Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440791 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2520 -: Декември 25, 2021, 11:35:34 am »
Сафо, планетата изявява самата себе си, своята същност по есенциалните достойнствата- трон, екзалтация, триплицитет, а колко действена ще бъде, да има изяви по акциденталните достойнства- ъглови домове, дом на радост, спрямо Слънце, понякога се приема и съвпад със северен възел.
При теб Марс е есеннциално силен, на трон, значи ще заяви естествено своята природа, но никой няма да разбере това, защото е в падащ дом, не е в дома си на радост, западен спрямо Слънце, не е ок за него, извън секта, не в знака на възела.

Виж разликата: Аз съм с Марс в 1-ви дом, източен спрямо Слънце, в собствен триплицитет, макар че  в нощна карта е по-добре да е във воден знак. Това, което ти изброих за Марс като изява, при мен се случило и продължава да се случва, зависи  от възвратната карта кои сфери засяга, дали е годишен управител, какво активира и кой го активира.

Търси връзка на Луна. Марс с 1, 8, домове за интервенция.
[/color]Добре,благодаря!
А Марс в 1ви дом,изгорен от Слънце дали ще е инициатор,революционер,изобретател и всичко останало?
Твоите марсови изяви,свързани ли са с неговото управление,тоест ,като у5 ,у12 домове?Новаторството и инициативите да са свързани с тези домове?

Да, но, щом е изгорен, ще има изкривяване в действеността му. Зависи в коя фаза е изгорен и знакът на Слънце.
Да, свързани са с домовете, над които има управление-4, 5, 8, 12.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2521 -: Декември 28, 2021, 11:09:56 am »
Рени, благодаря много за полезната информация! 🌟👍😊
Остава да схвана кое в коя фаза е😃

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2522 -: Декември 28, 2021, 12:11:24 pm »
Сафо, на принципа на Слънчево-Лунния цикъл са фазите на планетите, и да със съответната специфика за вътрешните и външните планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2523 -: Декември 30, 2021, 08:31:23 pm »
Здравейте, пише ви една разтревожена майка в Наталната карта на детето ми Нептун е в 12 дом в Риби, Марс прави квадрат с Нептун и Луната прави квадрат с Нептун. В нета четох , че това са много лоши показатели предпоставка за  зависимост от алкохол, наркотици, клептомания и т.н.
Моля за отговор винаги ли се развиват зависимости с тези показатели, срещали ли сте други хора с подобни разположения в Наталната карта без да имат такива зависимости?
Като родител много се притеснявам от подобни неща.
Ще публикувам Наталната карта на детето за по-детайлен поглед.
Благодаря на отзовалите се с компетентен отговор.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2524 -: Декември 30, 2021, 08:42:23 pm »

Clover, Нептун не е причинител на зависимости.
В тази карта Марс наранява Венера в Риби- Венера е тази, която може да даде предпоставки към зависимости. Прочетете за Венера кои са те. Тао-квадратура в посвижни знаци, обикновено човек е зависим от информацията, разнообразието. Тук има рецепция Марс -Юпитер, което малко смекчава зле поставения Марс, той е този, който прави белите и трябва да се овладява природата му, по начин, според това, дали картата е на момче или на момиче.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2525 -: Декември 30, 2021, 10:10:16 pm »
Здравейте, пише ви една разтревожена майка в Наталната карта на детето ми Нептун е в 12 дом в Риби, Марс прави квадрат с Нептун и Луната прави квадрат с Нептун. В нета четох , че това са много лоши показатели предпоставка за  зависимост от алкохол, наркотици, клептомания и т.н.
Моля за отговор винаги ли се развиват зависимости с тези показатели, срещали ли сте други хора с подобни разположения в Наталната карта без да имат такива зависимости?
Като родител много се притеснявам от подобни неща.
Ще публикувам Наталната карта на детето за по-детайлен поглед.
Благодаря на отзовалите се с компетентен отговор.
Е, то в нета всичко може да се прочете, Червенков е писал и за съвпад на Марс с Нептун, че дава зависимост от алкохол и наркотици, пк Слава Богу, не съм зависима, дори не съм опитвала - пийвам с биричка или чаша винце, но не всеки ден, пуша по 2-3 цигари на ден.
Гледала съм натал на зависим- наркоман,прибиран 11 пъти на топло, че нали като хванат някой с една доза го третират като пласьор- с Нептун в 8д., в карта на алкохолик Нептун е в 6д. Нептун в 12д съм срещала при медицинска сестра, на самия АС при доктор по физика и информатика. Като гледам картата е на съвсем малко дете, не е добра идея да се ровите в натала на бебе и да се вкарвате в матрица с негативна нагласа, само на четеното тук и там...
Детето е с Тау квадрат между Марс-Нептун/Венера и Луна, където Нептун/Венера са връх на конфигурацията.
Нептун на трон и Венера в екзалтация, това е артистичен тандем-  фотограф, художник- това са част от заниманията, за които е нужно усамотение и изолация. Имам приятелка, която е с Тау между Слънце, Луна/Нептун и Марс, психиатър е в Швейцария от доста години, лекува зависими, не е наркоман или алкохолик.

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2526 -: Декември 31, 2021, 09:05:56 am »
Здравейте, пише една разтревожена майка. В Наталната карта на детето ми има Нептун в 12 дом, отделно от това Марс и Луната са в квадрат с Нептун. Доколкото ми е известно това са все предпоставки за зависимост от алкохол, наркотици, наклонност към клептомания и т.н.
Въпроса ми е виждали ли сте други Натални карти с такива лоши позиции и винаги ли се проявяват зависимостите?  Може ли да има такива лоши неща заложени в Наталната карта, но да не са се проявят зависимости? Много съм притеснена от тези  аспекти. Моля, за отговор от компетентните , тъй като аз съм начинаеща в астрологията.
За да е по-ясно ще приложа и Наталната карта на детето.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2527 -: Декември 31, 2021, 04:18:31 pm »
Кловер,не прочетохте ли отговорите?Благодаря.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2528 -: Декември 31, 2021, 04:21:53 pm »
Баща ми е с Марс в рак квадрат Нептун.Има зависимости-алкохолик е.Аз съм с Меркурий секстил Нептун и Венера квадрат Нептун-имам зависимост-пуша.Наркотици не съм пробвала никога.

Clover

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2529 -: Декември 31, 2021, 04:35:15 pm »
Рени, благодаря за изчерпателния отговор.
Сафо , извинявам се, че съм спамила темата два пъти с един и същи въпрос, но нещо имах проблем с нета и въобще не ми излизаше да е публикуван въпроса, за това го постнах втори път.
Благодаря на всички за отговорите.
Много съм разтревожена, малко ме успокоихте, нали съм начинаеща и на всичко в гугъл вярвам.
Btw аз също съм с Луна квадрат Нептун, нямам никакви зависимости, нито цигари, дори кафе не пия.
Весело посрещане на Нова година на всички в този форум.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2530 -: Януари 01, 2022, 08:08:38 am »
Понеже темата е за начинаещи, бих искала да попитам akruks или някой друг желаещ, разбира се, следното:
Може ли накратко да ми обясниш как разбра, че картата е на малко дете? Предварително благодаря

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2531 -: Януари 01, 2022, 09:32:03 am »
По разположението на планетите.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2532 -: Януари 01, 2022, 10:07:58 am »
Всеки момент от времето, е обвързан с актуална за този период позиция по знак и градус, на всяка една от планетите. Нещо като моментна снимка. Всеки, който знае кога Уран, Нептун и Плутон са в някакъв знак, може да се ориентира за поколението към което принадлежи човекът, на когото се разглежда наталната карта. След като сте въвели дата, месец, година и час в астроком и прикачвате тук получената карта, Вие ни информирате за това, че това е картата на малко дете. Плутон е бил в същия този знак и градус като на Вашето дете, през 1774 година. Ако не е родено тогава :D, то значи е малко дете.

Слънцето се връща на една и съща позиция за една година. Луна – 28 дни. Меркурий – 88 дни, Венера – 224,5 дни, Марс – 1 година и 322 дни, Юпитер – 12 години, Сатурн – 29,5 години, Уран – 84 години, Нептун – 166 години, Плутон – 248 години.
Поколенчески всички хора родени през някакъв период от време, имат Уран, Нептун и Плутон в един и същи знак.




« Последна редакция: Януари 04, 2022, 06:06:31 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2533 -: Януари 03, 2022, 05:39:43 am »
В темата за Марс,Папи беше писала за това,дали сме добри шофьори,според това къде попада Марс.Какво друго е нужно според вас?Меркурий,който се свързва с комуникации,движение?+упр.на 3ти дом.
Имам познати със зле позтавени Марс и Меркурий ,които шофират ежедневно.Дали са добри и разумни на пътя обаче?Имам самочувствието на много добър "карач"на автомобил,което често ми го срива ММ,който се мисли за перфектен със съвпад Марс/Меркурий в дева,9ти дом.
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 06:04:04 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2534 -: Януари 03, 2022, 05:43:50 am »
Понеже темата е за начинаещи, бих искала да попитам akruks или някой друг желаещ, разбира се, следното:
Може ли накратко да ми обясниш как разбра, че картата е на малко дете? Предварително благодаря
Не съм Акрукс,но ,някой роден с Нептун в тези градуси на риби,Плутон в тези градуси на козирог и Уран в тези градуси на колко години може да е?След това разглеждаш по-Бързите от бавните като Сатурн и Юпитер в какви знаци и градуси са,след това останалите Марс,Венера„меркурий,Слънцето ще ти покаже месеца на раждане и т.н.