Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429938 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3210 -: Март 18, 2023, 10:11:38 am »
По квадрат луна и Венера може би трудно съвместяваш различни женски роли. По Марс също избираш партньори - рак - Дева - земно-водни?

candela

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3211 -: Март 18, 2023, 10:21:27 pm »
Terrarosa, избира земя и вода, но раци за партньори и деви…не, особено деви.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3212 -: Март 19, 2023, 08:31:17 am »
Кандела, за избора на партньори при жена разглеждаш аспектите, които слънцето сключва, преди да излезе от знака. Но това е само една формула все пак :) И аз винаги съм намирала за скучни Девите, Раците и Козирозите, но не забравяй, че може под маската на слънчева Дева да се крие стелиум в Лъв или акцентиран Овен.

candela

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3213 -: Март 19, 2023, 09:16:32 am »
Благодаря ти, Terrarosa така е…едно слънце къща не храни🙂

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3214 -: Март 19, 2023, 02:39:18 pm »
Благодаря, Akruks, его-то не е в излишък😀
Его има всеки, това няма нищо общо с егоизма, както някои смятат.

Сатурн може да е неаспектиран, но пък винаги се гледа крайния диспозитор.
Сатурн в Лъв – Слънце в Рак – Луна в Стрелец – Юпитер в Рак – Луната е краен диспозитор и във взаимна рецепция с Юпитер, което е в помощ при отработване съвпада ѝ с Нептун – този аспект те прави прекалено чувствителна, романтична идеалистка, податлива на чуждо влияние, в емоционален план трудно  разграничаване на илюзията от реалността

candela

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3215 -: Март 19, 2023, 08:59:25 pm »
Akruks, благодаря, това, което изброяваш, беше така до 34-5г. В момента е в реалността🙂даже твърде…🙂

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3216 -: Март 20, 2023, 01:28:54 pm »
Рени, благодаря. Нали DSC е в Козирог, защо луна и Марс🙂?

Луна и Марс имат достойнства в това място, където попада ДСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3217 -: Март 20, 2023, 01:36:05 pm »
candela, нативи с ъглов Юпитер, с Юпитер към Светилата, трудно създават хармонични партньорства. Юпитер не се нуждае от нещо или някого, той си е всичко.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

candela

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3218 -: Март 20, 2023, 02:51:56 pm »
Рени, благодаря за отговора🙂

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3219 -: Март 20, 2023, 03:15:49 pm »
Рени, благодаря за отговора🙂

Моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3220 -: Март 20, 2023, 06:00:50 pm »
Преди години се опитах да си направя сама ректификация (хаха малко на шега), тъй като 1. бях инсталирала софтуер 2. зная от нашите, че часът ми е ориентировъчен и позакръглен (както на всички предполагам). Като си помисля при раждането изобщо не се сетих да сверя стенния часовник в родилното преди да вземат телефона, а по него отчетоха часа на раждане.. Изобщо не ми се получи ректификацията и даваше два различни вероятни резултата с около 20-30 минути разлика. И се отказах.  Предполагам, че всеки ще отговори да отида при опитен астролог, но дали поради натрупването на различни събития да кажем днес ще е с една идея по-лесно от преди 10 години например?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3221 -: Март 20, 2023, 06:58:42 pm »
Сигурно ще е по-лесно.
Приятелка, която е родила три деца и има два брака, си прави ректификация при 3ма известни, три различни градуси на Асц, куспиди в различни знаци...
Следи си сама нещата, директирай си куспиди, планети и така.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3222 -: Март 21, 2023, 03:46:31 pm »
Гледам двата варианта  - в по-ранния вариант марс е на по-малко от 5 градуса от К11, сатурн минава в 9д и Нептун почти каца на АСЦ - изобщо красота, а другият е твърде късен според мен, защото щяха да закръглят към следващия кръгъл час, пък и Ю чак да мине в предния дом също изглежда слабо вероятно. Ще пробвам с техниките, за които ме посъветва да видим какво ще излезе.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3223 -: Март 21, 2023, 06:27:34 pm »
terrarossa, Нептун на Асц носи особеност, например, много силна интуиция, съновидения, прозрения, но и разсеяност, заблуди, зависи от аспектите. Нещо по/на тялото, лек белег, петно, бледо, почти невидимо, нещо, свързано с раждането на натива, вода, околопъпна връв.
Марс, на 5 гр. от к11, значи сх. аспект - на 5 годишна възраст, събитие при приятелче, това е 8ми дом на родител, операция, раждане, инцидент (при родител).

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3224 -: Март 22, 2023, 09:10:31 am »
Здравейте,
Някой знае ли какви планети, аспекти и т.н. могат да отговарят за начина на запомняне на информацията на факти и всичко свързано с ученето.
Аз например не мога да уча на изуст, абсурд! Уча и търся логиката. Докато учих, ми беше много трудно да запомня всички формули и текст, където няма логика (в неорганичната химия), но в органичната химия, където има връзка и логика, даже и сега помня много неща. Но пък зрителната ми памет е много силна, запомня ли нещо къде е, как изглежда, какъв цвят е и т.н. не забравям - напр. учебниците по Биология, по които учих за изпити, знам кое на коя страница се намира, какви изображения има и как са нарисувани. Или път по който мина веднъж, го помня цял живот.
Има хора, които помнят всичко, което са прочели или поне определен процент и то с точност-дати, събития, текст и т.н.
Ще се радвам, ако някой има някаква информация.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.