Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441940 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1800 -: Септември 03, 2020, 10:14:06 am »
Казано накратко. Несериозно е да задаваш подобен въпрос на човек, който се занимава с астрология. Вероятно по-голям успех ще имаш, ако го зададеш на някой гадател, ясновидец.
Всичко в рождената карта е неделима част от всичко друго. Един фактор поставен в различен контекст, има различно значение. В такъв смисъл всяка рождена карта е пример само и единствено за себе си. Не е като да натиснеш бутонче и да ти изскочи готов общовалиден отговор.
« Последна редакция: Септември 03, 2020, 10:31:35 am от starinthenightsky »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1801 -: Септември 03, 2020, 02:02:15 pm »
Отговорът ми казва ,че трябва да се помисли, защото така е безсмислено и няма как да ти се отговори и е отговор на други подобни.. А твоят отговор съдържа негативизма на мързеливия ум свикнал да получи без да мисли и да раздава оценки щом не му се подае според исканото. Щом искаш общи приказки и лъжи- ок. Ще се държа както си искам ,теб дори не те помня коя си .

Ха не е нужно да ме помниш, просто е по-лесно да не отговориш, отколкото да избълваш това :-*

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1802 -: Септември 03, 2020, 02:49:15 pm »
Приеми, че хората се изразяват по-различен начин. Не всички бълващо мълчат, а напудрено говорят. Дори и когато обясняват нещо. На първо място, важен е смисълът на това, което обясняват. В случай, че те интересува адекватен отговор на въпроса ти, а не празни приказки, едно към гьотере.
« Последна редакция: Септември 03, 2020, 02:50:55 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1803 -: Септември 03, 2020, 03:04:34 pm »
Сафо,
Цитат:"-   Съвпадът със Северния възел говори за това, че събитието е много важно и ще има продължителни последствия. Ситуацията, възникваща при такъв съвпад е за дълго, ако не е за цял живот.
-   Съвпадът с Южния възел говори за това, че даденото събитие е следствие на далечно минало или събитие от минали животи.
-   Квадрата към възлите говори за това, че събитието идва от миналото и че има възможност радикално да променим съдбата си."

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1804 -: Септември 03, 2020, 03:13:36 pm »
Добре, Сафо, всеки си има предпочитани методи, щом те водят до смислени изводи, явно са полезни. Тогава аз да попитам-как разбираш при кой от всички възможни производни ще е събитието?
Папи,пост фактум. ;)
Случило се е вече.По производни домове при всекиго по нещо.Например:В мой 11 е действието на възел с Меркурий диреционен.Това е 9 ти производен на моя брат.Тогава той излезе зад граница за първи път,смени работа.
При мой приятел/ка може би е имало събитие/промяна ,нещо меркурианско ,обучение,завършване на образование и т.н.
За бъдеще какво показва съвпадът на възела със Сатурн имам някои предположения,но дали е така?!Ще споделя на по късен етап,ако имам възможност. :)
« Последна редакция: Септември 03, 2020, 03:15:35 pm от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1805 -: Септември 03, 2020, 10:04:27 pm »
Мда..разбирам :)
Не че има връзка, но то и моето предсказание на пандемията пред домашните беше такова-ще стане нещо, дето не сме го виждали, те питат “добро или лошо”, и аз компетентно “не знам”  :D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1806 -: Септември 04, 2020, 09:18:38 am »
Papy,все пак си Знаела,че ще става нещо! ;)
Аз се надявам да стана баба. :)
« Последна редакция: Септември 04, 2020, 09:20:25 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1807 -: Септември 10, 2020, 09:21:00 pm »
Бойкот - чували сме я тази дума.

 ;D

Съветът на директорите и да е в творчески отпуск, 'планктония' работи на поточната линия. :D
Какво означава това

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1808 -: Септември 13, 2020, 11:15:45 am »
Здравейте момичета!Може и въпроса да ми се повтаря,но  искам да попитам,вие отчитате ли силата и достойнството на планетите ,когато преминават в друг знак на прогресивната,дирекционната ,транзитната или по профекции карта.Обръщате ли внимание и на термите в които попада планетата когато искате да разберете как ще се проявява тази планета  във психологичен и материален план.Ще дам пример: Марс натален в Риби,Венера натална в Водолей.По прогресии Марс преминава в телец,Венера по прогресии преминава в Овен.Знам,че винаги изхождаме от рождената карта и силата на планетите по дом и по знак.Но когато сменят знак ,какво губят и какво да се очаква от такава планета? Или нищо не се губи,а се надгражда ....?Много противоречива информация има ,и ми е интересно знаещите ако могат и искат да споделят!!! Благодаря предварително.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1809 -: Септември 13, 2020, 08:43:47 pm »
wanesa24, по време на бърз Марс си се родила, освен ако не е в последните градуси на Риби ?!  :)
Докато беше в Овен по прогресия, сферите, които управлява, имаше ли промяна в начина, по който си започвала нещата, примерно ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1810 -: Септември 13, 2020, 09:05:17 pm »
В ZET 9  има ли опция да се види скоростта на планетата? ::)

Има.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1811 -: Септември 13, 2020, 09:55:20 pm »
С десен бутон кликваш  върху планетата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1812 -: Септември 13, 2020, 10:21:47 pm »
Да, нещо такова. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1813 -: Септември 13, 2020, 10:34:53 pm »
''Обърнете внимание, че Сатурн е по-слаб/злосторен когато е бърз, другите са по-силни, когато са бързи!''
АУ,Тагетес,какво пише за Юпитер когато е стац,ретрограден,бавен,бавен.........у7,у8,у11 домове при мен?

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1814 -: Септември 13, 2020, 10:54:30 pm »
Венера и Меркурий са ми ретроградни, но имат скорост към 40-50 процента.
Тоест, не значи автоматик ретрограден и бавен.
Не знам освен 0% има ли толеранс 5-6-7% от горе и от долу за стационарност.

В сайта, в който видях изпратения цитат за скорост на планетите пишеше само това.
На тема акцидентална сила на планетите е.
Имаше ли повече инфо - щях линк да пратя.

Юпитер нали е бенефик. Бърз-бавен трябва да е благоприятен. ::)
Бъдещето трябва да бъде прекрасно