Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583156 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1065 -: Октомври 25, 2015, 10:10:07 am »
Веско,

понеже работата ти е болна тема и понеже знам ,как моят синът мина през същото в търсене на работа и безплодни интервюта,ще ти кажа,аз какво виждам  :08:
приятелю, годината ще е на коренни промени за теб,гледам минимум 3 потвъждения за успешно намиране на работа

1. У6 Луна ,по прогресии в момента е в съвпад тр.Юпитер, УМС .и слънцето,- това е показател за нова работа,коренно различна от досегашните ти,която ще е късметче,с ретроградието му началото на 2016г.,пак ще се засекат,предполагам,нямам ти данните
Юпитер У10 в солара ти шета из сол.10 дом,сега верно,че е в знака на своето заточение и в каре към нат.,/но в 7 нат.е втори дом от 6 нат./може да показва,че възнаграждението няма да те удоволетворява,но знае ли човек в бъдеще,коя врата ще отвори,само да мине карето на прогр.Луна У6 към У10 Юпитер

2.тр.Сатурн е минал съвпад през Слънцето с ретрото  те е задържал в период на равносметка  и набелязване на желани цели за постигане,това е период,когато човек бере плодове и ако не е полагал достатъчно усилия през изминалите години или е поел по погрешен път, то и плодовете ще са оскъдни,но тр.Сатурн върху Слънцето позволява да избираш,минавайки през целият стелиум в 10 дом,през Уран У1,в квинконс към У6 Луна  - ще промени твоята нагласа за активност в пасивността ти,през У на интерсептираните знаци Меркурий-Нептун и У10 Юпитер,през Нодалната ос, ще те накара да осъзнаеш къде и защо бъркаш и какво искаш,през Юпитер ще имаш възможност да избираш и ще прекрати твоята изолация,безработица,с обратно връщане в социума,чрез работа ,по прогр.Слънцето ти е козирог,така,че тр.Сатурн като диспозитор е важен за самореализацията-Слънце,затова пействам какво-как

"Сатурн ни ограничава,когато ние не сме осъзнали реалните си възможности,къде ние сме склонни да се самозалъгваме и в коя област ни е необходим РЕАЛИСТИЧЕН ПОДХОД
ТЕМИ НА САТУРН:
Да се научим на вярност
Да съчетаеш свобода с постоянство,свободата по уран минава през сатурн
Да развием творческият си потенциал
Да добием твърда почва под краката и независимост
Да се научим да се доверяваме на хората в опр.моменти,като съвет-мъдрост,да разчитаме на тяхната подкрепа
Преодоляване на сковаността и умение да се приспособяваме към обстоятелствата,без да бягаме от реалността и отговорностите чрез алкохол,опияти"


3.Прогр.Асц. + тр.Уран У1  в опозе на У4 Венера + сол.Асц. върху прогр. У4 Венера -искаш промени и ще те освободи от семейни обвързаности и подчиненост,  финансова зависимост от родителите,ще ти даде повече самостоятелност и самоувереност
4. Предстой ти прогр.Пълнолуние , това са У6-Луна и съ У6 Слънце,пикът, когато жънем посятото, ако си посял нещо при новолуние,период на раздели, било в личен план или с работа,ако си без,раздяла с безработицата,следва прогр.Слънце секстил Сатурн

пречки по пътя към работна ангажираност

на 1 място   ;)  СД У6 Луна каре У12 Сатурн- точен асп.,проследи кога ще отпадне,основна причина за  липса на работа

2. ти самият -прогр.Слънце съ У6  каре У2Марс/лично заработени доходи/+ сол.Асц. е каре към нат.Асц. + тр.Нептун  през 1 каре У1 в 10 замъглява,целите,не знаеш какво искаш,или как да го постигнеш- показва ,че не си действен,активен фактор в търсенето,отчаян си,в безпътища,чакаш да реагираш на събитията,няма хъс,нямаш подкрепа,чувстваш се сам,безпомощен,е сол.асц. скорпи в 9 показва бавно и мъчително трансформиране на мирогледа ти в посока активност и напоритост ,борба с конкуренцията - Усол.асц.-Марс е в 10 сол.,прогресирай .сол.Юпитер нат.У10 да съвпадне със сол У10 Марс- в този период ще си намериш работа

3.прогр.МС е в опозе към У6 Луна - родителска намеса те спъва или ще ти помогне да не се чувстваш аутсайдер,зависи от твоето отношение спрямо случващото се
Солара е сцена..,транзита декор, а прогресията актьор.

4.Престой ти обрат на възлите- период в който трябва да спреш и да погледнеш назад в миналото,да си признаеш къде и в какво си бъркал и защо сега ти е трудно да усвояваш нов опит,да изчистиш натрупаните бъгове/грешки/,които пречат на развитието и растежа ,да следваш тр.СЛВ в Дева/знака на работата и здравето/ в 7 дом на взаимооотношенията-бизнес и лични и тр.ЮЛВ в 1 дом Риби, колективното как филтрираш през личното, безработицата,самотата, самоизолацията,бягствата,отдаването-жертвата- завишените очаквания  и последвали разочарования,свързани с работа и соц.ежедневни ангажименти,тук ти е ахилеса- имаш интерсептирани знаци
Риби-Дева ,по оста 1-7,който тр.възли ще активират,тук са ти уроците,тр.Плутон в съвпад с прогр.Меркурий,У нат.СЛВ и на тр.СЛВ ,ще направи необратими промените в теми свързани с знаците близнаци-дева  :) :38:

засега толкова,че ще забегвам по планините,желая ти успех Стрелче ,въпреки или напук на трудностите ,дано съм ти от помощ - отредена ми е ролята на тр.СЛВ Дева- аз съм с асц.Дева  :08:

« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 04:07:44 pm от strelicka »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1066 -: Октомври 25, 2015, 10:33:26 am »
Благодаря много, Стреличке!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1067 -: Октомври 25, 2015, 01:22:38 pm »
То солара почти ми мина, че почна 2-3 месеца по-рано от рождения ми ден... Искам да ви питам кои са аспектите за депресия? От много време съм в депресия и се плаша направо  ::) Никакъв живец няма в мен...  ??? Предполагам, че основната роля е заради луната в 6 дом?


В солара - не знам, но иначе по транзит или прогресия аспект на сатурн към меркурий.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1068 -: Октомври 25, 2015, 06:30:41 pm »
пречки по пътя към работна ангажираност

на 1 място   ;)  СД У6 Луна каре У12 Сатурн- точен асп.,проследи кога ще отпадне,основна причина за  липса на работа
А за един дирекционен аспект кога може да се каже, че отпада - година след точния аспект ли? Това значи ли, че поне още 10 месеца ще съм без работа?  :-X

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1069 -: Октомври 25, 2015, 06:58:03 pm »
А за един дирекционен аспект кога може да се каже, че отпада - година след точния аспект ли? Това значи ли, че поне още 10 месеца ще съм без работа?  :-X

Уникален си в предъвкването и в дълбаенето на "страшните" възможности! Шапка ти свалям!
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1070 -: Октомври 25, 2015, 07:19:10 pm »
Уникален си в предъвкването и в дълбаенето на "страшните" възможности! Шапка ти свалям!
От къде на къде пък? Питах просто, кога един дирекционен аспект се счита за отминал и невлияещ (в случая става дума за квадрат между дирекционна Луна и натален Сатурн), за да мога да установя кога точно ще си намеря работа. Нали така е писала Стреличка, че когато аспектът отпадне, тогава да очаквам да намеря нещо.
Освен това, астрологията е точна наука и би трябвало да може да бъде изчислено точно кога нещо ще се случи.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1071 -: Октомври 25, 2015, 10:04:27 pm »
Драки, мерси, че ме успокояваш  :58: :58:
Terry, по транзита Сатурн е в опозиция Меркурий... Та сигурно това ще да е... Дано бързо да минава, чак до февуари  ;D но пък тогава ще е в опозе с асцедента и венерката ми  :57: То не ми стига това, па и аз като Веско се отчаях с намирането на работа...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1072 -: Октомври 26, 2015, 09:14:23 am »
За дирекционните аспекти дават май 15“ сходящ и 30“ разходящ, или май беше обратното :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1073 -: Октомври 26, 2015, 09:22:05 am »
За дирекционните аспекти дават май 15“ сходящ и 30“ разходящ, или май беше обратното :)
Благодаря много, Terry!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1074 -: Октомври 26, 2015, 04:17:30 pm »
А за един дирекционен аспект кога може да се каже, че отпада - година след точния аспект ли? Това значи ли, че поне още 10 месеца ще съм без работа?  :-X

Веско, апликиращ е по-силен,на сепарация асп.отслабва,така,че не мързелувай да чакаш неволята,или да отмине СД ,ами търси,през периода може да си намериш по-малко платена работа,по-тежка ,това пак е по каре СД Луна/Сатурн,но все пак работа нали,възможност да си сред хора,и не знаеш кога ще ти изкочи по-добра възможност нали,в къщи никой няма да дойде с погача и 6 предложения за високо платена длъжност,извинявай,ако си по-чувствителен  аз те захапвам  и  съскам,ма в малки дози отровата лекува :38:
основното е в теб да искаш,колкото по-силно излъчваш желание,толкова по-силно привличаш обстоятелства,да си активин фактор в търсенето и намирането

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1075 -: Октомври 26, 2015, 04:39:30 pm »
в символичните дирекции върху действието на планетите не влияе знака на зодиака, в който се намира дирекционната планета. Т.е. работи самата планета (нейните принципи, функции, роли).

Например Луната:
-   проявление на принципа на Луната - адаптация, т.е. способността да оживееш, умението така да построиш отношенията с външния свят, че най-пълно да реализираш своя потенциал – това е присъщо само на Луната;
-   функция (от какво се управлява Луната) – подсъзнание, майчински чувства, грижа за прехраната, интуиция, пребиваване в детски състояния: иска ти се да се отпуснеш, да те погалят, да се погрижат за теб и т.н.
-   роли (обкръжението) – майка, по-голяма сестра, жена, дъщеря (в картата на жена).

по натал имаш харм./тригон/ Сатурн-Луна,така,че за теб е в сила :

Хармоничен натален аспект.

Дирекционният аспект е нехармоничен – събитията ще се развиват с напрежение, даже с конфликти, но ще завършат благоприятно. Ако в радикса тази двойка планети е свързана с материален или емоционално-енергетически план, събитията могат да протекат с много силна енергия или ще предизвикат много силни емоции, често емоционален срив

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1076 -: Октомври 26, 2015, 04:42:38 pm »
По солара на Веско

- Предстои година на себеутвърждаване и поемане на повече лични отговорности. В голяма степен от теб зависи в каква посока ще поемеш - да се чувстваш като неудачник, аутсайдър или да се опиташ да промениш нещо, съобразявайки се с актуалните обстоятелства.
- Подходящо време за оптимизация на наличните умения и за повишаване на квалификацията или за придобиване на допълнителна квалификация.
- Финансовото състояние няма да е стабилно, затова не действай импулсивно и избягвай необмислени рискове/харчове.
- В личен план може да те споходи чувство на самота, има тенденция към самосъжаление, но годината като цяло не предполага социална изолация.
- Не е изключено да направиш преоценка на съществуващите приятелства и на отношенията с приятелите.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1077 -: Октомври 26, 2015, 05:05:47 pm »
както и двете планети Сатурн-Луна,така и асп.каре- при пасивност дава  задръжки,препятствия,прегради,неудоволетвореност,,разочарования и страх,при активност и желание да се бориш да промениш  ограниченията идващи от обстоятелствата,квадратурата е напрегнат труд,като тя самата дава много енергия за да издържиш,укрепва волята,калява те, прави те по-силен след като си победил всичко,което те е стопирало,победил си противници,врагове,конкуренция,дори врага в самият теб, дава силен стремеж за победа  :08:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1078 -: Октомври 26, 2015, 05:49:34 pm »
Благодаря много, Стреличке и Лили!
Аз работа си търся всеки ден, не чакам нищо да ми падне от небето. За квалификации и преквалификации обаче са нужни пари, а аз нямам, а във вкъщи не мога да свърша нищо, понеже нямам дори собствена стая, където да уча и работя на спокойствие.
Лили, а защо и за следващата соларна година мислиш, че пак ще се чувствам изолиран (то до кога ли ще е все така, направо ми писна!)? А относно приятелствата, също ми е непонятно - сол. Венера в  11 дом не показва ли, че по-скоро ще се радвам на спокойствие по отношение на приятелствата?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1079 -: Октомври 26, 2015, 06:02:42 pm »
За съжаление, Весо, много хора нямат дори това, което ние имаме. Снощи разговарях с най-добрата ми приятелка от ученическите години - със съпруга и 13-годишния им син живеят в гарсониера с площ 30 квадрата. И въпреки всичко се радват дори на малкото, което имат, защото живеят в зона на "АТО". А тук има хора, които реват в три- и четиристайни апартаменти, добре обзаведени и ремонтирани. Въпрос на себеусещане.

За липсващо лично пространство напълно те разбирам, за един акцентиран огнен типаж това може да бъде доста неприятно изживяване. От друга страна и водните Луни имат нужда от собствена "зона на комфорт" и са с тенденция от време на време да търсят усамотение, за размисъл на тишина, релакс и спокойствие. И аз с моя огнен Меркурий ставам изключително нервна и жлъчна, когато някой ми диша във врата и ми пречи/говори, докато се опитвам да се концентрирам и да свърша някаква работа.

В предстоящия солар имаш възврат на Венера, но виж квадрата ѝ с Плутон и погледни в кои домове се пада.

Усещане за самота, но и нужда да се усамотиш, да си презаредиш батериите, да бъдеш необезпокояван - Нептун в съвпад със соларно ИЦ и в тригон с нат. Луна, която попада в соларния 8 дом. Соларният Асцендент в Скорпион също може да допринася за такова усещане, но също така, както казах, може да бележи година на себеутвърждаване, борба срещу трудни обстоятелства /съвпадът Слънце-Сатурн в първи дом го потвърждава/.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui