Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759504 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #3795 -: Февруари 03, 2018, 04:59:01 pm »
Съгласен съм със Lilla
Спри да се оплакваш и да  играеш роля на жертва
Върви в полицията пусни една жалба  и изкарай една ограничителна заповед
и мършата ще те гледа с пръст в уста
Просто действай , кво са  правиш на страдалка :29:

е тя нали иска да е с него ...... та дори и детето жертва в името на това ....

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовни хорари
« Отговор #3796 -: Февруари 03, 2018, 07:17:11 pm »
Жалко, че социалните служби не са като Barnevern в Норвегия или като във Финландия, досега детето щеше да е забравило за аделина и баща си! При тази среда, в която детето живее, в друга страна не биха търпяли подобно нещо.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #3797 -: Февруари 03, 2018, 07:31:34 pm »
Благодаря все пак за отговора .Без думи съм нямах нужда от съд.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любовни хорари
« Отговор #3798 -: Февруари 03, 2018, 08:20:50 pm »
Аделина, ти нямаш нужда и от хорари, а от социална за детето и психотерапевтична помощ за теб. Иначе ти е нужна дистанцираност, за да видиш обективно ситуацията отстрани с чужда помощ, защото си фиксирана в проблема, а тогава човек не е в състояние да взема адекватни решения. Ти не си глупав човек, просто вземаш глупави решения, които са циклични, затова потърси терапевт, за да те насочи в правилната за теб посока.  Никой не те съди, всеки споделя и коментира по казуса ти, всеки един от нас, тук, може да се озове в сходна трудно разрешима ситуация.
И не е задължително да харесваме човека, когото обичаме. Обикновено това се случва, когато Слънцето ни прави твърди аспекти с личните планети на партньора.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Любовни хорари
« Отговор #3799 -: Февруари 03, 2018, 09:02:37 pm »
Ооо в Белгия такива присъди дават за домашно насилие ...

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #3800 -: Февруари 03, 2018, 09:26:09 pm »
Благодаря все пак за отговора .Без думи съм нямах нужда от съд.

Напротив, точно от съд имаш нужда, защото раждането на това дете е престъпление от твоя страна. ТИ СИ майката, ти си тази, която трябва да му подсигуриш сигурност, любов, уют, спокойствие.
Не си единствената, която търпи тормоз - но някои не си позволяват лукса да създадат едно невинно същество, което да плаща за капризите и грешките ти.
Но за тази цел е необходимо малко отговорност от твоя страна, а не да си мислиш, че светът се върти около теб.

Влизаш и пишеш във форума само когато имаш зор ... това е използване, липса на уважение към тукпишещите. Пък и имаш наглостта да се правиш на обидена .... айдеееее, не всички сме толкова съжалителни ... и то не за друго, а защото сме минали и по твоя път (който не е толкова страшен) и по пътя на детето ти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #3801 -: Февруари 03, 2018, 09:41:11 pm »
Ади, вземай се в ръце и мисли какво да правиш с детето.
Няма да те съдя каква майка си – нямам деца и не съм минала по пътя на майчинството.
Но с тези мазохистични и налудничави отношения с бащата на детето, без да осъзнаваш, ти ставаш вредна и безполезна за малката. Ако наистина не можете да живеете с него нормално, време е да избереш – или да си с насилника, или с детето. Против съм да се изоставят деца, но добре си помисли дали сега и занапред ще си в състояние да се грижиш за дъщеря си. Има много семейства, които не могат да имат деца и чакат за осиновяване. Има и жени, които сами си гледат децата, разделени с биологичния баща. Но за това са нужни качества, такива като всеотдайност и сила на характера. Къде по-лесно е да го подхвърлиш на социалните, на някой близък, за осиновяване. И да си живееш живота необезпокоявана.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любовни хорари
« Отговор #3802 -: Февруари 03, 2018, 11:37:47 pm »
Не знам що за човек си , вече частично си осъзнала ситуацията и разбираш, че светлина в тунела няма, но тъпо и упорито държиш трилъра да продължи, явно си търсач на силни усещания. Теб и още една потребителка тук, споделила за чест психотерор , не мога да ви разбера. Явно сте мазохисти и затишията пред  буря са голям адреналин за вас.
В реалността познавам две жени със същите проблеми- едната подложена на постоянен вербален терор, пълен игнор и подигравки, другата - ступвана често и извършила почти непростими неща , за да му угоди. Първата още го търпи и послъгва, че е променен, няма сили да го напусне заради приказките на хората. Втората спечели шестица от тотото, когато благоверния й зачезна зад граница и пета година ни вест , ни кост от него. Разбра, че може и сама и горчиво съжалява за пропилените в страх и ужас години . Намери си друг и буквално разцъфтя .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #3803 -: Февруари 03, 2018, 11:52:26 pm »
Имам една (ех) приятелка, с чиито измислени проблеми цял форум занимавах навремето, друг.
Оттогава минаха десет години и все така си кретат, с ежедневни скандали, непоносимост и омраза. Но яко се е вкопчила в него, защото ще ѝ падне стандартът на живот, ако се изнесе. И все се оправдава с двете си деца. Още когато е зачевала първото, след първи аборт /всъщност второ по ред/, вече е била наясно, че семейният живот не върви и има неразбирателство, непоносимост. Изкара адска бременност, в постоянно крещене и психотормоз. После роди още едно. От мъж, когото не понасяш, как ще зачеваш и раждаш деца? Но там поне вилици и ножове не играят. Пред познати симулират нормална и стабилна двойка. Доста семейства са така. Да кажеш, че търпи от любов – категорично не. От меркантилност! При Аделина има мазохизъм, но има и чувство, което я заслепява и я кара да взема глупави решения. А онези са сметачни машинки, от такива ми се гади. Но много характерно, наблюдавам често.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любовни хорари
« Отговор #3804 -: Февруари 04, 2018, 09:20:23 am »
Добре де, тия социални като са прибрали детото, пък да  осигурят психотерапевтична или психиатрична помощ на майката, ако трябва и принудително лечение да назначат. То най-лесно да минеш да вземеш детето, да го хвърлиш в някой детски дом, все едно там ще е по-добре.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #3805 -: Февруари 04, 2018, 01:20:55 pm »
ако трябва и принудително лечение да назначат.

Нейното направо си е зависимост и е за лечение, най-малкото за психотерапия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MiamiYacine

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
Re: Любовни хорари
« Отговор #3806 -: Февруари 04, 2018, 01:53:40 pm »
Аве много внимание и обръщате на тая филмарка  ;)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любовни хорари
« Отговор #3807 -: Февруари 04, 2018, 02:17:41 pm »
Аделина, настоявай да те насочат към Център за обществена подкрепа (ЦОП), в Пловдив има. Там работят и психолози.

Ако те не се сещат да предложат, входирай заявление до директора на дирекция Социално подпомагане по район, в което изрази желание за осигуряване на кризисна интервенция.


Покрай моята работа имам отношения и със социалните. Процедурите им са адски бавни, тромави... Всеки път само нерви с тея хора... :014:


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #3808 -: Февруари 04, 2018, 02:19:07 pm »
А какво означава кризисна интервенция за тоя с вилицата?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любовни хорари
« Отговор #3809 -: Февруари 04, 2018, 02:59:32 pm »
Аз чета нейните постове по диагонал. Но, криза, защото има 2 отключващи събития - акт на физическо насилие и вземане на детето ѝ. Сега е моментът да се работи за прекъсване на това зависимото поведение и порочния кръг, до който я е довел.

Ако напише само че се нуждае от консултация с психолог, много често това се приема като прищявка.