Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166249 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #60 -: Февруари 23, 2014, 07:35:04 pm »
Рени,да разбирам знчи предлагаш Плутон за стабилизатор/има ресон ,другото име на стабилизатора е ТРАНСФОРМАТОР :85:

Не знам,дали предложих ,но предположих ,от какво се влияе изказа ти . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #61 -: Февруари 23, 2014, 07:50:36 pm »
Голям майтап :85:обърквам местата на отговорите,опитвам да ги оправя-не става,спирам за днес :57:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2014, 12:02:05 pm »
Вече си имам прогресивно новолуние в последните градуси на Риби, в трети дом. Ниииищо не отчитам. Може би рибешките лунации през март ще го отключат. Ама в този знак и то накрая аз съм склонна да го разглеждам като приключване на даден емоционален цикъл и на определен модел отношения с партньорите. Причината е, че Луната в радикса е У7, намира се в трети дом (комуникация, отношения) и съвпада със Слънцето - естествен сигнификатор на мъжа и У8 - дом на завършека.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2014, 03:31:23 pm »
При мен съвпадът е между пр. Слънце и пр. Луна. Случва се близо до СЛВ, но орбисът е цели 4 градуса. Усещам само, че стигнах до отговори на някои емоционални въпроси. В себе си приключих стари истории. Но това може и да е моментно усещане. Целия период с пр. Луна в Риби беше тегав, сълзлив и драматичен. Нямам търпение да мине в Овен през май. Там ми е наталната и със сигурност ще е по-леко.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2014, 04:55:38 pm »
Някой ще сподели ли и за пр.пълнолуние?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2014, 06:18:56 pm »
akruks,благодаря за споделеното.Предстои ми и на мен,нооо има още време,доста време.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2014, 08:54:28 pm »
Вече си имам прогресивно новолуние в последните градуси на Риби, в трети дом. Ниииищо не отчитам. Може би рибешките лунации през март ще го отключат. Ама в този знак и то накрая аз съм склонна да го разглеждам като приключване на даден емоционален цикъл и на определен модел отношения с партньорите. Причината е, че Луната в радикса е У7, намира се в трети дом (комуникация, отношения) и съвпада със Слънцето - естествен сигнификатор на мъжа и У8 - дом на завършека.

Имаш ли усещане,нужда от допълнително образование,квалификация ,евентуално дистанционно или по някакъв начин свързано с чужбина ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #67 -: Февруари 27, 2014, 09:19:25 pm »
Прогресивното ми новолуние в Овен в 7 преди няколко месеца съвпадна с ноемврийското слънчево затъмнение и моментално се прояви - трудов договор, нови партньори, нови работи.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Прогресии
« Отговор #68 -: Февруари 28, 2014, 04:40:13 pm »
2012 година е било моето прогресивно новолуние и не помня да е станало нещо съществено, но пък това се е случило в мой 12 дом, може да е била някаква психическа промяна, ноо не помня ;D . Лятото миналата година прогресивните ми Луна и Слънце са били в съвпад и помня, че това беше много емоционално пъстър период - имаше и хубави както и лоши събития.
Наскоро имах  прогресивна Луна правеща опозиция с У7 дом - Плутон и прекратих отношенията си с една близка приятелка(може би най - близката).

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #69 -: Април 19, 2014, 09:57:04 am »
При баща ми предстои ингрес на пр./дир.Слънце в скорп.Пак ще го подгони манията за власт.А при мамито-възврат на пр.Луна.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресии
« Отговор #70 -: Април 24, 2014, 11:02:04 pm »
Забелязах, че прогресивното ми Слънце е в съвпад с нат. Хирон - в точен градус, даже вече прогресивното Слънце малко се е изместило с няколко ъглови секунди напред. Това с какво събитие го свързвате?  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #71 -: Юли 07, 2014, 01:13:24 pm »
Тук нали си говорим за прогресии?

Днес забелязах, че имам от няколко месеца от тези точните прогресивни аспекти на бавна планета към натална - прогр Плутон е настъпил (точен секстил) наталния Нептун. Тук ще съобразяваме ли, къде са двете планети в натала и какво управляват, или само да си тълкувам значенията на двете планети?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #72 -: Юли 07, 2014, 01:39:52 pm »
Тук нали си говорим за прогресии?

Днес забелязах, че имам от няколко месеца от тези точните прогресивни аспекти на бавна планета към натална - прогр Плутон е настъпил (точен секстил) наталния Нептун. Тук ще съобразяваме ли, къде са двете планети в натала и какво управляват, или само да си тълкувам значенията на двете планети?

Да ,защото при теб Плутон е УЮЛВ ,а Нептун е съвпад със същия,както и това ,че Плутон е съвпад Венера уСЛВ,а Нептун МЦ-виж колко много материал имаш за разглеждане и тълкуване  ;)
Тази конфигурация ще ти действа дълги години ,така че можеш да следиш нейното влияние ,когато е активирана от транзити,лунации,друга прогресия .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #73 -: Юли 07, 2014, 02:05:32 pm »
Да , всеки от  поколението на Happy,ще се радва на конфигурацията Плутон/Нептун дълго време , но по различен начин-това е спецификата ,записана в индивидуалната карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #74 -: Юли 07, 2014, 02:10:16 pm »
В началото на темата Рару е поставила линк с полезна статия от Астрогалакси, където е описано как да се ползват прогресивните лунации за прогностика за периоди 7г
Гледам си последното пр Новолуние в 3д в секстил с Меркурий у1, у10 в натала- точно когато се е случило започнах да публикувам стихчета в нета, бях станала доста актуална покрай визуализирането им във видео слайд от съвсем непознати за мен жени, периодът на тази лунация е все още действащ и все още се случва да попадна на мои стихчета, харесани и споделени от други в мрежата  :)
Следващата фаза-квадрат между пр Луна и Слънце ще се случи в нат 6д след година и половина, няма аспекти с натални или прогресивни планети освен съвпад на пр Луна У10 с пр К5, която от миналото лято е в риби

чела съм го този материал и съм го изследвала ... не е много висока успеваемостта. (то и в самата статия не е).

Може би просто не е моя метод, знам ли ...

И аз се замислих, че в комбинацията няма лична планета, ама нищо не измислих :). Ще препрочета пак Рашмън.