Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166241 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #810 -: Април 13, 2020, 09:30:12 pm »
Някой има ли спомени за транзит на Уран върху прогресивно Слънце?
Сафо като писа и ме подсети да погледна на голямата дъщеря, при която тр Уран е минал над про Слънце в Риби, когато на 16г беше модел на Фреш Фешън, ангажимент и пари не получи, но ѝ направиха чудесни фото сесии, на които я придружавах, а покрай хубавите снимки си повдигна самочувствието. Снимаха я и по някаква тв, когато им раздаваха дипломите за завършен курс за манекен. Церемонията беше в дискотека до СУ, където провеждаха Комиците по това време.

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Прогресии
« Отговор #811 -: Април 13, 2020, 10:14:41 pm »
Някой има ли наблюдение за транзитен плутон/юпитер върху прогресивно слънце ?

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Прогресии
« Отговор #812 -: Април 14, 2020, 02:42:57 am »
Някой има ли наблюдение за транзитен плутон/юпитер върху прогресивно слънце ?
За момента наблюденията ми са, че прогресиите нямат почти нищо общо с това, което ни се случва, губене на време и търсене на причините някъде там между натални, транзитни и прогресивни аспекти и комбинации.

Преди години по римско време са гледали кометите... и причината е била в някоя комета. Сега с тези работи е същото... но ако ни кажат, че деня ни е лош заради ще Vesta се засмеем, не е това, друго е. ~70% от астрологията е bullshit и няма нищо общо с реалността, непроверени теории.
« Последна редакция: Април 14, 2020, 02:52:29 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #813 -: Април 14, 2020, 09:14:27 am »
Акрукс, Уран мина транзит през Слънцето ми през 2009-2010, но беше в съвпад с Юпитер. Тогава бях много активна в работата, работих за трима, и то с желание :) Съвпадът е в 5д, Уран е У4, а Юпитер е У3 и У5. Слънцето е У10.

Сега Уран ще мине върху пр Слънце в 7д
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #814 -: Април 14, 2020, 11:45:51 am »

Сега Уран ще мине върху пр Слънце в 7д
а в прогресната карта Слънцето къде е и кой дом управлява?
На мен от 2,5г  про МС ми е в Лъв, а пр Слънце е във 2д, също като наталното, само че прогресното е в Стрелец и спуска тригон към про Юпитер У3, 5 в прогресна карта. Всичко това добре описва събитията през изминалите 6г, откакто пр Слънце е в Стрелец.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #815 -: Април 14, 2020, 01:45:22 pm »

Сега Уран ще мине върху пр Слънце в 7д
а в прогресната карта Слънцето къде е и кой дом управлява?
На мен от 2,5г  про МС ми е в Лъв, а пр Слънце е във 2д, също като наталното, само че прогресното е в Стрелец и спуска тригон към про Юпитер У3, 5 в прогресна карта. Всичко това добре описва събитията през изминалите 6г, откакто пр Слънце е в Стрелец.

При мен пр. слънце е на МЦ и тр. уран върху него; в прогресивната карта управлява 12 - ти дом (в натала управлява асцедента). Как би го коментирала?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #816 -: Април 14, 2020, 03:35:38 pm »
Акрукс, в прогресната карта - пр Слънце вече е на два градуса вътре в 6д, Телец, а Лъв ми е на върха на 9д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #817 -: Декември 02, 2020, 06:02:53 pm »
Колко време е прогресията на Слънце съвпад с Марс?
Прогресивно новолуние е доживот,или до следващото такова,но винаги ли транзитна планета ще го задейства?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #818 -: Декември 02, 2020, 08:03:03 pm »
Прогресиите на слънцето траят 3 години - една преди точния аспект, на точния аспект и една година за разходящия.

Прогресиите се задействат от транзитна лунация, надали транзитна планета в знака и градуса на пр. новолуние, 5 години или 10 след като настъпи то, ще даде събитие.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресии
« Отговор #819 -: Декември 03, 2020, 08:12:35 am »
Сафо, можеш да си провериш други предходни прогресивни фази - прогресивна първа четвърт ,пълнолуние, втора четвърт. Продължителността на всяка прогресивна фаза и фона, който тя задава са в рамките на седем години.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #820 -: Декември 03, 2020, 11:27:33 am »
Сафо, гледай знака. Кардинални- може и по-малко от година, фиксирани- може до 2 г, подвижни- може и да не разбереш на физическо ниво или спорадично във времето. Трябва да прецениш картата- ако си лунен тип  ? Но за прогресии такива големи орбиси за мен са излишни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #821 -: Декември 03, 2020, 07:14:54 pm »
Прогресивно новолуние е доживот,или до следващото такова,но винаги ли транзитна планета ще го задейства?
Прогресното Новолуние не е до живот, а до следващото такова, като най-активно е в първите седем години и половина, после нали минава във фаза Първа четвърт, Следва Пълнолуние, Трета четвърт, но разположението му по дом показва ново начало по темите именно на този дом за целия предстоящ период от 30г.
При мен беше в 3д през 2007г, миналия месец Новолунието съвпадна с него и имах засилена кореспонденция- с шефката на хайку съюза, със съдебния изпълнител, който продава наследствения имот- скорпионското преобладаваше

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #822 -: Декември 04, 2020, 10:10:59 am »
Благодаря Ви! При мен прогресивно новолуние ще е последно такова, няма да има следващо. Съвпад с не аспектиран Марс у 6/12 домове. Очакванията ми не са за "светло бъдеще", по-скоро "7 години в Тибет". Нещата, които се случиха не са никак приятни, тези които предстоят ще ме вкарат в небитието по брутален начин. Е, част от житейския път. Силен малефик в лош дом.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Прогресии
« Отговор #823 -: Декември 04, 2020, 10:34:04 am »
А какво е прогресивно новолуние? Луна върху нат. Слънце или прогр. Луна и прог. Слънце съвпад.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #824 -: Декември 04, 2020, 11:54:45 am »
А какво е прогресивно новолуние? Луна върху нат. Слънце или прогр. Луна и прог. Слънце съвпад.
Да, прогресивен съвпад Слънце/Луна