Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 582331 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #990 -: Юли 21, 2015, 10:15:31 am »
Местиш соларно МЦ и всички куспиди с определен брой градуси за ден. Мисля, че за една година трябва да се премести с 90 градуса т.е. с градус за 4 дни, май.

Друго прогресиране може да е със соларното слънце и транзитите  му през домовете на солара.

не виждам логика в това 90 градуса местене. Нали е солар все пак ... ако ще се мести, да се мести през целия кръг ... много измислено нещо

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #991 -: Юли 21, 2015, 11:23:28 am »
Мене градусите ми ги мести програма :) Около градус на ден, малко според зависи, в някои знаци по-бързо. Аз бих ги мърдал с найбод/0°59'8" на ден. Но да, само върховете на домовете се движат.
« Последна редакция: Юли 21, 2015, 11:26:39 am от Reptil »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #992 -: Юли 21, 2015, 09:52:27 pm »
Значи, има два чалъма за прогресиране. Със съкращения от help-а на Janus:

1) Sideral solar quotidian. The progressed local sideral time (LST) is advenced at the same rate as the transiting Sun's right ascension. The progressed MC moves through 24h (360°) from one solar return to the next.

2) Progressed sideral solar return. The progressed LST is advanced through approximately 24h + 6h 9m from one solar return to the next. The progressed MC moves approximately 450° from one solar return to the next. The progressed MC rate is approximately 1¼ degrees for every 1 degree change in the Sun's right ascension.


За второто, в края на солара МЦ наистина ще е 90° напред. Всъщност така съм си изпрогресирал солара сега, но повече логика виждам в метод 1. В края на седмицата ще кажа има ли събития, няма ли, а също и ще проверя назад с него определени дни/часове.
« Последна редакция: Юли 22, 2015, 11:08:55 am от Reptil »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #993 -: Юли 23, 2015, 07:56:42 pm »
къде да ги видим тези прогресивни соларни Асц и МЦ ? Опитах в картата със слънчевите дъги - с червения цвят, но те не мърдат в рамките на 5 месеца дори и на 5 минутки.
соларната карта нали може да я пуснеш самостоятелно, без натала, в астрокома- запаметяваш ѝ данните, после с тези данни построяваш натал, който го прогресираш за ден, седмица, месец, но не виждам с каква цел- техниката с придвижване на соларните куспидите на прогресия се движат с друга скорост, докато сол. ASC се движи със скорост 3' 56,6"
Значими събития може да отбележи при движението си сол. Асц , ако е наличен аспект с елементи от натала и соларната карта, като точната дата е 1-3 дни, а естеството на събитието е в зависимост кой дом управляват аспектираните елементи.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #994 -: Юли 31, 2015, 01:33:37 pm »
Моят съпруг има рожден ден на 14 август, погледнах му солара и реших да попитам за вашите спонтанни хрумки по него. По солар започва ново начало. Месец и половина по-рано се усети новата соларна година - съобщиха му, че фирмата в която работи закрива дейността. До есента ще остане без работа. Това е основната причина да пусна неговия солар. Виждате, че Сатурн му минава през МЦ. Аз го гледах и преди това и знаейки, че загуба на работа е класическо тълкувание на този транзит, се надявах да му се размине, но не би. Видях, че и новолунието му е на рождения ден, в съвпад с соларния АС. Не разбирам ролята на ретроградната Венера на АС. (Само вметка, първият съвпад на Венера с Юпитер в края на юни в края на Лъва му донесе новината за загубата на работата и в същите два дни отнесе баба му неочаквано.)

Ще ви бъда благодарна, ако споделите мнение! Аз съм пристрастна и освен това от солари разбирам малко.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #995 -: Юли 31, 2015, 02:18:19 pm »
Моят съпруг има рожден ден на 14 август, погледнах му солара и реших да попитам за вашите спонтанни хрумки по него. По солар започва ново начало. Месец и половина по-рано се усети новата соларна година - съобщиха му, че фирмата в която работи закрива дейността. До есента ще остане без работа. Това е основната причина да пусна неговия солар. Виждате, че Сатурн му минава през МЦ. Аз го гледах и преди това и знаейки, че загуба на работа е класическо тълкувание на този транзит, се надявах да му се размине, но не би. Видях, че и новолунието му е на рождения ден, в съвпад с соларния АС. Не разбирам ролята на ретроградната Венера на АС. (Само вметка, първият съвпад на Венера с Юпитер в края на юни в края на Лъва му донесе новината за загубата на работата и в същите два дни отнесе баба му неочаквано.)

Ще ви бъда благодарна, ако споделите мнение! Аз съм пристрастна и освен това от солари разбирам малко.
Няма да остане без работа, ще си намери нова. Сатурн в солара е в нат 9д, а когато е на МС и в 10д действа неблагорпиятно за работата при наличие на негативен аспект- аз загубих така навремето работа, когато беше в 10д в квадрат с У1, у10 в 1д, но имаше много други нехармонични аспекти по отношение на 10д., а при твоя мъж Сатурн в спорпион е в секстил оп знак с неговия Сатурн у1, сол Юпитер в знаков съвпад с него, както и с нат. Юпитер, всичките планети в негов 1д са благоприятни и ще работят в негова полза, дори сол Луна, която обикновено показва грижи, разположена в сол 1д, тук е вклчена в Новолуние, което вещае ново начало за него, което ще е успешно- сол Венера У3, У10 на асц. откъм 1д, сол Юпитер У5 също в 1д- и голямото, и малкото щастие са му в кърпа вързани.  :)
И да продължа- сол АСЦ и сол 2д в нат 7д показват, че през годината на дневен ред ще са партньорските взаимоотношения за него, като може да разчита на финансова и морална подкрепа от другите, да заработва пари в съдружие, а не самостоятелно. Обаче да внимава да не го излъжат- партньор/и, колеги, приятели, тъй като сол Нептун е в сол 7д.
« Последна редакция: Юли 31, 2015, 02:26:16 pm от akruks »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #996 -: Юли 31, 2015, 08:22:41 pm »
Благодаря ти, Акрукс! Соларният Сатурн в 4 дом, който прави квадрат към щастията в 1, ще затрудни ли положението?


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #997 -: Юли 31, 2015, 08:58:41 pm »
Благодаря ти, Акрукс! Соларният Сатурн в 4 дом, който прави квадрат към щастията в 1, ще затрудни ли положението?
Възможно е, но може да показва и че ще се грижи за здравето на близък човек, тъй като Сатурн е У6 и е в 4 соларен дом.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #998 -: Юли 31, 2015, 09:19:36 pm »
Знам, че има време до следващия ми солар, но според вас има ли възможност да си намеря работа. И при мен тогава транзитен Сатурн ще налази МЦ, но аз в момента съм без, така че може би по-скоро показва трудности с намирането. Юпитер е в 10 соларен, но пък е в заточение и в квадрат с натален Юпитер У10. Луната и Уран попадат във 2 натален дом, но пък правят все негативни аспекти със соларните планети. Плутон във 2 соларен дом май също показва недостиг на пари, нали?  :-X
Не знам този Венерин възврат какво би могъл да донесе.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #999 -: Юли 31, 2015, 09:44:28 pm »
Веско, Има!
Ще трябва да положиш обаче и значителни усилия, вклюващи придобиването на допълнителна квалификация/обучение дори.
Трудностите ще се проявят в най-голяма степен през първото тримесечие на новият солар.
Вероятно ще имаш някакви краткотрайни любовни вълнения, които няма да претърпят развитие.

пс. сол. ти Луна е без курс.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1000 -: Юли 31, 2015, 10:00:30 pm »
Благодаря много, Santi!
Това, че Луната е без курс, не му бях обърнал внимание. Относно любов, аз си знам, че при мен каквото и да искам, ще е все напразно.
Защо смяташ, че трудностите ще бъдат през първото тримесечие на солара?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1001 -: Юли 31, 2015, 10:49:06 pm »
Сатурн ти е в първи сол. близо до Слънцето и сол. У10  :)


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1002 -: Юли 31, 2015, 10:53:00 pm »
Благодаря!
Защо обаче тримесечие, толкова ли действа такъв транзит в солара?
Извинявай, ако те измъчвам с много въпроси, просто се опитвам да разбера защо и как.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1003 -: Юли 31, 2015, 10:54:21 pm »
Веско, имаш ли намерение да работиш в чужбина?
Ако работата ти не е в чужбина, може да е свързана с търговия, внос-износ на стоки, нещо от сорта.

Плутон във 2-ри соларен ще ти донесе парички, без значение от аспектите.

Имаш възврат на Венера и възврат на Марс по време на започването на солара. Направи си отделни възвратни карти на 2-те планети, така ще получиш повече детайли, какво би могъл да очакваш през предстоящата соларна година.


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1004 -: Юли 31, 2015, 10:57:20 pm »
Благодаря, MayFlower!
За чужбина засега не, понеже съм зле с чуждите езици.  :-X
За Плутон във 2 дом за първи път чувам, че може да донесе пари. Преди години, когато бях загубил работата си, годината след това пак имах Плутон във 2 сол/11 нат дом и не бях добре с парите. Тогава имах обаче Юпитер в Телец в 5 сол/2 нат дом и се случваше да намери от време на време по малко пари на улицата (примерно по 2, 5 или 10 лева веднъж).