Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440734 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #90 -: Март 24, 2016, 06:37:23 pm »
На мъж с такава свръхобгрижваща и обсебваща майка трудно може да му се угоди. Все или ризата му няма да е достатъчно изгладена, или манджата вкиснала...

Хубаво е човек да има такава грижовна майка, но не може да очаква от половинката си да е нейно копие. Идва момент на отделяне и на проглеждане за нещо по-различно, така ставаш самостоятелен индивид.
« Последна редакция: Март 24, 2016, 06:40:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #91 -: Март 24, 2016, 07:09:57 pm »
За мен семейството е ценност... Най-голямата. И ако зависи от моите компромиси, съм готова на това, само и само детето да расте в нормален дом и среда.
За всеки нормален човек семейството е ценност, Ани, само че да си чувала нещо за семейно планиране? Двама души първо решават да са заедно, после градят дом и семейсво (съвместно съжителство) и едва тогава планират двамата заедно дали и колко деца да имат.
Самостоятелно може да реши жената да стане майка като ползва донор, към когото после няма никакви претенции, дори не знае чие семе е ползвала. Иначе е изнудване. За сметка на детето.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #92 -: Март 24, 2016, 07:23:55 pm »
Модерното семейно планиране е малко по-различно, при доста жени съм го наблюдавала. Но на мен ми се струва, че независимо от наличното или липсващо планиране, детето идва точно тогава, когато трябва. И целта на неговата поява може да бъде различна с оглед на конкретната ситуация. Но вече от нас зависи как ще постъпим по-нататък - дали ще го абортираме или ще го запазим, с татко ли ще го гледаме или без, ще правим ли компромиси заради детето, ще търпим ли и доколко или ще си поставяме други цели и приоритети в живота...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #93 -: Март 24, 2016, 09:07:15 pm »
Абе няма нужда да й четем конско, с толкова овен в картата-тя си знае, пост фактум

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #94 -: Април 01, 2016, 07:58:47 pm »
На теория - те двамата - Юпитер разширява, а Луната задържа вода :)

10 кг за месец  :o Здравословен проблем?

Кои са  У6 и У1?

Часът проверяван ли е?
« Последна редакция: Април 01, 2016, 08:00:28 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #95 -: Април 01, 2016, 08:43:45 pm »
Малко преувеличавам, че всичките 10кг са за месец, но със сигурност 7-8 са рязко покачени в този период. Никога не съм допускала толкова рязко и драстично напълняване. Затова и питам, дали от гледна точка на астрологията може да се обясни. Предполагам хормонаен проблем. Той по какво се търси? Може би луна?
Не винаги напълняването е свързано със здравословен проблем, в повечето случаи е от ядене и обездвижване. Преди 12г когато Юпитер беше на АСЦ-а ми качих 6-7 килца, сега отново, не мога да се спра да ям откакто се върна на АСЦ- знам, че не трябва, а лакомията ми надделява над здравия разум...
При теб може да е от опозицията на тр. Юпитер от 6д с наталния Юпитер съУ12 в 12д. и квадрата му с Венера. Натално имаш квадрат на Юпитер с Венера У1 и си предразположена към прекаляване с угаждане и "широки пръсти".

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #96 -: Април 01, 2016, 09:02:40 pm »
Във всички случаи ли преминаването на Юпитер през асцендента води до напълняване? До колко е възможно да не повлияе на това?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #97 -: Април 01, 2016, 09:20:20 pm »
При юпитерово влияние трудно се овладява положението. Луната също дава промени в теглото, но там има тенденция към йо-йо ефект, а не към трайно и стабилно напълняване. Юпитер се свързва с мастната тъкан в организма, а Луната с течностите. При проблеми с метаболизма може да се разгледа и как са засегнати Слънцето и Марс в хороскопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #98 -: Април 01, 2016, 09:23:21 pm »
При минаването на Юпитер през АС - бях бременна, бе излишни килограми и после си бях съвсем с вида на нераждала.

При предното му минаване пак не съм напълняла. При мен е и У1  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #99 -: Април 01, 2016, 09:27:07 pm »
При такова рязко и скоростно напълняване може да има проблем с обмяната на веществата или хормонален, не е от едното ядене.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #100 -: Април 01, 2016, 09:35:07 pm »
При първата ми бременност Юпитер ми се е въртял около АСЦ, тогава качих само 13 кг, и  за месец след раждането бях по-слаба отпреди да забременея. :)
При втората е бил във втори дом, качих много килограми, но не бързах да ги свалям, постепенно, за около две години се стопиха и отново съм си същата като преди. :)
Август-Септември миналата година отново ми мина през АСЦ, но не съм качила и грам. :)

При мен натално е съуправител на 4/7/8 дом и е в опозиция на Сатурн, може би затова не ми действа разширяващо през АСЦ. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #101 -: Април 01, 2016, 10:04:31 pm »
delphin, от постовете ти бях останала с впечатление, че си по-малка и от мен. И сега чета за първа и втора бременност. :-\

Какво имаш в Дева?

П.П. Сори за офтопика, но се изненадах.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #102 -: Април 01, 2016, 10:08:02 pm »
delphin, от постовете ти бях останала с впечатление, че си по-малка и от мен. И сега чета за първа и втора бременност. :-\

Какво имаш в Дева?

П.П. Сори за офтопика, но се изненадах.

Много ли си млада  ;)

В Дева имам АСЦ и Плутон  :)  И южен възел.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #103 -: Април 01, 2016, 10:10:30 pm »
Ъм...не, само така прозвуча. Ментално младея...прогресивно при това. :)
На 28 съм, ти ми "звучеше" като около 20. Девата ти работи с пълна пара и то с позитивните проявления.

П.П. Възела ти да не е на около 23 градуса?
« Последна редакция: Април 01, 2016, 10:15:50 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #104 -: Април 01, 2016, 10:17:43 pm »
Ъм...не, само така прозвуча. Ментално младея...прогресивно при това. :)
На 28 съм, ти ми "звучеше" като около 20. Девата ти работи с пълна пара и то с позитивните проявления.

П.П. Възела ти да не е на около 23 градуса?

Там ми е Плутон, на 25:53, а възелът на 11:49.
Да нямаш нещо на 23* Дева :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми