Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440808 пъти)

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3360 -: Август 20, 2023, 04:46:21 pm »
Здравейте, искам да попитам нещо по-картата на племенничката, тя е бебе но ми направиха впечатление светилата и . Слънце 1гр и 30 и Луна 0гр и 58  Козирог в 10Д. Нали Луната е в лъчите на Слънцето не е изгорена ?
И другото Марс на 11гр ИЦ 17 , 6 гр може ли да се брои за съвпад или е твърде много?

По-назад някой беше питал за твърдия аспект на Сатурн с Луна, на мен ми е донесъл доста перипетии, операции в ранни детски готини, ранна загуба на майка. Със сигурност не е само от него обаче има си и други показатели. Тегав аспект но и с него се живее.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3361 -: Август 20, 2023, 07:26:35 pm »
Sun17, Луната не се вижда   по време на новолуние, както е в случая, споделен от вас. Това се води за нейна слабост, но като всяка нейна фаза и тази си има своето предназначение- някои неща се вършат на тъмно. Не съществува такова понятие като "Луна в лъчите на Слънцето" или "изгорена", това са Светила. Момчета/мъже по-силно отразяват и се влияят от  фазата новолуние, аналогично момичета/ жени на фаза пълнолуние.  Може да наблюдавате  при следващото Новолуние какво се вижда или не на звездното небе.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3362 -: Август 20, 2023, 09:01:21 pm »
Рени, Благодаря за разяснението. На снахата и казаха, че бебето е 3700 трябвало секцио а тя не искаше и да си избере дата. Тя каза на другия ден 23. 12 . Много е сигурна в часа но аз не съм ,с този Юпитер в нулев гр може и да се измести в предходния знак Риби. Много е малка да се вглеждам чак толкова но ми стана интересно.
Благодаря още веднъж.
« Последна редакция: Август 20, 2023, 09:06:55 pm от Sun17 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3363 -: Август 21, 2023, 09:08:56 am »
Sun17, Юпитер се движи с минути на ден, а в тази си фаза не е толкова бърз. Щом е влязъл в Овен  и е различен от 0*01, значи е в Овен. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3364 -: Август 21, 2023, 11:07:44 am »
Рени, 0,15 значи е в Овен.
Имам една чуденка, виждала съм карти с много аспекти и такива с по-малко, значи ли това, че повечето аспекти дават по-динамичен живот от тези с по-малкото или няма такава закономерност?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3365 -: Август 21, 2023, 08:06:37 pm »

Sun17, динамиката в картата по-скоро идва от природата на аспекта, не толкова от количеството. Повече аспекти, повече си взаимодейства индивида с окръжаващата среда, не непременно по динамичен начин. Докато само един твърд аспект в картата може да направи живота на човек доста динамичен в активираните сфери. Пример, от картата по-горе с Новолуние в Козирог е фаза, която предполага динамика.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3366 -: Август 22, 2023, 12:06:50 am »
Рени, ясно, освен новолунието в Козирог там са Меркурий, Венера и Плутон но в 11Д, Сатурн поне си е във Водолей но в 12Д за щастие не ранява светилата единствения му аспект е квадрат с Уран, интересна карта има голяяям 1Д който обхваща два знака, Нептун е там в Риби и Юпитер но вече в Овен и втория дом по-голямата част му е в третия знак от АСЦ. Голям 7Д и там два знака. Поне си има от всички елементи.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3367 -: Август 25, 2023, 11:42:47 am »
Бавен,мазен глас-какви планети/аспекти са намесени.Меркурий и Венера ли да разглеждам,и или 3ти дом?Нямам час на раждане на натива,но гласът е особено дразнещ за мен лично.Вероятно нещо ми хваща,ама не схващам. ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3368 -: Август 25, 2023, 02:31:23 pm »
Меркурий с Венера в съвпад дава мелодичен глас, така съм чела и мога да го потвърдя. Бавно, тихо и мазно говори приятелка от детските години, която е с Меркурий и Венера в Телец, като Меркурий е в точен секстил със Сатурн в Риби и точен тригон с Уран в Дева, Венера е в последен градус на Телец; Слънце, Марс, Юпитер в Овен, Луна в Стрелец , работи писарушка в европарламента. Съученичка от началните класове също говори бавно и мазно, може да е професионално изкривяване понеже работи много години начална учителка, като ученичка си говореше нормално, беше гръмогласна и играеше ролята на Рада в театрална постановка на глава от "Под Игото" , тя е с Меркурий в Козирог точен секстил с Венера в Риби и точен тригон ретро Уран в Дева, Слънце, Марс и Сатурн са във Водолей, като Слънцето е в точен тригон с Луната в Близнаци, Юпитер е в Овен. Дори името е променено и се мъчи да ме убеди, че винаги така се е казвала , а в ученическия дневник, бележника ѝ, че седяхме на един чин, в лексикона ми - с друго име беше  ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3369 -: Август 25, 2023, 02:40:10 pm »
Акрукс,благодаря!
Сигурно от Луната ми в 1ви,ама всичките ми сетива се включват като чуя глас по телефона,от някои ми се повдига. ::)
Баща ми има съвпад Венера/Меркурий/Слънце в първите градуси на дева.Вярно,хубав глас,като младеж е свирел и пял по купони.Има красив почерк,великолепни букви ,ръкописни изписва.
Сега ,след прекарани инсулт по 3,силен ,все още гласът е силен,мощен,но вече старчески,все едно се кара. :)
« Последна редакция: Август 25, 2023, 02:44:43 pm от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3370 -: Август 26, 2023, 09:24:47 pm »
Сафо, какво имаш в 3-ти дом? Къде е у3?

Рени, какви наблюдения имаш за новолунни мъже и пълнолунни жени?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3371 -: Август 26, 2023, 09:55:42 pm »
Папи, к3 е в рак. В дома няма планети. Луната е в 1ви,близнаци.
Но Марс от к12 хвърля точен аспект, ляв квадрат към к3.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3372 -: Август 26, 2023, 10:09:35 pm »
Това е интересно

Някой друг с изострено обоняние и у3 в близнаци/1-ви?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3373 -: Август 28, 2023, 09:44:04 am »
Бавен,мазен глас-какви планети/аспекти са намесени.Меркурий и Венера ли да разглеждам,и или 3ти дом?Нямам час на раждане на натива,но гласът е особено дразнещ за мен лично.Вероятно нещо ми хваща,ама не схващам. ;D

Сафо, бавен, мазен е по Земя, комбинация Земя + Вода, Сатурн, Козирог, Скорпион. Меркурий и Венера, да са вързани по някакъв начин с това. Меркурий и Венера са бавни, когато са западни преди да станат ретро и в ретро фазата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3374 -: Август 28, 2023, 11:06:57 am »


Рени, какви наблюдения имаш за новолунни мъже и пълнолунни жени?
Папи, мъжете родени по новолуние по-трудно се самоопределят, живеят чрез другите, обикновено жените ги избират; самци, даже и във връзка, експериментатори, остават вечно млади или това демонстрират, и като  поведение, и като визия; инфантилни. Силно зависими от инстинктите си. Обратно, жените родени по пълнолуние  са силно амбициозни по отношение на правилния избор, раждат се зрели, осъзнати, трудно жертват сигурността и материалното от връзката/-те с другите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“