Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441747 пъти)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #435 -: Юни 21, 2017, 07:32:35 pm »
Астролог, който безрезервно вярва на програмки и сам не умее нито да смята, нито да отчете лятно/зимно часово време, според мен не е чак толкова добър.
Жената е доста духовно насочена. Много хора са доволни от нея и ми я препоръчаха. Грешки винаги могат да станат. Не искам да я съдя, но искам да знам за себе си дали да се доверя или не. Защото имаше и доста верни неща за мен самата, но...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #436 -: Юни 21, 2017, 07:42:32 pm »
Виж, ако работи по модерната, масово се гледа знакът на АС, МС, управителят на АС къде е... Не цепят градуси и минути. Между двете карти има доста съществени разлики, ако се гледа задълбочено. За прогнозиране с дирекции и прогресии към ъглите да не говорим, тотално объркана история.  Едно към гьотере.

Какво означава един човек да е духовен? Да говори извисено ли? Те и клипчетата на Силва Дончева са претенциозно извисени, а чувам много разочаровани отзиви за нея, при мен са идвали нейни клиентки.

В случая не съдя, просто съм обективна. Нещо, което много хора явно не могат да си позволят.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #437 -: Юни 21, 2017, 07:46:18 pm »
Виж, ако работи по модерната, масово се гледа знакът на АС, МС, управителят на АС къде е... Не цепят градуси и минути. Между двете карти има доста съществени разлики, ако се гледа задълбочено. За прогнозиране с дирекции и прогресии към ъглите да не говорим, тотално объркана история.  Едно към гьотере.

Какво означава един човек да е духовен? Да говори извисено ли? Те и клипчетата на Силва Дончева са претенциозно извисени, а чувам много разочаровани отзиви за нея, при мен са идвали нейни клиентки.

В случая не съдя, просто съм обективна. Нещо, което много хора явно не могат да си позволят.  :)

Неее, не казвам, че съдиш. Става въпрос, че тя разбра грешката но обясни, че това не е проблем. И си мисля "защо би ме излъгала". Ама честно казано просто нещо ме човърка да й се обадя. Но тъй като почти нищо не разбирам освен да си построя карта... малко някак не съм в позиция. Та затова питам по-запознати.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #438 -: Юни 21, 2017, 07:48:45 pm »
Ако е коригирала грешката и е гледала правилната карта, значи не е проблем.

Ако е гледала грешната карта, има проблем. Тълкуването на натала може и да се нагласи, това масово се прави, но прогностиката ще е тотално сбъркана. Освен ако не работи само със солари и транзити. Но надали, нали я препоръчват за добра. Опитните астролози работят с по няколко техники.

Освен това ние тук не знаем как е минала консултацията, по какви техники е гледала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #439 -: Юни 21, 2017, 07:49:08 pm »
Някъде 30 минути след като ми говори по натала видях, че е объркан часа. Тоест реално той беше верен, но тя не беше предвидила лятно/зимно часово време, което на нейната програма се прави ръчно. По принцип много не разбирам, но видях, че планетите ми се бяха разместили по домовете. Асцендента и аспектите бяха верни.
Картите ми приличат на правени в astro.com , а там лятно/зимно време излиза автоматично, не се настройва ръчно. Ако си платила посещението си при нея, би било редно да си поправи грешката, като ти направи нова прогноза или да ти върне парите. Иначе- Срам за майстора!

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #440 -: Юни 21, 2017, 07:54:37 pm »
Картите ми приличат на правени в astro.com , а там лятно/зимно време излиза автоматично, не се настройва ръчно. Ако си платила посещението си при нея, би било редно да си поправи грешката, като ти направи нова прогноза или да ти върне парите. Иначе- Срам за майстора!
Не, тези карти аз ги правих, за да визуализирам какво имам в предвид. Как става промяната на домовете. Тя работи с една руска програма... Z... просто ми изкочи от главата. Там беше оставено на +2, а при мен трябваше да е на +3. Просто случайно го видях докато ми говореше. В последствие го промени, но все пак ми говореше по записи на прогнозата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #441 -: Юни 21, 2017, 07:56:28 pm »
Ако е коригирала грешката и е гледала правилната карта, значи не е проблем.

Ако е гледала грешната карта, има проблем. Тълкуването на натала може и да се нагласи, това масово се прави, но прогностиката ще е тотално сбъркана. Освен ако не работи само със солари и транзити.
Лили, че то и за Солар и за транзити се иска верния час на натала, а доколкото разбрах, чела е предварително направена прогноза за 2г напред, направена по грешната карта.
И нямало било проблем, според нея, значи 10градуса разлика в АСЦ нищо работа, браво на астроложката!  :lol_hitting:

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #442 -: Юни 21, 2017, 08:00:59 pm »
ДА, предварително си беше записала ключови неща в една тетрадка. 2-3 листа. НЕ е гледала картата докато ми чете за прогнозата, която е около 6 месеца от тая соларна + другата, че и още уж.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #443 -: Юни 21, 2017, 08:01:58 pm »
Значи вероятно предварително е съставила погрешен анализ. Но ако си е видяла грешката, може и да си е коригирала изложението към момента на разговора ви. Това са само догадки, няма как да знаем какво се е случило.

За доста "професионални" астроложки разликата в градусите на АС и МС не играе роля, стига да не се сменя знакът и да не мине у1 или у10 в друг дом, което за тях е основен ориентир. За тотално противоположна прогноза съм чувала и при к5 на границата между два знака. След несбъдната прогноза просто се казва, че к5 вероятно е в предходния или следващия знак.

Не ми се коментира професионализмът в тия среди. И са едно капсулирано общество, което доста си вири носа и гледа на такива като нас с презрение, ако не си "известно" име.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #444 -: Юни 21, 2017, 08:07:23 pm »
Ох. Ще се гръмна. ХАхахаах. Ми... мерси все пак.   :58: Поне интуицията ми работи още :))))

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #445 -: Юни 21, 2017, 08:08:39 pm »
Тя каква тема от натала ти е анализирала или по малко за всичко?

За астроложката с 1001 приказки за минали животи ли става въпрос? За други духовни не се сещам, тази и споменатата горе.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #446 -: Юни 21, 2017, 08:13:49 pm »
Ми тема... за мен, каква ми била главната задача, което съм поела в тоя живот. Проблеми с партньорството защо имам. За родители малко. За здраве и пари не ми е говорила. Общо взето верни неща имаше, но като каза грешните и я хванах...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #447 -: Юни 21, 2017, 08:15:32 pm »
А хорарът с дата 7 юни ли е, не е от днес? Сега го погледнах. Да пиша ли по него?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #448 -: Юни 21, 2017, 08:24:12 pm »
А хорарът с дата 7 юни ли е, не е от днес? Сега го погледнах. Да пиша ли по него?

Там аз се оплесках :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #449 -: Юни 21, 2017, 08:52:43 pm »
Ми ако жената работи с прецесия, нищо фатално грешно няма, асц и мц и в двата случая ще сменят знак, както и луната-очевидно, така че-все тая; относно прогнозата, вероятно ще има откат относно "кога", но това не пречи като тенденция да е ок