Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441044 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3525 -: Януари 17, 2024, 02:33:23 pm »
Аз не гледам транзити към слънчеви дирекции, но тук из темите е коментирано, че според някои действат.
надявам се скоро да разбера :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3526 -: Януари 17, 2024, 02:37:21 pm »
Може и да съм питала,но някой проследявал ли е Лунация съвпад с дирекционен дсц.?

Каква информация ще ти даде ?
ако съм успяла да открия часа на раждане на свекърва ми,предстоящото пълнолуние ще е в точен съвпад с дирекционният дсц.Слънцето по дирекция е в телец и е връх на тао с Лунацията.
Информацията,която ще ми даде е,че часът е точен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3527 -: Януари 17, 2024, 02:42:48 pm »
риша,ако си разбрала как се е развил въпросът ти,ще можеш да си отговориш кой е последният аспект. :)

Сафо, картата горе беше примерна. Прилагам реалната. В нея съм представена от Сатурн(или Уран), вмъкнат Нептун и  Марс. С толкова много Нептун не зная дали изобщо ще разбера нещо накрая.
Струва ми се че, ако се съмнявам дали някой е коректен с мен, дали ме лъже е възможно квадрат с Нептун да означава Не, не ме лъже? Но и въпросът беше малко размит, построих няколко хорарни карти през кратък интервал от време (през дни, но и темата предполагаше скорошно развитие)... Когато построих тази, главата ми беше гръмнала от ''Какво ще стане?'', ''Как ще свърши всичко'' и тн, което не е коректно зададен въпрос за хорарна карта.
Случайно забелязах разминаването на аспектите и затова зададох въпрос тук. Зачудих се, дали няма значение за крайния резултат колко време остава до аспекта. Например, в случая, при задаване на въпроса ми крайният резултат ''изглежда'' еди как си(Луна квадрат с Нептун), но докато се развива ситуацията, Меркурий и Нептун вземат, че се разберат помежду си и крайният резултат все пак е друг.
ако последният аспект е съвпад с Меркурий,ще разбереш истината,ако посл.аспект е квадрат с Нептун-ще разбереш заблудата си,или нищо няма да разбереш.

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3528 -: Януари 17, 2024, 03:51:36 pm »
Сафо, ще дам някаква обратна връзка, може би след седмица-две, на този Нептунов сюжет. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3529 -: Януари 18, 2024, 11:08:53 am »
Сафо, дирекцията няма нужда от стимулация, в случая лунация. Тук няма динамика, а информация за времето/ годината кога ще се случи обещаното. Затова те попитах какво търсиш с лунацията. Като знаеш събития по години директирай избрана от теб точка и наблюдавай какво аспектира.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3530 -: Януари 18, 2024, 03:50:04 pm »
Рени,да,това правя-директирам.В периода дирекция Марс от скорпион квадрати натално Слънце,вече разх.аспект с няколко минутки,но градусът е точен.Следя този аспект,нали и без точен час е факт.Но ми направи впечатление,точният аспект на предстоящото пълнолуние върху оста асц/дсц директирана(ако съм точна с часа).
Има и дирекция Луна съвпад с натална Венера в риби.(тук пак е малко относително)

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3531 -: Януари 27, 2024, 07:27:20 pm »
Като индикация за какво следва да се тълкува пълнолуние в соларна карта и трудна година ли би имал човек, ако асцендентът е скорпион в критичен 29 градус?
Благодаря за всеки отговор!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3532 -: Януари 28, 2024, 07:23:25 pm »
Като индикация за какво следва да се тълкува пълнолуние в соларна карта и трудна година ли би имал човек, ако асцендентът е скорпион в критичен 29 градус?
Благодаря за всеки отговор!
Соларът ако започва с пълнолуние-важна година,зависи в кой натален и соларен дом е лунацията.Зависи как е аспектирана натално и т.н.Асц в последен градус-приключване на някаква тема/отношения сол/нат.Комплексно е.

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3533 -: Януари 29, 2024, 02:06:20 pm »
Здравейте! Имам следния по-скоро технически въпрос. Ползвам руската програма ZET 9 GEO, когато искам да видя дирекциите има 2 варианта: обратная истинная дирекция и истинная дирекция. При едната планетите се движат в посока 1,2,3 и т.н. дом, а при другата обратно 12, 11, 10 и т.н. Предполагам, че за изчисляване на дирекциите е правилен първия вариант, по който се движат и транзитните планети. Доколкото знам дирекции се изчисляват, като местоположението на наталните планети си премества с 1 градус всяка година след датата на раждане. Реших, да проверя как програмата ги изчислява и останах учуден, когато видях, че има доста голямо разминаване между ръчното и програмното изчисление. Разликите стигат до 4- 5 градуса и това, както разбирате е прекалено много, ако искаме да  разчитаме на някаква точност. Моля, за мнение от специалист, който да изкаже мнение дали аз греша или програмата?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3534 -: Януари 29, 2024, 06:22:38 pm »
Дирекция-градус/година.Аз си ги директирам на ум.Също така,директирам ретроградните и обратно през домовете.Например:Юпитер в натала е ретрограден,в 5*на скорпион,на 30годишна възраст на натива,Юпитер ще е в 5*на стрелец,но понеже е ретро по натал,разглеждам го и назад по посока,тоест ,на 30г-5*на везни.

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3535 -: Януари 29, 2024, 06:55:53 pm »
Тоест да разбирам, че програмата поради някаква причина не изчислява правилно и е по-добре сам да си изчислявам дирекциите. Тогава идва и логичният въпрос, дали правилно изчислява и останалите разположения- натална карта, транзити, прогресии и пр. Можете ли да ми препоръчате професионална програма, която да си закупя от БГ?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3536 -: Януари 29, 2024, 09:00:31 pm »
Тя цялата астрология е под въпрос кое как изчисляваш, каква домова система ползваш, с прецесия, без прецесия, с коя прецесия, ти една програма....
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3537 -: Януари 30, 2024, 10:36:30 am »
Като индикация за какво следва да се тълкува пълнолуние в соларна карта и трудна година ли би имал човек, ако асцендентът е скорпион в критичен 29 градус?
Благодаря за всеки отговор!

Пълнолунието е кулминация на действащ цикъл, процес, инициатива, а  двойката домове, които активира,  в кои сфери ще се  правят избори, се вземат решения, особено ако в същите се усеща дискомфорт. Край, разрешаване, освобождаване, резултат/ реализация. Ресурсите се използват на макс. Превъзбуда.
Знак на сол. Асц Скорпион, по-скоро дава екстремна година, на крайности, наситена с интензивни преживявания, но и на силна фиксация върху тема, която силно изкушава.
Трудна година- упр. на АСЦ изгорен, ретрограден, наранен от малефици и като допълнение управителят на годината в същата позиция и по натал да не е с добър статус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3538 -: Януари 31, 2024, 07:41:25 am »
Може и да съм питала,но някой проследявал ли е Лунация съвпад с дирекционен дсц.?
нещо като ОВ,но Лунацията задейства и прогресии,така че ,не е сигурно,но имаше здравословни проблеми и ходене по болници.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3539 -: Февруари 03, 2024, 07:45:33 am »
Дирекция Слънце съвпад с к1 ,как ще действа на натива?