си търсела самоусъвършенстване. Навярно ти е било нужно време, в което да си самодостатъчна. Но чрез това начинание си творяла и си се прераждала. Ново начало за теб като личност. Може един прозорец, през който е влизала 'светлина' да си го затворила. Но не ти е било необходимо, защото цялата стая е светела в огън от нови неща. На първата карта има свещ, която е загаснала. Но пък огън/светлина е навсякъде.
Да не е имало някакъв документ, на който си отдала значение или те е карал да се преклониш?
Това начинание може да достигне свой пик. Втората карта е Светът. Нещо ще достигне до завършеност. Но по време на пътуването си усвоила много нови неща, знания, умения. И с тях може да помагаш на другите. На втората карта жената е взела под мантията си много хора. И самата тя стои в рамка, която наподобява зеница на око. Може да отваряш очите на другите с мъдрост. Ще имаш своите закрилници, може и аристократи по душа, по род.
Третата карта не знам дали описва теб или друг човек... Ти ще кажеш. с интуицията напред. Може да си малко завоалирана и загадъчна. Но ще си изпълнена с емоции. Дали е стационарен Нептун? Или някой Нептучно или Рачко? Да няма чувствен и талантлив мъж около теб, който да ангажира мислите ти? Може да имаш срещи с духовни личности. Или разговори с такива, за духовното. Ще е нещо, което виждаш напред във времето и ще ти е важно.


Може да нямаш много възможности за решения. Но от малкото варианти, стреми се към най-подходящ. За да нямаш загуби.

Да отидеш в някой храм, Рени.
Може някой витраж да ти се стори познат. ;)

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3297 -: Ноември 21, 2015, 05:44:08 pm »
Благодаря, Ема -ще помисля върху всичко това, има за какво. Макар че, се чувствам не на място, ще посетя храм.  :) :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3298 -: Ноември 21, 2015, 05:59:40 pm »
Храм е място, което чувстваш за свято.  :38: Не е задължително да бъде църква. Но ако има витражи, ще е интересно.  :72:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3299 -: Ноември 21, 2015, 06:18:00 pm »
Рени, стана ми интересно и ти изтеглих и аз карти :) То пък такива карти, буквални за въпроса ти.  :72:

                 Ние сме светът                            Бунтар                             Невинност

          

Няма начин, Рени, ще работиш по нептуновите теми. Единение, сливане с другите, без страх, с отворено съзнание, като едно цяло с тях. Осъзнаване че черпим всички от едни общи споделени ресурси, независимо колко  различни смятаме, че сме. Чувство за общност и общение с другите, на заедност. Това е вече актуално за теб, то е като база, върху която да градиш.
Късаш свои окови, в които си била държана досега, срутваш някакво статукво. Има порив за свобода и промяна в живота ти. Може би това искаш за себе си.
В същото време не желаеш да навредиш на никого, търсиш невинността като вътрешно преживяване на мъдростта и разбирането за живота. В единението търсиш покой и хармония.
В тези карти има много осъзнаване и отваряне, много желание да бъдеш себе си, с нов, разширен поглед върху живота.

Рени, какви аспекти прави към натала ти транзитен Нептун в момента? С тези карти би трябвало да е хармоничен.
 :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми