Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436586 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3255 -: Май 03, 2023, 11:00:42 am »
Не зная. Надявам се, да няма неприятни ситуации.
Върнах около 9 години назад, при предишния съвпад и по това време има запомнящи се негативни събития. Може би да се дължи на други аспекти.
разбира се, че е на други аспекти, а Лилит съм забелязала, че има отношение към любовта, влюбване и свързаните с това негативни емоции
При мен последният възврат на Лилит е придружен от транзит на Сатурн У5 в 12д върху Уран У6, тр Нептун е кацнал на Вертекс в 6д, тр Хирон е застъпил Сатурн в 5д., тр Плутон в 4д опозиция на ретро тр. Марс в 9д , последните градуси на Стрелец и Близнаци, а тр. Уран е върху Десцендента за разкош :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3256 -: Май 05, 2023, 01:38:13 pm »
Имам малко клюкарско питане по ретро Меркурий, за което моля да ме извините :)

Някой има ли наблюдения върху стелиумни, лични планети в знака на Коризог?

Имам една колежка (стелиумен козирог), която е сериозно обвързана, а не спира да се сваля с един също сериозно обвързан. То това продължава много време, но вчера пред 10 човека тази публично си сложи ръка върху слабините му... Ясно е как е продължило всичко, но наистина ли козирог е толкова сексуален? Аз все си мислих, че това е присъщо на скорпиона ::)
Също имам още няколко познати жени и мъже със стелиум в козирог - никога не са оставали без връзка, в която задължително публично са демонстрирали интимност, а някои имат и по една странична.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3257 -: Май 05, 2023, 05:20:55 pm »
Имам малко клюкарско питане по ретро Меркурий, за което моля да ме извините :)

Някой има ли наблюдения върху стелиумни, лични планети в знака на Коризог?

Имам една колежка (стелиумен козирог), която е сериозно обвързана, а не спира да се сваля с един също сериозно обвързан. То това продължава много време, но вчера пред 10 човека тази публично си сложи ръка върху слабините му... Ясно е как е продължило всичко, но наистина ли козирог е толкова сексуален? Аз все си мислих, че това е присъщо на скорпиона ::)
Също имам още няколко познати жени и мъже със стелиум в козирог - никога не са оставали без връзка, в която задължително публично са демонстрирали интимност, а някои имат и по една странична.
имам наблюдения от стелиум в Козирог , цели 5 планети, но жената е със Слънце и Меркурий във Водолей
Иначе Козите са сексуални, повече от Скорпиона, а това, че познатите ти кръшкат, едва ли е от стелиума в Козирог – в кой знак са Луна, Венера, Марс, асцендента на споменатата коза?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3258 -: Май 05, 2023, 05:25:25 pm »
romantica, похотливите знаци са : Козирог, Риби, Овен и Телец.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3259 -: Май 05, 2023, 10:54:32 pm »
Чудих се къде да пиша и реших да е тук .
Не знам какво се случва в последната седмица- атентати, стрелби , масови убийства .
От вторник до днес не съм имала един спокоен ден на работа- в единия клас стават ежедневни разправии, обиди, посягат си, днес едното открадна телефон на дете от друг клас. Писна ми да се обяснявам и оправдавам ежедневно пред майки, които очевидно не познават децата си, отказват да проявят разбиране и си заравят главата в пясъка.
Толкова последователна агресия не е имало друг път.
Дали е от лунацията или …
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3260 -: Май 06, 2023, 10:34:40 am »
Корея, за лунацията, и да, и не... Лунациите са като таймер на заложеното и когато до/с тях има планети, същите  повишават интензитета им. Сега лунацията е изцяло под Марс, който приема Луната по обител и декан, тя пък го приема по обител и триплицитет, дотук няма лошо, но ...как планета, която е в мястото, на своето падение, може да защитава, подкрепя и кара другия да се чувства като у дома си. По-скоро има отхвърляне по темите на Рак, Телец, Овен, Скорпион, въпреки предстоящия тригон между Луна и Марс.
Ако ти се почувстваш отхвърляне, като преди това са приели твоя позиция, идея, настроение, жест, каква ще е реакцията ти в силно наситена със страсти емоции обстановка ?!Не всеки може да се владее или иска да се владее. Има дни,  в които въздуха буквално гори от напрежение и тогава всяка искра, символично, предизвиква такива събития.
Действащите цикли в периода, които лунацията със затъмнение задейства са : Слънце- Меркурий; Слънце- Уран, Слънце- Юпитер, Марс- Сатурн
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3261 -: Май 07, 2023, 10:42:01 am »
Здравейте,

Може ли разяснение какво се има предвид под "фазова планета"?
Коя конкретна фаза на планетата се има предвид - най-високо разположена или най-блестяща например (предполагам не е стационарна или ретроградна) или просто видима?

Например за Венера:

Venus at superior solar conjunction
Venus at highest altitude in evening sky
Venus at dichotomy
Venus at greatest elongation east
Venus at greatest brightness
Venus at inferior solar conjunction


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3262 -: Май 07, 2023, 01:06:21 pm »
terrarossa, всичко, което си изброила за Венера е фаза или всеки нов етап от цикъла й със Слънце. Също така стационарно-ретроградна и стационарно-директна фаза. Всеки нов етап на планета -Слънце е фаза или планетата сменя, променя своето  състояние на развитие. Нали, си чувала, разговорно " този човек е на фаза", превключил е от едно състояние в друго или нетипично за него ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3263 -: Май 07, 2023, 01:16:27 pm »
От половин година някъде съм много широкопръста. Смених си целия гардероб и смених много от техниката.
Отдавам го на тр. Плутон в 8- ми дом, в опозиция на Сатурн ,който е и У 8.
Не са загуби, това са вложения.
Харчовете по кой дом са- 2- ри , нали?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3264 -: Май 07, 2023, 04:31:23 pm »
От половин година някъде съм много широкопръста. Смених си целия гардероб и смених много от техниката.
Отдавам го на тр. Плутон в 8- ми дом, в опозиция на Сатурн ,който е и У 8.
Не са загуби, това са вложения.
Харчовете по кой дом са- 2- ри , нали?

Същото и тук.
Сатурн през 8ми, Плутон в 7ми....нямам обяснение.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3265 -: Май 08, 2023, 09:46:19 am »
terrarossa, всичко, което си изброила за Венера е фаза или всеки нов етап от цикъла й със Слънце. Също така стационарно-ретроградна и стационарно-директна фаза. Всеки нов етап на планета -Слънце е фаза или планетата сменя, променя своето  състояние на развитие. Нали, си чувала, разговорно " този човек е на фаза", превключил е от едно състояние в друго или нетипично за него ? :)

Благодаря, Рени.

Пояснявам си причината за питането относно употребата на "фазов" с предишни твои цитати:

Ребека, твоята приятелка е родена около Пълнолуние, значи приемаме, че е с фазова Луна, оттук и фазите на ПР Луна към натална ще са важни. За дневна карта, Сатурн е първи управител на к4 и вероятно е била в период или подпериод на Луна или Сатурн и сега пак тр. Сатурн да активира годишния управител. Натален Меркурий е западен, но е вероятно да е фазов ?

В периода, около горния съвпад, Меркурий лети с най-бързата си скорост, значи и темите, сферите в личен и обществен план, които са свързани с него, също толкова бързо ще се сменят картините по тях . С уговорката, че е вече фазов и невидим.
При мен, например, се задвижи, много бързо процедура, свързана със статуса ми, Меркурий у10.

Меркурий у1 може да приемем, че е фазов, делят го  дни от неговата стационарност и дни от неговата максимална елонгация ато вечерна звезда, бавен, в падащ дом, остарялото по 6-ти дом си отива, разпада се, подготовка за кардинални промени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3266 -: Май 08, 2023, 05:08:54 pm »
terrarossa, фазите са вързани със Слънцето и показват буквално четирите сезона и съответстващите им качества :топло, студено, влажно, сухо. Пример: предстои изгрев на Юпитер, значи ще излезе от преходната фаза зима-пролет, аналог на новолуние и ще влезе във  фазата на пролетта, аналог на времето от първи лунен сърп до първа четвърт, с качества топло+ влажно, със засилен превес на топлото. Юпитер е мъжка планета и това е подходяща фаза за него, което е повод сферите с Риби и Стрелец да живнат за нови перспективи,  но понеже е в Телец, знак, който е студен и влажен и не импонира на неговата природа, пролетта на Юпитер няма да е така топла плодовита, както се очаква и е добре да се съобразят с това сферите с Риби и Стрелец, по отношение на качеството на посетите бъдещи планове.  :)
« Последна редакция: Май 08, 2023, 05:36:17 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3267 -: Май 08, 2023, 05:41:36 pm »
От половин година някъде съм много широкопръста. Смених си целия гардероб и смених много от техниката.
Отдавам го на тр. Плутон в 8- ми дом, в опозиция на Сатурн ,който е и У 8.
Не са загуби, това са вложения.
Харчовете по кой дом са- 2- ри , нали?
  напрегнат аспект между Венера и Юпитер дава разхищения, а ти го имаш по натал и сега с ретроградното движение Юпитер в Овен е квадратил Венера изминалите месеци
Транзита на Плутон в 8д голямата ми дъщеря го преживя в недоимък и ограничения, на два пъти се лекува от анемия, а тя в 8д има Уран, Марс, Нептун, Сатурн и Венера – всичките в Козирог
2д са притежанията – на пари, на материални и морални ценности, със Сатурн във 2д ти е заложено разумно да харчиш парите си, не си прахосница по рождение , а смяна на гардероба дава например Венера в соларен 1д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3268 -: Май 08, 2023, 06:01:09 pm »
Вложения, инвестиции са по Марс. Връзката АСЦ и 2 дом, показва, дали човек ще се свие по отношение на харчовете или напротив. Настъпили промяна в управителите на к1 и к2, веднага настъпва промяна и в портфейла.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3269 -: Май 08, 2023, 10:02:15 pm »
terrarossa, фазите са вързани със Слънцето и показват буквално четирите сезона и съответстващите им качества :топло, студено, влажно, сухо. Пример: предстои изгрев на Юпитер, значи ще излезе от преходната фаза зима-пролет, аналог на новолуние и ще влезе във  фазата на пролетта, аналог на времето от първи лунен сърп до първа четвърт, с качества топло+ влажно, със засилен превес на топлото. Юпитер е мъжка планета и това е подходяща фаза за него, което е повод сферите с Риби и Стрелец да живнат за нови перспективи,  но понеже е в Телец, знак, който е студен и влажен и не импонира на неговата природа, пролетта на Юпитер няма да е така топла плодовита, както се очаква и е добре да се съобразят с това сферите с Риби и Стрелец, по отношение на качеството на посетите бъдещи планове.  :)

Рени, благодаря!