Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440921 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2955 -: Август 05, 2022, 01:05:16 pm »
Земята забързва движението си https://blitz.bg/evrika/neshcho-trevozhno-se-sluchva-ss-zemyata-prez-poslednite-dni-i-nikoy-ne-znae-zashcho_news901205.html
Това се отразява и астрологично на новородените, нали? С около 1,5 милисекунди по-малко време ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2956 -: Август 05, 2022, 06:22:34 pm »
Какви аспекти предполагат натива да си слага снимката на профила в соц.мрежи?
Управител на асц на ъгъл,или да вижда асц?

Аз съм от тези, които изключително рядко поставят своя снимка на профила във фейсбук. И така е през последните няколко години.

Причини - просто искам да съм инкогнито и да не ми изпращат кофти енергийни послания по снимка, разни непознати хора, на които някой мой публичен коментар няма да им хареса.

Не е задължително по снимка да се изпраща негативна енергия – достатъчно е да се прочете коментар на някой трол, за да ти бръкне в душицата и ето я магията – мисълта ти е заета и вибрира с неговата отровна честота. Та не е причина това да не си слагаш снимка и ползваш собственото име, а да подбираш това, което четеш, гледаш и слушаш, пълен игнор на енергийните вампири и нямаш грижи!

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2957 -: Август 05, 2022, 06:33:43 pm »
Ами, Сафо, от това, което съм чела за теб тук, Сатурн в 12 работи по изолацията, по някакъв начин си скрита. Казваш, цял живот си жената вкъщи, не те виждат чужди хора много.
Пишеш постоянно за разни членове на семейството, за мен доста странни, щото е по някакви далечни съребрени линии, които по моето семейство аз дори не познавам, камо ли да им знам натал и битие.

Съпругът ми също има сатурн в 12 д. Загубил е едния си родител, когато е бил дете - с това го свързвам.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2958 -: Август 05, 2022, 07:23:03 pm »
Ами, Сафо, от това, което съм чела за теб тук, Сатурн в 12 работи по изолацията, по някакъв начин си скрита. Казваш, цял живот си жената вкъщи, не те виждат чужди хора много.
Пишеш постоянно за разни членове на семейството, за мен доста странни, щото е по някакви далечни съребрени линии, които по моето семейство аз дори не познавам, камо ли да им знам натал и битие.

Съпругът ми също има сатурн в 12 д. Загубил е едния си родител, когато е бил дете - с това го свързвам.
Какво управлява Сатурн,има ли аспект с родителската ос и светилата?Само така може да има и тайно съкровище от скъпоценни камъни и мина.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2959 -: Август 05, 2022, 08:21:44 pm »
4 дом и стар управител на 5, мажорни няма, но картата му е като моята, в една половина - около асц.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2960 -: Август 05, 2022, 10:57:28 pm »
Сатурн в 12 е труден. За мина с камъНчета трябва силно да е целунат от Господ по челото.
По-често води до изолация, забвенье, престой в болница, каторга, затвор, загуба на баща, да, на авторитет, ментор, опора.
Черноработникът със светещи очи, който копае камънчетата за друг.
« Последна редакция: Август 05, 2022, 11:01:00 pm от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2961 -: Август 05, 2022, 11:24:34 pm »
Майка ми е със Сатурн в 12 дом, във възможно най-кофти обувки и с възможно най-кофти другарче с възможно най-кофти  дреха- дневна карта, Сатурн, Марс в Рак. Сатурн е упр. 7, 8.
Баща й  почина  една преклонна възраст, майка й също, и двамата са били до нея; дядо ми е бил авторитет за нея; имала  е престои в болница, но това не го приемам като прецедент. Баща ми също почина след 70г възраст.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2962 -: Август 06, 2022, 08:45:25 am »
Люба, черноработник е обратното на неговия образ.
Рени, това за най-кофти другарчето го приемам лично :). А иначе за дрехите отговарям аз, от както се помня, така да се каже, не са му приоритет, за него е важно съдържанието сл. в 1д.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 09:06:26 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2963 -: Август 06, 2022, 09:23:07 am »
Със Сатурн в 12 дом, упр. 9ти и 10ти.В секстил с диспозитора си Венера, квадрат Меркурий, опозиция Юпитер. Майка ми и баща ми са живи, баща ми от няколко години е почти неподвижен и майка се грижи за него. Сатурн е упр. на Слънцето ми. Сатурн в 12 дом се радва. Можем да проверим😊
Той е трип. . ми уп. На Асц, вероятно ще задейства нещо в някакъв момент, изолация. Докато бях фирдарий на Сатурн, преживях огромен стрес, ходих на психолог. Забърках се с чужденци.
Сатурн в 12, не вижда АСЦ, това е добрата част. При мен, той не хвърля ляв аспект към никоя планета. Дневно раждане съм, а в дневна карта, Марс е малефика.При мен, той е по - опасен.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 09:50:39 am от Сафо »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2964 -: Август 06, 2022, 10:22:16 am »
Сафо, може ли по-подробно за Марс, мен лично ме интересува.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2965 -: Август 06, 2022, 10:43:11 am »
Марс е малефик в дневна карта. Когато е ъглов, има видимост.
Рени ги разбира тези неща.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2966 -: Август 06, 2022, 02:44:34 pm »
Да, Сафо, Рени е много добра в античната астрология и много ми е помагала - и към днешния момент съм в състояние да оценят нейните умения - както и ти и Акрукс, която е много добра в хорарите, вероятно следва най-добрата школа в областта, благодаря ви!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2967 -: Август 06, 2022, 03:04:08 pm »
Тера, не съм наясно кой какво следва. Аз съм самоука и не образована в астрологията.
Нещо като хоби. Възползвах се един път от услугите на професионален астролог.Не съм сигурна, че ще повторя.
А това, че споменаваш трети лица в предишният си пост, си е вид манипулация с определена цел. Не е лично, не се сърди. Всеки е такъв, какъвто е. Редно е, след като човек има интерес към астрологията, да бъде наясно с това, което носи. Фиксираните сме инати същества и трудно падаме по гръб.
Дружелюбно съм настроена, не съм против теб. Обмисли това, което написах.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 03:22:41 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2968 -: Август 06, 2022, 07:04:51 pm »
Акрукс, която е много добра в хорарите, вероятно следва най-добрата школа в областта, благодаря ви!
Благодаря за оценката, но следвам само моя път, а хорарната астрология е черешката на тортатата, но за да поставиш черешка върху торта, първо трябва да си се научил как се прави торта, нали?! С което искам да кажа, че няма как да интерпретираш хорар, ако не си овладява първо наталната астрология, после синастрията и т.н. И моят Марс е в Скорпион. В този знак Марс е най-силен, но не е нападателен и войнствен като Марс в Овен, а е стратег – обмисля дълго дадена ситуация от всички страни и крои планове за защита. В повечето случаи докато скроя план за отмъщение, то ситуацията се е променила и гнева ми е утихнал, та затова се придържам към "Оти се ядосваш, ке ти мине?“  :) При тебе в хармоничен аспект с Луна и Сатурн, би трябвало да нямаш проблем с озаптяването на Марс и да изразяваш емоциите хармонично, без напрежение.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2969 -: Август 06, 2022, 09:00:55 pm »
Ок, Сафо, това явно потвърждава, че съм манипулатор, всеки влага различен смисъл в тази дума предполагам. Понеже ми се стори, че мой пост преди дни стана (неволно) повод за спор в професионалната тема, реших да спомена и трето име, пропуснах Люба и Ребека, които също са коментирали или отговаряли на мои питания. Благодарна съм на всички, защото тук всеки влага от времето си, а то е най-ценния ресурс, разбира се общуваме по 11 дом. Сафо, ще помисля, разбира се, видно е че по асц. и Марс създавам една представа, а на втори пласт има друго, ще мисля върху манипулацията. От теб досега винаги съм усещала подадена ръка.

Akruks, вероятно имаш право, отново ми даваш кураж.