Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440594 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2055 -: Февруари 17, 2021, 07:18:38 pm »
Нищо,каакво да отработваш, нали по Нептун са аромати ,лекарства -фармация, а пък Меркурий е естествен управител на 6 дом -домът на грижите за здравето, отделно Меркурий е сигнификатор на търговците, комуникацията .Нали си фармацевт-консултант  в онлайн аптека? Това не е ли достатъчно да си доволна  ;) Освен, ако не искаш да се запишеш на уроци по гмуркане   ;D

Ребека,
Да, фармацевт съм вече 12 години, а от 3 мениджър на онлайн аптека. Другото, което се надявам да завърша тази година е инж.технолог на парфюми и козметика.
Доволна аъм. По-скоро искам нещо мое, мой онлайн бизнес. Пък и Водолей ми е МЦ и Венера+Луна във Водолей в 10ти.
Доста опит натрупах, но все не намирам смелост.
Благодаря ти.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2056 -: Февруари 18, 2021, 03:49:43 am »
Сафо, моя също се намира там. Афинитетът към разни хора, разни идеали, разни държави, проправя път към моето богатство. В духовен смисъл. Това ми стимулира и обогатява начинът на мислене, гледната точка. При мен и Слънцето е там, а Меркурий е в рецепция с Венера. Висшето образование е само помощно средство, да разбера какво ми се отдава. Да усъвършенствам някои свои умения. Не е свързано с това, което чувствам че ми приляга като ръкавица.
Заточен може да е в смисъла, че  не се изразявам общодостъпно и разбираемо, а претенциозно поне според ушите, очите в случая на форум, които ме слушат или четат. Вероятно някои може да смятат, че се изразявам сложно. Това предполага заточение по дом - по среда, обстоятелства и условия. Заточението по дом, е вид качествена характеристика на условията, в които се вписва някакъв принцип. Казано простичко  - не ти харесват начина на мислене, не го разбират и затова не го одобряват, до степен на омраза, ненавист. ;D

При теб май У9 е в 12 ? За дневна карта триплицитетен управител Сатурн.
« Последна редакция: Февруари 18, 2021, 07:11:05 am от starinthenightsky »

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2057 -: Февруари 18, 2021, 11:05:53 am »
Тъй като не получавам отговор в темата за синастрии, ще питам тук. Знам, че от един аспект не може да се прави заключение, но.. Хирон и Лилит на десцендент огледално и Уран на Асцендент огледално какво означава? Да добавя, че не става въпрос за любовна връзка.
« Последна редакция: Февруари 18, 2021, 02:25:38 pm от Bodra »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2058 -: Февруари 19, 2021, 09:41:13 am »
Сафо, първо проверяваш, дали неподвижна звезда се проектира на еклиптиката. Бетелгейзе изгрява януари, слабо видима е до средата на март. Но за по-сигурно провери в астрономическия календар или с програма, която отчита кога изгрява, кулминира.

Меркурий е на трон и екзалтира в Дева, според древните.
Важна  е неговата фаза, яркост, скорост.
Знакът- как ще е изрази по-горе посоченото и колко естествено. Има значение  Меркурий Риби, в случая, дали е в женска или мъжка карта, в нощна или дневна.
Меркурий не е в изгнание в 9-ти дом. В дом на радост е в 1-ви, ако следваш тази логика, би трябвало да е кофти в 7-ми.
Домовете са като стаи от цялата къща. Отваряш вратата в няоя стая и ти е едно приятно, уютно, в друга се ободряваш, в трета ти е самотно, скучно, в четвърта- трудно, все нещо  събаряш. Зависи  с кой/какво отваряш стаята, знаците на върха на домовете, техните диспозитори и кой е в стаята, планета/и в тях. Зависи и кои стаи са ти любими. Планета в дом носи всички отговорности, значения на дома със себе си, тя е свързана с него- как, защо, вече разбираш от статуса й.
« Последна редакция: Февруари 19, 2021, 10:16:30 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2059 -: Февруари 19, 2021, 11:10:12 am »
Тъй като не получавам отговор в темата за синастрии, ще питам тук. Знам, че от един аспект не може да се прави заключение, но.. Хирон и Лилит на десцендент огледално и Уран на Асцендент огледално какво означава? Да добавя, че не става въпрос за любовна връзка.

Нищо не означава без да се разгледат наталните карти на участниците в синастрията, както и какъв тип е синастрията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2060 -: Февруари 19, 2021, 07:31:43 pm »
Сафо, моя също се намира там. Афинитетът към разни хора, разни идеали, разни държави, проправя път към моето богатство. В духовен смисъл. Това ми стимулира и обогатява начинът на мислене, гледната точка. При мен и Слънцето е там, а Меркурий е в рецепция с Венера. Висшето образование е само помощно средство, да разбера какво ми се отдава. Да усъвършенствам някои свои умения. Не е свързано с това, което чувствам че ми приляга като ръкавица.
Заточен може да е в смисъла, че  не се изразявам общодостъпно и разбираемо, а претенциозно поне според ушите, очите в случая на форум, които ме слушат или четат. Вероятно някои може да смятат, че се изразявам сложно. Това предполага заточение по дом - по среда, обстоятелства и условия. Заточението по дом, е вид качествена характеристика на условията, в които се вписва някакъв принцип. Казано простичко  - не ти харесват начина на мислене, не го разбират и затова не го одобряват, до степен на омраза, ненавист. ;D

При теб май У9 е в 12 ? За дневна карта триплицитетен управител Сатурн.
[/color]Да

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2061 -: Февруари 19, 2021, 07:33:38 pm »
Рени,мерси ...за Бетелгейзе ,ще проверя.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2062 -: Февруари 22, 2021, 02:09:03 pm »
Аз да попитам какви са аспектите според вас за меркантилност, за манталитета "първо аз и моя интерес"?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2063 -: Февруари 22, 2021, 02:25:47 pm »
Всеки си гледа и се ръководи на първо място от собствения интерес. Едва ли е нужно да търсим аспекти.
« Последна редакция: Февруари 22, 2021, 02:31:26 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2064 -: Февруари 22, 2021, 02:51:33 pm »
Bodra, "Първо аз"- акцент върху 1-ви дом, у1 силно аспектиран; също така  зает квадранта от 1, 2, 3 домове, Луна в огнен знак, в аспект с Марс, Юпитер.
"Моят интерес"- Венера, оста 2-8 домове, планети в знаците от фиксирания кръст
Меркантилност- наранени планети във въздушни знаци, Меркурий, във връзка с 2,5,8,11 домове. Венера обикновена е западно разположена, в аспект с Марс

Може да има и още комбинации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2065 -: Февруари 23, 2021, 10:00:25 am »
Охо, нямах понятие, че съм толкова меркантилна! 🙄🤔

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2066 -: Февруари 24, 2021, 10:50:48 am »
Здравейте,

Какво може да бъде показател за професионално развитие в държавната администрация?

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2067 -: Февруари 24, 2021, 01:47:45 pm »
Какво означава наранена планета? Например, знам, че моята Венера е наранена от Слънцето, ама как точно...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2068 -: Февруари 24, 2021, 02:27:18 pm »
Какво означава наранена планета? Например, знам, че моята Венера е наранена от Слънцето, ама как точно...

В напрегнат аспект с малефик, т.е. марс или сатурн. Венера не е малефична планета, бенефик е.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2069 -: Февруари 24, 2021, 02:52:47 pm »
Какво означава наранена планета? Например, знам, че моята Венера е наранена от Слънцето, ама как точно...
Наранена е когато получава “твърд аспект” от малефик, като Марс, Сатурн, Уран, Плутон
Слънцето наранява Венера, като я изгаря, прочети за изгоряла Венера