Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440812 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2040 -: Февруари 10, 2021, 11:01:42 am »
Лекарите по седми дом ли се гледаха? Освен в хорар и в лунар, солар същото ли е?
лекарите специалисти са по 9-ти дом

Благодаря! Не са ли там адвокатите? Малко се обърках сега, по 7ми или по 9ти разглеждам?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2041 -: Февруари 10, 2021, 06:16:41 pm »
Лекарите по седми дом ли се гледаха? Освен в хорар и в лунар, солар същото ли е?
лекарите специалисти са по 9-ти дом

Благодаря! Не са ли там адвокатите? Малко се обърках сега, по 7ми или по 9ти разглеждам?
в хорар с въпрос за здраве лекар специалист е по 9д., джипито е по 7д.
лунар и солар са конкретно за натива- там може да се види дали и какъв здравословен проблем може да възникне, начина на лечение, но не и кои ще са лекарите

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2042 -: Февруари 10, 2021, 06:47:12 pm »
Благодаря, akruks!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2043 -: Февруари 14, 2021, 06:30:36 pm »
Мц съвпад с Бетелгейзе имам в тазгодишния солар,някакви идеи?В тригон със Слънцето .

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2044 -: Февруари 14, 2021, 06:43:42 pm »
МЦ съвпад Бетелгейзе:
Военен успех, коменданте, открития, гениалност, помощ в презентацията, реализацията, творенето в областта на изкуствата и науките, промени в бизнеса.

С аспект към Слънцето - пълен успех и голяма чест.

Превъзходен атлет, надарен с невероятна гъвкавост и скорост на тялото. Със много навици, привички, ритуали и винаги нащрек със злободневните проблеми.

Постоянен късмет, успех и вечна слава.
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2045 -: Февруари 14, 2021, 06:53:16 pm »
Тагетес,благодаря!Мисля нещо около родител дали е възможно да има.Майка има намерение да води едни дела.Мц соларно е на к2 натално.
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 06:55:43 pm от Сафо »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2046 -: Февруари 15, 2021, 08:01:33 pm »
Здравейте,

Когато една планета е в заточение по знак, но в екзалтация по дом, кое се проявява по-силно?
Давам пример с моя Меркурий в Риби, но в 11-ти дом: в Риби е в заточение, но в 11-ти дом не е ли в екзалтация?
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2047 -: Февруари 15, 2021, 08:08:50 pm »
Доколкото съм запозната, първо се разглежда по знак, второ по дом.

И моят Меркурий е в заточение - риби и в 1 дом.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2048 -: Февруари 16, 2021, 07:29:28 am »
Меркурий в риби освен в заточение е и в падение. Много ме кефи как са го определили античните, да не се обърка някой че става за нещо ;D. Иначе не знам защо в 11 ти дом да е в екзалтация, ето тук има хубаво обяснено за радост по дом.

Или акциденталните качества беше нещо различно?


https://astra.la/forum/index.php?topic=76.0

Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2049 -: Февруари 16, 2021, 02:28:51 pm »
На много места е посочено, че Меркурий в 11 дом е в екзалтазия по дом, нали екзалтира във водолей?!

А в заточение не е само в риби, а и стрелец. За мен по-кофти варианта е, когато е в падение в знака на лъва.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2050 -: Февруари 16, 2021, 04:22:12 pm »
Според древните астролози в близнаци,лъв,скорпион,стрелец и водолей ,няма екзалтации.Меркурий в риби е в изгнание и в падение,в стрелец е в изгнание и това е.
Моят Меркурий е във водолей,но 9 дом,значи в изгнание по дом и аз много точно разбрах защо. :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2051 -: Февруари 16, 2021, 04:51:48 pm »
Защо ? Заточението е акцент - има отношение.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2052 -: Февруари 16, 2021, 11:06:00 pm »
Стар,има отношение,да.Но няма полза,в смисъл ,че буквално се чувствам в изгнание например когато съм била в чужбина,не ми е уютно,бързам да се прибера,събирам впечатления,но чувствам самота,абсолютна.Домът на Бог,на философията,на висшето образование,на роднините на моя мъж(сестра)-всичко е провал .Вероятно и аспектите са от значение,диспозиторите по знак и дом , Сатурн и Юпитер ,квадратират Меркурий.Все едно съм някъде в небитието и никой не ме разбира,или обратното.Аз не разбирам нищо и никой.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2053 -: Февруари 17, 2021, 05:23:20 pm »

Здравейте,

Много ви благодаря romantica, Terry и Сафо.
А знаете ли как може да се отработи това падение и заточение?
Аз дори нямам представа как трябва да се държи един нормален Мекурий :D, при условие че е двуполов.
И тъй като е управител на асцендента ми, втори и пети дом, какво трябва да отработвам чрез Рибите?
Иначе няма нито опозиции, нито квадратури, а секстил и тригон към Нептун в 8ми в Козирог и Плутон в Скорипон в 6-ти.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2054 -: Февруари 17, 2021, 06:18:26 pm »
Нищо,каакво да отработваш, нали по Нептун са аромати ,лекарства -фармация, а пък Меркурий е естествен управител на 6 дом -домът на грижите за здравето, отделно Меркурий е сигнификатор на търговците, комуникацията .Нали си фармацевт-консултант  в онлайн аптека? Това не е ли достатъчно да си доволна  ;) Освен, ако не искаш да се запишеш на уроци по гмуркане   ;D