Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441430 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #180 -: Юни 16, 2016, 12:06:21 am »
Брей Нептун ми е У4 и прави тригон с луната ми в Скорпион,след по-малко от градус, А Луната все пак е мунаден у4, а Нептун е мунаден у12- тия хора живеят отдавна  в далечна чужбина, не просто Европа , а и ми предложиха да видя мой племеник- братовчед полуяпонец на снимка  ;D Марс ми е су 4 заедно с Нептун и сега ми транзитира в 12 дом  :017: :017: Иначе не - и двете колиби са на село ама са до един малък водоем затуй излиза Нептун у4 :012: И да, бъзикате се вийй за имотите, ама до вчера като си забравяхте гащите в някой любовник и ние от форума се правихме, че ви е по 4/ 7 дом ;D ;D
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 12:27:37 am от Ребека »

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #181 -: Юни 16, 2016, 08:17:37 am »
Смяна на работа по-често е под въздействието на Юпитер и Сатурн към главните оси в картата, 6-ти дом, Слънце-Луна.
Сатурн У6 скоро ще направи тригон с Асц...а Юпитер У5 подминава СЛВ във втори дом...дано се раздвижат нещата....че транзита на Сатурн през 5 дом много ми действа ограничаващо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #182 -: Юни 16, 2016, 12:53:28 pm »
Сатурн У6 скоро ще направи тригон с Асц...а Юпитер У5 подминава СЛВ във втори дом...дано се раздвижат нещата....че транзита на Сатурн през 5 дом много ми действа ограничаващо

Имаш Огнена доминанта, Уран към Светилата, на ъгъл, или акцент 1/5/9-ти домове ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #183 -: Юни 16, 2016, 08:39:15 pm »
По кой дом да гледам вторият дом, в който живее човек ,ако първия е основен и местообитанието е по-голямо, а вторият дом е не основен, но редовно обитаван и все пак роден дом :017:  Наблюдавам едновременна активност по посрещане с преспиване на роднини, които през по-голямата част от живота си живеят в други държави и континенти не в една и не в България  :017:
Все по 4д са- единия като основното ти местоживеене, а втория като роден

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #184 -: Юни 16, 2016, 11:46:20 pm »
Абе мерси, и аз тъй ги мисля да обслужват общ астро дом ,че изненадващата синхроничност е обща, но освен всичко се появи и изненадваща среща с приятелка живееща в чужбина и съпругът й  :017: Ще трябва да мисля Юпитер ,да мъдрувам наново, мисля ги тия работи, защото ми се плъзгат 1 2 градуса от собствената ректификация :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #185 -: Юни 16, 2016, 11:59:35 pm »
Пфу, Дупитер ми прави секстил с наталната Луна в 12 дом, и квадрат с Уран в 1 ви дом-абе досадиха ми и да- ограничават ми личното пространство тези чужденци :017:  :-X

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #186 -: Юни 21, 2016, 08:18:24 am »
Имаш Огнена доминанта, Уран към Светилата, на ъгъл, или акцент 1/5/9-ти домове ?  :)
Имам доста огън Асц Лъв и Слънце в Стрелец.....понякога ми се искаше да имах повече земя и да не се паля толкова лесно Сатурн У6 ще съвпадне със Слънцето У1, но това чак накрая на знака ......Доста ме е трудно да се ориентирам за транзитите за започване на работа....И не знам дали трябва да се преизчислява наталната карта когато се отиде в чужбина. .....нещо такова ми се върти в ума......но дали трябва да отпразнувам РД тук или още като дойда се задейства промяната? Някой има ли опит?
« Последна редакция: Юни 21, 2016, 08:21:40 am от poli_z »

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #187 -: Юли 16, 2016, 10:23:28 pm »
За да се провери причина за пълен блокаж относно професионално развитие, продължаващ няколко години, липса на инициативност и инертност по професионалните въпроси в човек, който винаги е бил амбициозен, каква карта трябва да се разгледа? Не мисля, че ще стане с наталната карта само.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #188 -: Юли 16, 2016, 10:56:10 pm »
Не мисля, че ще стане с наталната карта само.

Тръгваме от наталната, стигаме до прогностика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #189 -: Юли 26, 2016, 08:37:53 pm »
Чела съм, че при построяването на солар трябва да се отчете мястото, където е посрещнат рожденния ден. В случая обаче половината ден е прекаран в Исландия, а останалата част в ЮК. Картата доста се променя в зависимост от двете дестинации. Според вас кое трябва да се вземе предвид? Може би трябва да се гледа часа на раждането къде е прекаран или..

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #190 -: Юли 26, 2016, 08:52:27 pm »
Виж в колко часа транзитното слънце е било на рождения градус и прецени къде си била тогава.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #191 -: Юли 27, 2016, 12:00:28 pm »
Както е посочила Алена, точният съвпад с натално Слънце е важен - по градус и минута. Понякога се случва ден по-рано, понякога ден по-късно след рождената дата.

Лично познавам и друг случай - човек, който често пътува извън страната и посреща солара си в открито море, далеч от някой град или пристанище. И в този момент корабът не стои закотвен, а непрекъснато се движи. Посочваше ми географските координати на абстрактната точка в океана, през която е минавал около рождения си ден, но много често в така построения солар се получаваха някакви неясноти относно тълкуването.

Споделям това с идеята, че наред със солара следва да се разгледат и други прогностични техники, сам по себе си той не е достатъчен, особено в по-специфични случаи като горният. И каквото е заложено по тия техники, се реализира през съответната година - независимо къде ще отидеш на рождения си ден. Можем да променим само някои дребни нюанси, но не и събитието.

И една релокация няма като с магическа пръчица /де да можеше!/ изцяло да промени съдбата /това, което е било предначертано в момента, в който сме поели първата си глътка въздух/, а ще промени средата, което също е много важно. И съдбата започва да се реализира сред други хора и при други обстоятелства, но зададеният изначално курс не се променя.




« Последна редакция: Юли 27, 2016, 12:03:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #192 -: Юли 27, 2016, 04:15:26 pm »
Благодаря ви за отговорите! В единия солар има пълен с планети 9 соларен дом, а в другия всичко се измества и предвид, че сме на кръстопът за решение свързано с чужбина се заинтригувах още повече...но наистина солара е по-скоро като декор и някак си е малко странно нещата да приемат драматичен обрат заради смяната на мястото...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #193 -: Август 09, 2016, 02:19:52 pm »
Трябва да се види цялата карта и да се анализира силата и влиянието на Юпитер, за да се прецени колко благинки ще носят негови транзити и дирекции. Стъпка, която доста се подценява от повечето астролози и любители, и така се тръгва с голямата кошница. През деня или през нощта си родена? По това, което споделяш, се съмнявам Юпитер да е в хайз.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #194 -: Август 09, 2016, 02:48:26 pm »
Ако искаш да си говориш за астрология, трябва да имаш база - а това е картата на човека, чиито проблеми се разглеждат. Ако наистина си разглеждала картата, щеше да ти е ясно, че без нея няма да мине.
Не че не може да ти погалим главичката и да те успокояваме, но едва ли точно това търсиш ...

Така че, махни името, остави данните и пускай картата - колегите тук работят с различни методи и им трябват данни.

И ... няма да е зле да преместиш питането или в натални, или в транзити ....