Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 438061 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7354
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2295 -: Юни 18, 2021, 05:34:05 am »
Кое в натала предполага известност/популярност?
Разглеждам хороскопа на жена,Луната на к10(козирог),у4,у5 домове.Но Сатурн у10 е в 12 дом-риби.Дали това разположение показва "известност"на родител в определено населено място- например:Кмет на малко село.
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 05:45:55 am от Сафо »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2296 -: Юни 18, 2021, 06:56:53 am »
Кое в натала предполага известност/популярност?
Разглеждам хороскопа на жена,Луната на к10(козирог),у4,у5 домове.Но Сатурн у10 е в 12 дом-риби.Дали това разположение показва "известност"на родител в определено населено място- например:Кмет на малко село.

Всичко над оста Асц-Дсц е показател за един или друг вид известност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7354
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2297 -: Юни 18, 2021, 08:56:37 am »
Али, благодаря! Ще го обмислям😊👍✨

Erik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2298 -: Юни 20, 2021, 10:30:50 am »
Здравейте , група .
От доста време се канех да попитам за един въпрос ,който ме мъчи от известно време ,но все не намирах правилното време за това , тъй като това е нещо което доста може да натовари някой а и някак ме е срам .
Та става на въпрос за един мой много близък приятел ,който много сериозни сгафи , искам да му помогна а същевременно съм адски объркан . Честно казано никога не съм вярвал в астрологията , просто защото не виждам ясна логика в доказателствата, но това че нещо не виждам, не значи че не работи . Поне в това правило се убедих относно случая на моя приятел. Толкова неща съм си мислел ,че са по един начин а се оказват ,че се по друг  .
Та случая за който бих искал да попитам е свързан с едно дело . Приятеля ми извърши престъпление по смисъла на противообществена проява и макар да казва ,че е натопен - аз вече не му вярвам !
Има нещо което ме съмнява а и аз самия не знам как да си обясня това усещане, освен че съм зодия Скорпион, друго не знам с какво да си подкрепя интуицията .
Качвам ви картата му - според вас той ще загуби ли делото и има ли вероятност да влезне в затвора ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7354
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2299 -: Юни 20, 2021, 12:50:35 pm »
Ерик,ще е добре да качиш картата натал+прогресии+дирекции.
Нептун по дирекция е съвпад Юпитер в 1ви.Сатурн на к10 скорпион ,у1,у12 домове и в аспект с Венера в 8ми ,у4 дом.
Затворите са по 12 дом,но се разглежда връзка между 1,12 и 4 ти домове.
Така по едни транзити ,едва ли може да се твърди нещо.

Erik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2300 -: Юни 20, 2021, 01:30:31 pm »
Не знам как да направя карта на прогресии+дирекции+натал :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2301 -: Юни 20, 2021, 02:22:47 pm »
Аз направих карта. Пускам и две допълнителни - солар 2020 и 2021.

Лаишкото ми мнение - няма затвор, но вероятност делото да продължи и да бъде призован като свидетел и т.н. - да, както и да заплати някаква солидна сума. Вероятно си е мислил, че ще направи бързи пари, но нещо не му се е получило.
Този човек, според мен трябва да се старае да спазва закона, а не да проявава своеволия, колкото и да не му харесва - Юпитер във водолей в кв. с Мерткурий и Плутон.
С Нептун в 11 дом - аз съм с такова положение и силно трябва да се внимава с приятелите, защото човек лесно може да бъде заблуден!!!
______________________________________________________________________________________

Когато получих призовка за свидетел по дело за уволнение на колега и първо стъпване в съда - сол. 12 дом в съвпад с У9 Плутон в нат. 8 дом.
« Последна редакция: Юни 20, 2021, 02:26:00 pm от romantica »

Erik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2302 -: Юни 20, 2021, 04:47:23 pm »
Да ви кажа , не само не е лайшко а вие сте почти право в целта - аз самия бях свидетел по гражданското дело ,което се води срещу него. И точно там почувствах ,че нещо не е наред - той представи ситуацията ,че едва ли не е нямал избор и за това е извадил пистолет пред едно момче и го е прострелял . Обаче в хода на делото стана ясно, че май всъщност той е направил опит за убийство ! Просто е слезнал долу ,решил е да размахва пистолета си , а момчето не се е уплашило пред този факт и моя човек е бил пред нервен срив - не е очаквал такъв развой и е действал абсолютно безумно . В гражданското дело го съдят за над 25 000 Хил.  но срещу него имаше и държавно обвинение - и именно от там дойдоха и мойте съмнения - прокурора прекрати наказателното производство срещу него с мотив ,че простреляния младеж е с лека телесна повреда !!! Което е безумие и аз разбрах едва сега ! Как така ще си стрелян с пистолет и ще си с лека - предвид това ,че наскоро зачестиха случаите на стрелба с пистолет по новините и прокуратурата веднага започва дело по бързата процедура . А тук - нищо ,че ми е приятел а самия се почувствах предаден и излъган , защото явно той е действал с корупция . Някак не мога да приема ,че е излъгал мен, опитал се е да убие човек и ще се измъкне ! Главата това не ми го побира - да пробваш на убиеш момче на 24 г. само защото е минал през прозореца ти и да слезнеш и да вадиш пистолет за това

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2303 -: Юни 29, 2021, 11:50:38 am »
Детски ясли и градини по какво са? Лъв, слънце, 5? Или по отсреща, 11?
Може ли да се гледа по картата на дете какво му е писано на това поприще?
Аз например почти не съм ходила, а от краткото ми пребиваване имам приятни и ярки спомени, дори раннодетско влюбване. още ми е интересно да срещна този гн Лъв 😄
Мъжът ми до днес изпитва ужас от тротоарните плочки на път за градината.
Къде да търся тези проявления?
Сега като се замисля, всъщност децата инстинктивно реагират астрологично и се свързват синастриално, удивително, нали?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7354
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2304 -: Юни 29, 2021, 04:38:35 pm »
Люба, детски градини, ясли по рак и Луна.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2305 -: Юни 30, 2021, 01:59:13 pm »
Детските градини на мен много ми клонят към 12-домните теми, плюс 5 дом за децата.
Противно на очакването, със слънце и меркурий в Близнаци и 11 дом, не можах да изкарам и месец общо там, след поредното бягство опитите приключиха. Желание за комуникация с "другите деца" пък и сега трудно намирам  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2306 -: Юни 30, 2021, 06:57:32 pm »
Детски ясли и градини по какво са? Лъв, слънце, 5? Или по отсреща, 11?
Може ли да се гледа по картата на дете какво му е писано на това поприще?
Според мен по 5-ти и 3-и, игри и до някаква степен начално обучение- при мен У3 и У5 са в квадрат- имах голямо желание да ходя на градина, която беше до блока ни и вечер прескачах оградата, за да се качвам на катерушките им, но изкарах точно 3 дни

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2307 -: Юли 01, 2021, 10:52:20 am »
По кой дом е бащата и майката на натива? Чух от приятел-астролог, че по 4-ти дом е бащата, а по 10-ти е майката? Така ми го е казва един познат, който си е астролог, прави някакви прогнози, познава доста често. Казвал ми е, че при древните астролози така се е смятало. Дали греши, малко не ми се вярва?

Сега, в по-нови източници пише обратното - 4-ти е майката, 10-ти е бащата.

Аз например имам Хирон точно на 4-ти(IC) има и Мар в 4-ти, и имам ужасни отношения с майка ми, както и не особено приятно детство, обаче пък старите астролози и най-древните са броели в 4-ти бащата?

По принцип 10-ти нали е "краля", "държавата", но това е мунданно, има логика да е Бащата 10-ти евентуално, не майката. Дали може разяснения?
I deserve the best.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7354
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2308 -: Юли 01, 2021, 12:04:48 pm »
Вероятно има значение дали натала е на мъж, или жена. При мои познати забелязвам, че този родител, който е "главата", "командира", към който натива има по-голям респект е по 10 дом. Шефа. За някои хора е бащата, за други майката.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2309 -: Юли 01, 2021, 08:30:21 pm »
Аз така и не разбрах за себе си кой къде е. Мисля, че през различните периоди в живота са се завъртали. А и двете управляващи планети при мен са така поставени, че е все едно кой олицетворяват. Една идея като че ли давам 10 за майка ми.