Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440915 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2145 -: Април 01, 2021, 10:39:46 am »
Акрукс, гарантираш за себе си. Ти нямаш акцент върху Дева. :)
Не -чисто-плътност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2146 -: Април 01, 2021, 11:29:56 am »
Проблемът с посочване на обратната страна на палачинката при знаците е не в това дали е вярна, а в това, че все поне една трета от извадката започва да протестира.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2147 -: Април 01, 2021, 11:51:24 am »
Възражението е повод да се търсят още факти, аргументи. Аз го приемам с положителен знак. :)

Иначе,
Тялото е храм на душата и този храм е обслужван с грижа от хората, силно повлияни от земните знаци
Акцент върху земния елемент без да е балансиран с Въздух и Огън, води до инертност, страх, мързел, негодование, презапасяване. Тялото е сигурното и несигурното при Земята, с него реагират на всичко преживяно.
Негативните прояви на Дева са : немарлив, разпилян, "буксуване в детайла", не може да види главното, хипохондрия, толкова да е ангажирана с тялото, като физиология, че да забрави за духовните му нужди.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2148 -: Април 03, 2021, 10:42:48 pm »
Акрукс, гарантираш за себе си. Ти нямаш акцент върху Дева. :)
Не -чисто-плътност.
и за моя мъж- и двамата сме с АС Дева и с по 3 планети в Дева

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2149 -: Април 04, 2021, 01:37:23 pm »
Мъжът ми също има 3 планети в дева,изключително чистоплътен,бих казала мрънкало на тема чистота,чак досадно...... ;)
Но ,Рени е уточнила,че липсата на огън ,или въздух в картата "занемарява"натива.
Баща ми е със стелиум в дева,много немарлив,разхвърлян,мърляв,мързел,пияница,абе...не точно нечистоплътен,щото не мирише на пот и мръсни крака ,но никакви действия за чистене,подреждане.Може да си легне в кофа с лайна сигурно,като всеки алкохолик.Сега е неподвижен.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 01:41:32 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2150 -: Април 09, 2021, 05:59:07 am »
Набедих Акрукс,че няма чувство за хумор.Но ,така я чувствам .Себе си оценявам с 1 по десетобалната система.Като се замислих,напоследък не срещам хора,които да се шегуват ,напротив-докачливи,обидчиви,намусени,припряни,сме станали всички.
Къде да търсим чувството за хумор астрологично?Планети,знаци,домове.
Мисля,асц е най-важен къде попада управителя и какви аспекти прави.Слънцето ,5 ти дом.
Аз съм близнаци,Меркурий във водолей,5ти дом в дева. Меркурий в аспект с Венера 30*,квадрат Юпитер,квадрат Сатурн,секстил Нептун,тригон Уран(орбисът е голям).

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2151 -: Април 09, 2021, 07:40:12 am »
За мен чувството за хумор е духовито, свежо, нехапливо, незлонамерено, забавно, всички се смеят от сърце и се забавляват, няма лоши чувства и обиди, нито завоалирани такива, без излишно дразнещо остроумничене. Представям си голяма маса с много хора и някой, който е душата на компанията, а останалите се заливат от смях и е много приятно. И категорично за мен това може да съществува само по огън и въздух, оста 3-9, Стрелец, Юпитер.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2152 -: Април 09, 2021, 08:03:26 am »
Интересно ми беше Софи Маринова, дето й се получават с хумора някак естествено и непринудено нещата ("Тита помагай") :D, как е астрологично. Слънце и Меркурий в Стрелец, Луна в Козирог. Съвпад Меркурий - Нептун в Стрелец. В някакъв времеви интервал Луна е в градуса на Меркурий или Слънцето чрез антисия.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 08:33:38 am от starinthenightsky »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2153 -: Април 09, 2021, 03:24:47 pm »
Понеже циганката умря, да си кажа:
В живия живот съм много забавна, но смешките ми често са разобличаващи(?), целящи сваляне на гардове, предразполагане на другия, бързо сближаване, етц. (в този смисъл са манипулативни, макар и зад тях да стоят добри намерения) Избрах си тази стратегия преди вече доста години - вместо да се крия зад смешки, се обезоръжавам пред хората със смешки. Това действително предразполага другия, защото го срещаш на ниво човек, а не общувате иззад маските си. Мечтая хората да общуват без персони, понеже го правя ежедневно, знам, че е възможно.

//Меркурий ми е у1,2,5 в 8д, в Козирог, съвпад Нептун, опозиция Хирон, широки съвпади със Сатурн и Уран, също широк секстил с Плутон.

*но масовият хумор не ми е смешен. умът ми изисква някакво ниво на хумор над средното, което е малко тъпо, защото ми е трудно да се смея с повечето хора, но - каквото, такова;

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2154 -: Април 09, 2021, 05:35:59 pm »
Няма как да се научиш да бъдеш духовит, това е нещо, което човек носи в себе си, способността да казваш точните смешки по точния начин, талант. Сигурно може да се усъвършенства, съгласна съм, но задължително трябва да има предпоставки. И да заучиш няколко фрази с подходящ артистизъм, си дотам, скоро ще изпукаш на кухо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2155 -: Април 09, 2021, 05:42:02 pm »
Набедих Акрукс,че няма чувство за хумор.Но ,така я чувствам .
За да ме почувстваш самата ти трябва да имаш чувство за хумор!
И приеми, че не на всеки му е до смях по всяко време, особено в период на поредната семейна трагедия!

"А вечно се смеят само маските..." Станка Пенчева

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2156 -: Април 09, 2021, 05:46:07 pm »
Ако се направи анкета с възможност за няколко избора за това кои съфорумисти считате за духовити, остроумни, с чувство за хумор, дар слово или както го формулирате, ще има доста изненадани и обидени.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2157 -: Април 09, 2021, 05:55:17 pm »
За мен чувството за хумор е духовито, свежо, нехапливо, незлонамерено, забавно, всички се смеят от сърце и се забавляват, няма лоши чувства и обиди, нито завоалирани такива, без излишно дразнещо остроумничене. Представям си голяма маса с много хора и някой, който е душата на компанията, а останалите се заливат от смях и е много приятно. И категорично за мен това може да съществува само по огън и въздух, оста 3-9, Стрелец, Юпитер.
Юпитер съУ7 в Овен, съвпад с Луна У11 в 7д- била съм душата на компанията години наред, сега просто нямам компания  :( снощи затвориха още един квартал, насред булеварда полицията спираше хората и пропускаха тези, които живеят там и се прибират от работа, става въпрос за булевард с 6 платна до гарата в Мадрид, живеем на пресечка; ще взема да си нарисувам с червило усмивка на маската за тези, които не ми усещат хумора  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2158 -: Април 09, 2021, 09:30:48 pm »
Дясното око по Слънце или по Луна беше?
С такъв кръвоизлив се сдобих завчера, вече се е поразсеял, но първоначално много се уплаших.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2159 -: Април 09, 2021, 09:43:46 pm »
Дясно око при жената е по Луна.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг