Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440803 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3510 -: Януари 04, 2024, 09:56:16 am »
Сафо, няма категоричен отговор на колко години се дели действието на триплицитетните управители. Но горе-долу 25-30 г като проява, даже може да разпределиш на две, защото третият управител се включва ако първите два, нямат никакви достойнства, нито съществени, нито случайни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3511 -: Януари 04, 2024, 03:13:04 pm »
Сафо, няма категоричен отговор на колко години се дели действието на триплицитетните управители. Но горе-долу 25-30 г като проява, даже може да разпределиш на две, защото третият управител се включва ако първите два, нямат никакви достойнства, нито съществени, нито случайни.
..."на попрището жизнено в средата.."
Рени,вероятно трябва да знаем продължителността на живота в този случай.

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3512 -: Януари 09, 2024, 11:26:43 am »
Здравейте, според вас как да разглеждам тази хорарна карта? Въпросът е, че според програмата последният аспект на луната е квадрат с нептун, но докато луната стигне до  него всъщност меркурий изпреварва нептун и реално  последният й аспект ще е съвпад с меркурий... Кой все пак аспект да разглеждам като последен на луната? Проблем на програмата ли е, че не е сметнала това изпреварване или има значение моментното състояние при задаване на въпроса?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3513 -: Януари 09, 2024, 06:45:05 pm »
Здравейте, според вас как да разглеждам тази хорарна карта? Въпросът е, че според програмата последният аспект на луната е квадрат с нептун, но докато луната стигне до  него всъщност меркурий изпреварва нептун и реално  последният й аспект ще е съвпад с меркурий... Кой все пак аспект да разглеждам като последен на луната? Проблем на програмата ли е, че не е сметнала това изпреварване или има значение моментното състояние при задаване на въпроса?
ами то по същата програма за 18ч по гринуич излиза съвпад с Мерка последен аспект на Луната, явно проблемът е в програмата

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3514 -: Януари 09, 2024, 06:53:04 pm »
Да, благодаря, Акрукс.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3515 -: Януари 10, 2024, 08:22:08 pm »
Риша, няма грешка в програмата, защото тя не разчита хорарна или натална е картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3516 -: Януари 10, 2024, 09:57:44 pm »
Риша, няма грешка в програмата, защото тя не разчита хорарна или натална е картата.
на тази програма има опция за хорарна карта по Алфи Лавоа и Морис Макейн, острани на диаграмата пише horary chart

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3517 -: Януари 11, 2024, 07:06:44 am »
риша,Меркурий е на 24*,Нептун на 25*.Кой е по-близо като числено изражение до Луната?
Меркурий,след това Нептун.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3518 -: Януари 12, 2024, 12:51:31 pm »
риша,Меркурий е на 24*,Нептун на 25*.Кой е по-близо като числено изражение до Луната?
Меркурий,след това Нептун.
Луната докато напредва и стигне края на знака, където се е намирала при задаване на въпроса, другите планети също се движат, това не е натал, а хорар и в конкретния случай последен аспект на Луната е съвпад с Меркурий, който изпреварва Нептун по градуси

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3519 -: Януари 15, 2024, 12:23:41 pm »
Сафо, Акрукс ме е изпреварила. Това имах предвид, чудех се дали няма някакво специфично значение при времето на задаване  на въпроса ми, но явно наистина е грешка в програмата:
риша,Меркурий е на 24*,Нептун на 25*.Кой е по-близо като числено изражение до Луната?
Меркурий,след това Нептун.
Луната докато напредва и стигне края на знака, където се е намирала при задаване на въпроса, другите планети също се движат, това не е натал, а хорар и в конкретния случай последен аспект на Луната е съвпад с Меркурий, който изпреварва Нептун по градуси


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3520 -: Януари 16, 2024, 06:05:47 pm »
риша,ако си разбрала как се е развил въпросът ти,ще можеш да си отговориш кой е последният аспект. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3521 -: Януари 17, 2024, 06:38:31 am »
Може и да съм питала,но някой проследявал ли е Лунация съвпад с дирекционен дсц.?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3522 -: Януари 17, 2024, 07:03:16 am »
Аз не гледам транзити към слънчеви дирекции, но тук из темите е коментирано, че според някои действат.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3523 -: Януари 17, 2024, 11:43:49 am »
Може и да съм питала,но някой проследявал ли е Лунация съвпад с дирекционен дсц.?

Каква информация ще ти даде ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3524 -: Януари 17, 2024, 02:29:37 pm »
риша,ако си разбрала как се е развил въпросът ти,ще можеш да си отговориш кой е последният аспект. :)

Сафо, картата горе беше примерна. Прилагам реалната. В нея съм представена от Сатурн(или Уран), вмъкнат Нептун и  Марс. С толкова много Нептун не зная дали изобщо ще разбера нещо накрая.
Струва ми се че, ако се съмнявам дали някой е коректен с мен, дали ме лъже е възможно квадрат с Нептун да означава Не, не ме лъже? Но и въпросът беше малко размит, построих няколко хорарни карти през кратък интервал от време (през дни, но и темата предполагаше скорошно развитие)... Когато построих тази, главата ми беше гръмнала от ''Какво ще стане?'', ''Как ще свърши всичко'' и тн, което не е коректно зададен въпрос за хорарна карта.
Случайно забелязах разминаването на аспектите и затова зададох въпрос тук. Зачудих се, дали няма значение за крайния резултат колко време остава до аспекта. Например, в случая, при задаване на въпроса ми крайният резултат ''изглежда'' еди как си(Луна квадрат с Нептун), но докато се развива ситуацията, Меркурий и Нептун вземат, че се разберат помежду си и крайният резултат все пак е друг.