Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583197 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3675 -: Август 11, 2023, 09:51:31 pm »
В солара си ги гледаш съвпад, възвратите са други карти и не е нужно да ги обединяваш.Соларите допускат съвпад няколко градуса орбис, не че е много важно. ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3676 -: Август 11, 2023, 10:06:28 pm »
Според този солар , възможно ли е да си намеря работа, която да трябва да работя предимно от вкъщи? Соларния асцедент е в 4-ти натален дом. Управителя на 6-ти е в 9 , може би свързано с някакви технологии ...
Сол. 6д в 8д и сол. Мс в 12д предполагат загуба на работа и кариера. Сол АС в 4д показва, че ще си зает с дома, дали с ремонт или просто ще прекарваш повече време вкъщи, но това е акцента за годината. Луната в сол 1д показва същото – грижи, притеснения около дома, семейството, населеното място. Меркурий У1 съвпад Плутон У4 в сол. 5д – Плутон са големите пари, рискови спекулации, хазартна дейност – на борсата, в игрална зала или черно тото... Сатурн в 6д носи повече ангажименти, а също хронични болежки

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3677 -: Август 12, 2023, 08:57:05 am »
Здравейте, в предстоящия солар имам лунно затъмнение (опозиция слънце-луна) по оста 4-10 соларен дом, 3-9 натален, как го тълкувате? С какъв тип събития е свързан - положителни или отрицателни?

Акцентът върху професионалните планове е подкрепен от натален Сатурн +Луна съвпад със соларен МЦ, соларен Марс върху натален МЦ, владетел на соларен Асц. Много енергия върху професионални теми, в същото време много отговорности, ограничения. И отново професия - владетелят на сол. МЦ Меркурий е и годишен управител, в собствен знак в 10 сол. дом заедно със Слънцето. Соларен Юпитер в 6д върху кусп. нат. 5 д в тригон с Асц - виждам го като работа и творчество или почивка покрай работата.
Соларният асцендент в натален 11 дом върху натална Венера - външният вид и приятелствата ще са от значение. Соларна Венера в сол. 9д  и нат. 8. Сол. Сатурн съвпад сол. ИЦ/ опозиция МЦ.

« Последна редакция: Август 16, 2023, 12:13:03 pm от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3678 -: Август 12, 2023, 09:47:51 pm »
За да се приеме, че планета в солара прави възврат към наталната си позиция в абсолютен точен градус като в натала ли трябва да е?

Наталия ми Меркурий е на 18.24, соларния на 17.27 - може ли да се счита, че съм имала и меркуриев възврат в солара?

Възврат си е и много важна соларна точка, акцент.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3679 -: Август 13, 2023, 07:06:49 am »
Здравейте, в предстоящия солар имам лунно затъмнение (опозиция слънце-луна) по оста 4-10 соларен дом, 3-9 натален, как го тълкувате? С какъв тип събития е свързан - положителни или отрицателни?

Акцентът върху професионалните планове е подкрепен от натален Сатурн +Луна съвпад със соларен МЦ, соларен Марс върху натален МЦ, владетел на соларен Асц. Много енергия върху професионални теми, в същото време много отговорности, ограничения. И отново професия - владетелят на сол. МЦ Меркурий е и годишен управител, в собствен знак в 10 сол. дом заедно със Слънцето. Соларен Юпитер в 6д върху кусп. нат. 5 д в тригон с Асц.
Соларният асцендент в натален 11 дом върху натална Венера - външният вид и приятелствата ще са от значение. Соларна Венера в сол. 9д  и нат. 8. Сол. Сатурн съвпад сол. ИЦ/ опозиция МЦ. Сол. Нептун на сол. Десц.


Даа, по въпроса за важността на лунното затъмнение и по-специалните състояния на луната в солара:


При мен е в 10-ти дом, в съвпад с юпитер, 1 градус разх. орб.

При колежката обаче е на рожденния й ден, като тя е стелиумен скорпион - слънце, луна, меркурий и нептун. Не знам коя жена ще й бъде затъмнена, да не съм аз ::)
Колежката с пълнолунен солар,ще е важна година.
При теб,статус-Юпитер ако е добър,може да се издигнеш.

Коригирам се - при мен е в 4 сол. дом (не в 10д, аспектира 10 д), промени в дома:

Аз съм заченала ,когато соларът ми е започнал с пълнолуние в 4ти дом,продадохме жилище и се преместихме в друго.

В момента използваме топлото време за почистване и поосвежаване.
« Последна редакция: Август 13, 2023, 07:13:05 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3680 -: Август 14, 2023, 08:27:31 am »
За да се приеме, че планета в солара прави възврат към наталната си позиция в абсолютен точен градус като в натала ли трябва да е?

Наталия ми Меркурий е на 18.24, соларния на 17.27 - може ли да се счита, че съм имала и меркуриев възврат в солара?
Тери, приемаш, че темите, които управлява Меркурий, ще са важни, да, като възврат и на Слънце и на Меркурий.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3681 -: Август 14, 2023, 08:29:47 am »
Здравейте, в предстоящия солар имам лунно затъмнение (опозиция слънце-луна) по оста 4-10 соларен дом, 3-9 натален, как го тълкувате? С какъв тип събития е свързан - положителни или отрицателни?

Акцентът върху професионалните планове е подкрепен от натален Сатурн +Луна съвпад със соларен МЦ, соларен Марс върху натален МЦ, владетел на соларен Асц. Много енергия върху професионални теми, в същото време много отговорности, ограничения. И отново професия - владетелят на сол. МЦ Меркурий е и годишен управител, в собствен знак в 10 сол. дом заедно със Слънцето. Соларен Юпитер в 6д върху кусп. нат. 5 д в тригон с Асц.
Соларният асцендент в натален 11 дом върху натална Венера - външният вид и приятелствата ще са от значение. Соларна Венера в сол. 9д  и нат. 8. Сол. Сатурн съвпад сол. ИЦ/ опозиция МЦ. Сол. Нептун на сол. Десц.
така, без карта, трудна работа да го тълкува ме, Но, важна година,щом лунно затъмнение акцентира ъглови домове.
На 29.09.ако си родена, има пълнолуние, а не лунно затъмнение.
« Последна редакция: Август 14, 2023, 08:43:30 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3682 -: Август 14, 2023, 10:27:27 am »
terrarossa, карти натална + солар ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3683 -: Август 15, 2023, 01:30:01 pm »
terrarossa, карти натална + солар ?

заповядай, Рени
« Последна редакция: Август 17, 2023, 02:17:10 pm от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3684 -: Август 15, 2023, 05:27:27 pm »
terrarossa, соларът ти започва с пълнолуние, не със затъмнение. Това, което си заредила, започнала преди 4 г, сега търси избор, решение, колко и как ще се реализира. Луната и Меркурий са силно застъпени, около тях разрешаване на проблеми. Годишният управител ще покаже какво ще произвежда годината, а пълнолунието е показалец за "да видиш нещата, такива каквито са в съответната сфера"-в 10-ти соларен, важна за теб фигура да си я виждала по един начин, а сега да излезе на светло истинската й същност; в 9-ти натален дом- аналогично важи за роднини на партньора ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3685 -: Август 15, 2023, 06:00:28 pm »
Благодаря отново;
Меркурий е годишният управител, пък аз все гледам този Марс, и малко Сатурн - за разнообразие :)
« Последна редакция: Август 15, 2023, 06:02:52 pm от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3686 -: Август 15, 2023, 06:29:02 pm »
terrarossa, значи ще твориш по 7 и 9 домове. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3687 -: Август 16, 2023, 12:16:02 pm »
7 и 9 д по солар или натал разчиташ? - по солар са с упр. Венера и Луна или управлявани от год. упр. Меркурий - нат. У 6,7,9?

вероятно по различен начин схващам тематиките на 7 и 9 -  повече в професионален план, а може би ти си права, че акцентът е в личен план, ще си проличи много скоро
« Последна редакция: Август 16, 2023, 12:34:07 pm от terrarossa »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3688 -: Август 16, 2023, 09:06:12 pm »
Здравейте, в предстоящия солар имам лунно затъмнение (опозиция слънце-луна) по оста 4-10 соларен дом, 3-9 натален, как го тълкувате? С какъв тип събития е свързан - положителни или отрицателни?
Не е лунно затъмнение, а обикновено Пълнолуние
Когато Слънчевият възврат стартира с Пълнолуние, това означава, че годината ще бъде спокойна и стабилна. В много области ще продължат постепенното развитие на неща, които са започнали много преди това.
През следващата година не се очакват сериозни сътресения и радикална промяна в курса , ще се почувствате много по-уверени, ще получите шанс да натрупате опит и ценни знания, които ще бъдат полезни за по-нататъшно развитие и за смели начинания в най-подходящия момент за това.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3689 -: Август 17, 2023, 09:03:25 am »
akruks, благодаря за оптимистичната прогноза!
Живот и здраве ще дам обратна връзка след година.
« Последна редакция: Август 17, 2023, 09:07:12 am от terrarossa »