Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441209 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3150 -: Март 02, 2023, 09:39:55 am »
Последната ми работа подписах юли 2019, точно по време на ретрограден Меркурий, ами нищо лошо не се случи, даже в тази работа се издигнах в кариерата.
Сега напускам и последният ми работен ден ще е на 28 април. Идният ретро Меркурий ще свърши на 14 май.... Аз има ли смисъл да стоя без работа и да чакам да приключи този период преди да търся нещо друго?

Как мислите?
Смятам да рискувам и да си търся работа+ подписване на договори в този период, пък каквото ще да става.
Какво мислите вие?
  Като не се е случило нищо лошо, защо напускаш?
И може да си търсиш работа и да започнеш по време на ретроградието, а договор да подпишеш когато е директен, при всички положения има поне месец изпитателен срок, преди подписване на постоянен трудов договор.
От значение е също какво се случва в личния ти хороскоп – Меркурий , Сатурн (кариерата), Венера (парите) - по прогресия ретроградни ли са, ако са директни по натал и по прогресия, един транзитен ретро Меркурий няма да те гътне :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3151 -: Март 04, 2023, 05:49:44 pm »
Как да разпознаем почтен човек,астрологично?
В хороскопа на жена ,асц е в телец,а Венера е на трон,телец,собствена терма и упр.по триплицитет,но в 12 дом.Слънцето е на 4* след нея,изгаря я.Вероятно много хора мислят ,че е почтена.Но тя направи нещо,което знам.
« Последна редакция: Март 04, 2023, 06:09:54 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3152 -: Март 04, 2023, 06:10:57 pm »
Сафо, и на мен би ми било интересно това.
Юпитер вероятно в хубави аспекти с лични планети, Сатурн отново в такива.
Аз почтена не бих се нарекла, обаче имам изострено чувство за справедливост, което отдавам на хубавите аспекти на Слънцето ми с Юпитер и Марс.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3153 -: Март 04, 2023, 06:13:19 pm »
Сафо, и на мен би ми било интересно това.
Юпитер вероятно в хубави аспекти с лични планети, Сатурн отново в такива.
Аз почтена не бих се нарекла, обаче имам изострено чувство за справедливост, което отдавам на хубавите аспекти на Слънцето ми с Юпитер и Марс.
Вероятно и троновата Луна,която е упр.на асц и е в 1ви те прави почтен човек.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3154 -: Март 04, 2023, 07:09:26 pm »
Сафо, пак казвам- не съм светица. Още ме е срам с по- миналогодишноте разправии с бившия, макар да не съжалявам- те дойдоха от моето чувство за справедливост и неприемане на факта, че можеш да постъпиш толкова долно и неискрено с човек , с когото си имал отношения.
Но като гледам какво правят хората около мен- седят с цигарата и зададе ли се шефката, се почва активност, не карат часове, които им се плащат, както и госпожата с поезията, която не се посвени да прочете чуждо стихотворение пред няколкостотин човека, обявявайки го за свое.
Винаги съм имала склонност да се подценявам, но пред такива няма как да не се радвам, че не съм паднала на нивото им.
Вероятно моята справедливост не би се сторила такава в очите на друг. Важно ми е да си лягам с чиста съвест.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3155 -: Март 04, 2023, 07:27:56 pm »
Сафо, и на мен би ми било интересно това.
Юпитер вероятно в хубави аспекти с лични планети, Сатурн отново в такива.
Аз почтена не бих се нарекла, обаче имам изострено чувство за справедливост, което отдавам на хубавите аспекти на Слънцето ми с Юпитер и Марс.
За Сатурн е неизбежно , така мисля. Корея ти си Сатурнов Водолей ,затова чест, справедливост , разобличаване на лъжа ,замазване и несправедливост са ти природа. Все пак именно Сатурн е планетата, която екзалтира в знака на справидливостта.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3156 -: Март 04, 2023, 08:36:35 pm »
Е,да ,далеч съм от мисълта за светец,никой не е,или поне не познавам.Аспект на Сатурн с лична планета ,има почти всеки от нас,тук във форума ,а и сред моите познати .
Почтен-по-скоро с ценностната система е свързан ,Венера,2ри дом.Незнам. ???

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3157 -: Март 04, 2023, 09:54:40 pm »
Има логика за втори дом и ценностната система, да.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3158 -: Март 05, 2023, 10:39:56 am »
То е ясно ,че няма да е по един гол Сатурн. Съвкупност от фактори , вероятно и четвърти за корени, морал, унаследен етичен модел, Меркурий и тнт. ,но мисля винаги в картината трябва да присъства Сатурн за да структурира останалите. По-лесно е да набедиш няколко почтени човека и да гледаш в картите им за общ знаменател.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3159 -: Март 05, 2023, 11:07:27 am »
Почтен= морален=достоен.
Планетите  да са в своя домицил, екзалтация или друг вид достойнство, в своята секта, видими, директни, да не са наранени от малефик. Може да се разгледат и случайните достойнства- да са в ъглови домове, в дом на радост, в аспект с възлите.
Когато планетата работи в свойствени за нея условия, действията на натива по нейните аналогии създават поведение, което е достойно, буди уважение, благоприличие.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3160 -: Март 05, 2023, 07:36:00 pm »
Добре....например,натив с асц везни и Венера във везни,12 дом,но е дневно раждане и триплицитетен управител е Сатурн ,който е в лъв,та кое гледаме първо?Дали Венера ,която е упр.на везни,или управителя за дневно раждане?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3161 -: Март 05, 2023, 08:32:21 pm »
Гледаш първо планетата дали как, за какво функционира- за качество или за количество, или за двете, или пък не е функционална. Тук Венера е във Везни- има качества за почтенност. В 12 ти дом, няма как да покаже своя морал, нещастен дом, един път, втори път, през деня на Венера й е трудно да заяви себе си, пак греда.  Ако е изгорена от Слънце, моралът е наложен от : родител, авторитет, общество.  Не може да го заяви свободно. Или е източна, западна. Кой /я/ вижда ?И след това гледаш Венера какво ще сигнифицира - управител на АСЦ, на хороскопа и т.н. Това са различни ситуации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3162 -: Март 05, 2023, 10:07:10 pm »
Рени,благодаря!
В най-общ смисъл,колкото повече тронови планети,по-голям шанс за почтенност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3163 -: Март 05, 2023, 10:29:06 pm »
Сафо, в това е философията на функционално добро и функционално зло. Навремето достоен е равен на морален/почтен, в смисъл, можещ да отговоря за постъпките си, да ги контролира, да е организиран, последователен в действията си, да е компетентен. Домовете също могат да бъдат морално добри, които допринасят за щастлив живот и такива, които са места с преживявания към нещастен живот. Планетите в 3, 6,8, 12 домове, даже и с достойнства, отнемат от морала на планетата, има разпад, нещастия или натива се сблъсква неморални ситуации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3164 -: Март 06, 2023, 07:04:37 am »
Аз съм начинаещ, но ако позволите да се включа... Есенциалните достойнства показват най-общо капацитета на планетата, колко може да "произведе". Акциденталните - при какви условия е поставена и как това може да се случи. Като есенцията задава рамката, акциденцията не може да я надскочи. В този смисъл една силна есенциално Венера, но разположена в д12 предполага неминуем сблъсък с трудни ситуации и пречки, свързани с домовете, за които отговаря Венера.  Това обаче не означава, че Венера е непочтена. Виж, ако беше  есенциално слаба (в падение или заточение), може би тогава рамката й ще е ограничена и капацитета - по-малък. Та в този смисъл може би есенцията е "по-свързана" с почтеността на планетата.