Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440870 пъти)

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2340 -: Юли 23, 2021, 06:17:28 pm »
Здравейте, не знаех коя тема е подходящата, затова реших да попитам тук. Искам да си направя разкрасителни процедура за лице с филър (нищо фрапантно, просто освежаване). За целта, смятам за избера време, според транзитите и наталната ми карта. Бихте ли могли да кажете за какво е хубаво да гледам - какви транзити към мои домове и планети да има и какви е желателно да избягвам? Предполагам Венера към Асц? Аз вече изпуснах, когато тя беше в съвпад с моя Асц, но пък едновременно с това беше в квадратура със Слънцето ми, та едва ли съм пропуснала много :)

П. П. Ако това не е подходящата, коя би могло да е? Разрових се в по-стари теми, но не видях подходяща, специално за такива въпроси.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2341 -: Юли 24, 2021, 02:08:25 pm »
Venus, управителят /-ите на АСЦ, да са добре поставени и да не са наранени от Марс и Сатурн, може да вземеш под внимание, ако искаш и Уран, Плутон. Да  се избягват дните около Новолуние и Пълнолуние. Ако тъсриш специален ден, се прави елекция и се избира : АСЦ в знаци, които имат афинитет към разкрасяването, упр. на АСЦ да е добре поставен, АСЦ на елективната карта да има връзка с наталния АСЦ, упр. на ИЦ- какъв ще е крайния резултат, и разбира се, фазата, знакът и аспектите на Луната.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ZaraP

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2342 -: Юли 24, 2021, 05:10:37 pm »
Здравейте, северен възел в Дева в 12 дом как се интерпретира? Единственият аспект е полу-секстил с луната.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2343 -: Юли 24, 2021, 05:37:58 pm »

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2344 -: Юли 24, 2021, 08:00:28 pm »
Venus, управителят /-ите на АСЦ, да са добре поставени и да не са наранени от Марс и Сатурн, може да вземеш под внимание, ако искаш и Уран, Плутон. Да  се избягват дните около Новолуние и Пълнолуние. Ако тъсриш специален ден, се прави елекция и се избира : АСЦ в знаци, които имат афинитет към разкрасяването, упр. на АСЦ да е добре поставен, АСЦ на елективната карта да има връзка с наталния АСЦ, упр. на ИЦ- какъв ще е крайния резултат, и разбира се, фазата, знакът и аспектите на Луната.

Много благодаря, Рени. Ще следя транзитите и ще опитам да намеря подходяща дата.  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2345 -: Юли 24, 2021, 10:02:27 pm »
Venus, моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ZaraP

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2346 -: Юли 31, 2021, 11:21:50 am »
Сърдечни благодарности, akruks!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2347 -: Август 07, 2021, 06:30:14 pm »
Търсих информация за хармониците,някога много използвана техника за прогностика.
Почти всичко е на английски. >:(
Направих си карта в астроком,има опция-age harmonics chart.Ежедневни хармоници са за всеки ден-пише се дата............И воала!
Интересно се получава и много показателно ,когато направя карта ,тип соларна ,но за определена година.За целта -пиша си дата и месец на раждане и годината,която ме интересува.Работите ли с тази техника?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2348 -: Август 07, 2021, 07:01:47 pm »
Не е задължително нещо да се случва. Зависи и от партньорската планета. Условия и обстоятелства от актуалното при другия, се привнасят стават по някакъв начин част и от твоят дневен ред.
Стар,много вярно е това ,което си написала......разбрах ,приобщиха ме към нещо лошо/ужасно,което се случва с шестодомни роднини на мъжа ми.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2349 -: Август 13, 2021, 06:39:14 pm »
Здравейте, ще съм благодарна, ако някой внесе яснота за аспекта квадрат и половина между Венера и Сатурн ретро в наталната ми карта. Четох някаква информация на английски, от която разбрах че това е по-скоро  е кармичен аспект, който наподобява опозицията и е свързан с трудността човек да изразява емоциите си. Не бих казала такова нещо за себе си. Някакви други идеи, моля?
« Последна редакция: Август 15, 2021, 10:50:42 am от Bodra »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2350 -: Август 15, 2021, 11:04:39 am »
Момичета, ще припомните ли, моля, кой кои зъби управлява. Интересуват ме по-специално шестите постоянни, като и като цяло горе в ляво.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2351 -: Август 15, 2021, 02:52:45 pm »
Аз така ги разглеждам:

Сатурн - всички зъби
Марс/Овен - горни
Венера/Телец - долни
Нептун - импланти
Плутон - протези


Чуя ли за зъби и ме побиват студени тръпки ;D
Никога не съм имала проблеми със зъбите, нито един кариес, пломба, макар и да не съм с най-перфектните зъби на света. Но последните 2 години един зъб ми разказа играта или по-точно незнанието на 6 зъболекаря. А сега забелязвам, че от силен стрес започват да ме болят всичките зъби.
« Последна редакция: Август 15, 2021, 05:07:22 pm от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2352 -: Август 15, 2021, 03:32:58 pm »
Романтика, външни планети не могат да управляват физиологията и физиката ни.
Във въздушен знак имаш ли наранена планета в периода, и по натал, и по прогресия. У 1 да е във въздушен знак, слабо поставен и по транзит ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2353 -: Август 16, 2021, 12:27:26 pm »
Зъбите и аз като Романтика ги разглеждам-Сатурн+Марс (горни) и Венера(долни).
Но, разбира се у1 е най-важен. Втори дом също.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2354 -: Август 18, 2021, 07:02:33 pm »
Благодаря, момичета  :-*
Чудих се дали няма специфични управители по различните зъби. 🥃🍰