Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440967 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2985 -: Август 11, 2022, 12:45:13 pm »
В момента Луната ми е напрегната по транзити и прогресия, филмите лесно се превръщат в психотрилъри, но да попитам как се справяте с виждането на лоши предстоящи конфигурации? Ясно е, че няма какво да се направи и любимите ни имат право на своя натал (карма, съдба), ако допуснем, че те са ни по-ценни от нас самите, но кое е философското ви верую за запазване на дзен състояние?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2986 -: Август 11, 2022, 01:46:37 pm »
Понякога ситуацията е толква лоша ,че спирам да гледам.Страха е толкова завладяващо силен,че се н..ам от шубе..И единственото спасение е абстрахиране до почти пълна забрава.Иначе даваме хляб,енергия на страховете и ги подканваме да се реализират.Мисълта е материална,затова по-полека с лошите бръмбари.Няма нужда да изживеем времето в страх от нещо ,което накрая най-често не се случва.И не забравяйте,че ако бяхме Толкова Добри Предсказателни Астролози  ;D ,нямаше да пишем в бг форуми,а щяхме да сме Алена и да ни дават по телевизията. :D

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2987 -: Август 11, 2022, 01:50:52 pm »
Добре казано, (А)Ребека! Както винаги. 🍒

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2988 -: Август 11, 2022, 03:44:08 pm »
Връщаш назад, защото е имало сходни ситуации- с Марс на 6/7 месеца, 2 г, със Сатурн на 7 г, ако Слънцето е наранено по натал, на 1 г. , разбира се, ако търсиш смисъл, ако не има  хапчета, или ей тука, например, си чешеш езика.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2989 -: Август 11, 2022, 06:50:44 pm »
Връщаш назад, защото е имало сходни ситуации- с Марс на 6/7 месеца, 2 г, със Сатурн на 7 г, ако Слънцето е наранено по натал, на 1 г. , разбира се, ако търсиш смисъл, ако не има  хапчета, или ей тука, например, си чешеш езика.
Преди ,надали е имало същата планетна комбинация ,успоредно ,едновременно по транзити,прогресии,дирекции и др.Може да се повтори един елемент/ конфигурация, примерно транзит,но същите планети да не са били въвлечени във взаимовръзки по дирекциите и др.поддържащи предсказателни техники.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2990 -: Август 11, 2022, 07:09:01 pm »
Написала съм сходни  ситуации, а не същите, което не е еднозначно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2991 -: Август 11, 2022, 08:57:59 pm »
Връщаш назад, защото е имало сходни ситуации- с Марс на 6/7 месеца, 2 г, със Сатурн на 7 г, ако Слънцето е наранено по натал, на 1 г. , разбира се, ако търсиш смисъл, ако не има  хапчета, или ей тука, например, си чешеш езика.

Какво, какво?
Това в отговор на моя пост за неприятните очаквания в предиктивната астрология ли е?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2992 -: Август 11, 2022, 09:08:37 pm »
Да, Люба. Разглеждаш/ спомняш си как и доколко си се справила със сходни такива ситуации и когато си се отдалечила достатъчно от същите, какво си разбрала като смисъл, за да се подготвиш предстоящите. Това  е единият начин. Другият е лесният, посочих го.
Понеже питаш, вие, как се справят, аз към момента, доколкото успея с разбирането и когато стане прекалено трудно, з ползвам и лекото- хапчета, защото аз не питам.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2993 -: Август 12, 2022, 03:16:12 pm »
Люба,когато Луната ми е напрегната от транзити,ставам особено заядлива,така си освобождавам енергията,с писане,говорене,движение.....Луна в близнаци.
 диспозиторът на твоята Луна може да се включи

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2994 -: Август 12, 2022, 04:49:11 pm »
В момента Луната ми е напрегната по транзити и прогресия, филмите лесно се превръщат в психотрилъри, но да попитам как се справяте с виждането на лоши предстоящи конфигурации? Ясно е, че няма какво да се направи и любимите ни имат право на своя натал (карма, съдба), ако допуснем, че те са ни по-ценни от нас самите, но кое е философското ви верую за запазване на дзен състояние?
чак до психотрилъри не се е стигнало, но когато Уран доближи Луната преди години и застана срещу Слънцето, а в същото време Плутон наквадрати и двете светила (натално са в опозиция, пълнолунна съм по рождение) , доста си поплаках от жени в родата, а и извън роднинското окръжение. Помогнаха ми заниманията с йога да дойда на себе си. Когато е наранена Луната от тежък транзит, страда душата; Луната по знак и дом показва нашите вътрешни потребности, от какво се нуждаем, за да се чувстваме защитени и нахранени, като в майчината утроба. И понеже Луната ми управлява 11д, започнах йогата пред телевизионния екран –  Ищта йогата на Алън Фингър, лека и полезна, стига да се прави редовно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2995 -: Август 14, 2022, 01:20:22 pm »
Ако в нат.Сатурн е в 1ви (лъв)дом,а е упр.на 6 и 7ми домове,каква вреда може да носи на натива?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2996 -: Август 14, 2022, 02:03:08 pm »
Дали вредите Сатурнови винаги се чувстват като щета от натива или социумът казва,  че са вреди?

Ако теоретично човек със Сатурн у6 в 1 не иска и не му иде отвътре да ходи на работа (иска да го буди петелът,  а не будилника),  то това е лошо. Но пък носителят си е хепи безработен,  дори да е готов да плати цената за това.

Това ми дойде на акъла като прочетох,  че Сафо задължително търси вреди от аспекта,  а не просто проявление.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2997 -: Август 14, 2022, 02:15:36 pm »
Ако в нат.Сатурн е в 1ви (лъв)дом,а е упр.на 6 и 7ми домове,каква вреда може да носи на натива?
за лъв не знам, а и се гледа целия натал, не само една планета...
Познавам жена със Сатурн У6 на АС в Дева, никога не е работила, пенсионер по болест е от 19-ет годишна, когато отключи шизофрения, след употреба на “веселите хапченца”, но има и други показатели в натала

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2998 -: Август 14, 2022, 02:29:03 pm »
Благодаря ви!Замислих се заради картата ,която Ребека качи с Марс упр.на 7ми дом в 1ви.
Сатурн е малефик и в нощна карта е злосторника.
Люба,много находчиво това с петела и часовника....А като уп.на 7ми какво ти хрумва?
Акрукс,нощно раждане ли е натива със Сатурн в 1ви?
 Моя приятелка има Сатурн в 1ви дом,телец,дневно раждане,а Сатурн при нея е упр.на 10 и 11 дом.Много е успешна в кариерата.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 02:35:55 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2999 -: Август 14, 2022, 03:13:07 pm »
Ако в нат.Сатурн е в 1ви (лъв)дом,а е упр.на 6 и 7ми домове,каква вреда може да носи на натива?

В 1-ви дом върху физическото и психическо състояние на родения;  вкусове, стил, маниер, външност; лични качества, себереализация
В Лъв- долната част на гръбнака, сърце, черен дроб, повишена киселинност; студени крайници, изтръпване, при определени обстоятелства измръзване, спиране на сърдечния ритъм, в мъжка карта, в женска- същото за партньора. Здравето е уязвимо заради работното ежедневие или работното ежедневие е причина за лоши навици. Липса на хармонични връзки, да се разбира, натива да държи контрола, сърдечни смущения; другия е приет за враг; липса на подкрепа; упражнява преклена власт върху другите, приемат го като диктатор; в мъжка карта може да е тираничен баща.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“