Автор Тема: Плутон и другите на асц  (Прочетена 16907 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #75 -: Март 22, 2016, 11:22:05 pm »
В много източници дават втори дом за сигнификатор на физическото тяло(като органи и системи),  а не първи. Май има доста истина в това. А иначе щитовидната жлеза е свързана с петата чакрка (гърлена). Невъзможност да изразиш себе си, ниска самооценка.

Втори дом са ресурсите на тялото, неговата кондиция и възможност за справяне с неразположенията. Затова при наранявания и здравословни проблеми често е активиран.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #76 -: Март 22, 2016, 11:56:06 pm »
Ако, например, ти врачуваха класически астролози, неоткрили Плутон, биха отдали това на липсата на огън в картата. Постоянен автотренинг и самонахъсване за ситуации, за които не си натално/инстинктивно добре екипиран. Сегашните му викат свръхкомпенсация. Накрая става автоматизъм и се оказваш по-ефективен в криза от натуралните мачовци. Имаш ли достатъчно огън, всъщност?

Невротична история демек. Нямам си огън. Вятър и мъгла само.

Ако опростим нещата обаче, вероятно просто искам да прасна някого, когато ми дойде в повече и затова се филмирам с разни ситуации, когато би било оправдано да го сторя :) Има някакъв елемент на самонахъсване/самодоказване, като се позамисля, за радост здравият разум не пропуска да се обади в по-идиотски ситуации. На моменти ми липсва усещането за преодоляно препятствие, че си оцелял, жив, тук… всичко е равно, равно, направо да ти се отще.
« Последна редакция: Март 23, 2016, 12:06:46 am от Reptil »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #77 -: Март 23, 2016, 03:05:47 pm »
Според мен отношението ти към твоята външност е малко небрежно заради Марс/Уран(то и аз съм така).небрежно в смисъл не си като Венериния тип да обръщаш внимание на детайлите в грим и облекло .Марс винаги има високо мнение за себе си и се харесва,а Уран има толкова висши неща за вършене,за да се замисля за маловажни визии.  :

това, :08:  спортен-непокиз откъм суета човешка

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #78 -: Март 23, 2016, 03:10:12 pm »
Ако не бъркам-шефът вкъщи трябва да е екзалтирал Плутон/Лъв в 10Д-той е водачът и пауърът.-чака заповеди,план,стратегия,ако няма," спи "заврян зет, камшик е пауърът
Плутон в 1Д се показва циклично,иначе "спи".хич и не спи ,той е първи,шефът, като овен и 1 дом
Плутон в 8Д/Скорпион си е в царството и от там ще си дърпа конците на несъзнателно ниво.Ако има "изблици" едва ли ще е от него,а по-скоро от планета,която не е във воден дом.- бавно /трудно включване при необходимост,в критични моменти
Плутон в 6Д-всъщност е много рано да говорим за Плутоните в Скорпион,но за него мога да кажа,че ще стане главатар на екипа в работата.-това е така

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #79 -: Март 23, 2016, 03:18:11 pm »
Стреличка :38: Работя има едно 20 години с шефче стелуимен скрпион-слънце, ,меркурий, венера, непутн в 4 дом и плутон на асцендента. :-\Слънце-стелиумът е рамо на Т-квадрат със сатурн във водолей в 6 дом и лъвски марс, забит в 12 дом. От цялото интензивно безсилие, защото трансформация не дойде, а стремеж виджам ,че има-остава все по-сам и самотен. Май странен мазохизъм е развил, но понеже егото е силно, въпросното смирение, че държим силата го нЕма.Самоизяжда се,

ти работиш 20 год.,аз живея с такъв 30 год . слънце-сатурн 12д.- асц.-венера скорпи в каре с плутон лъв и марс водолей,като ,че безсилие е водещо и ненадскочено его
усещане за общност извън персоната няма

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #80 -: Март 23, 2016, 03:23:37 pm »
Невротична история демек. Нямам си огън. Вятър и мъгла само.

Ако опростим нещата обаче, вероятно просто искам да прасна някого, когато ми дойде в повече и затова се филмирам с разни ситуации, когато би било оправдано да го сторя :) Има някакъв елемент на самонахъсване/самодоказване, като се позамисля, за радост здравият разум не пропуска да се обади в по-идиотски ситуации. На моменти ми липсва усещането за преодоляно препятствие, че си оцелял, жив, тук… всичко е равно, равно, направо да ти се отще.

това нахъсване и проиграване в мислите ,но не и реално е изпразване от към агресия,адреналин и гняв и е част от постигане на самоконтрол,

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #81 -: Март 23, 2016, 06:28:25 pm »
Цитат
Ако не бъркам-шефът вкъщи трябва да е екзалтирал Плутон/Лъв в 10Д-той е водачът и пауърът.-чака заповеди,план,стратегия,ако няма," спи "заврян зет, камшик е пауърът
Плутон в 1Д се показва циклично,иначе "спи".хич и не спи ,той е първи,шефът, като овен и 1 дом
Плутон в 8Д/Скорпион си е в царството и от там ще си дърпа конците на несъзнателно ниво.Ако има "изблици" едва ли ще е от него,а по-скоро от планета,която не е във воден дом.- бавно /трудно включване при необходимост,в критични моменти
Плутон в 6Д-всъщност е много рано да говорим за Плутоните в Скорпион,но за него мога да кажа,че ще стане главатар на екипа в работата.-това е така
Не искам да ти опонирам,но познавам подобен 10Домен Плутон ,който ако не е ще изгине цялото семейство.Плутон от 1Д(+Марс обаче!И то съм сигурна,че е МАРС) движат рутината,а на Марс винаги всички останали ни се струват мързели и тутави,камо ли Плутон,който си стои в дъното на вулкана.Не е прилично да питам,но Плутон от 10Д не вкарва ли основния доход в дома?Не казвам,че другите нямат заплати...
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #82 -: Март 23, 2016, 07:50:16 pm »
Не искам да ти опонирам,но познавам подобен 10Домен Плутон ,който ако не е ще изгине цялото семейство.Плутон от 1Д(+Марс обаче!И то съм сигурна,че е МАРС) движат рутината,а на Марс винаги всички останали ни се струват мързели и тутави,камо ли Плутон,който си стои в дъното на вулкана.Не е прилично да питам,но Плутон от 10Д не вкарва ли основния доход в дома?Не казвам,че другите нямат заплати...
не вкарва нищо от 2008г.е безработен  ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #83 -: Март 23, 2016, 08:08:25 pm »
Човек трябва да приема фактите, дори и да не му харесват
Например грозна венера в телец, мълчалив меркурий на асц в близнаци, и нереализиран плутон в 10-ти

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #84 -: Март 23, 2016, 09:16:31 pm »
не вкарва нищо от 2008г.е безработен
Плутон в лъв не му ли е време да излиза пенсия?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #85 -: Март 23, 2016, 09:38:27 pm »
Човек трябва да приема фактите, дори и да не му харесват
Например грозна венера в телец, мълчалив меркурий на асц в близнаци, и нереализиран плутон в 10-ти

И Нептун в 10 дом, който не е художник, не е поет, не е актьор, не е мистик, нито хуманист или лекар, а прост водопроводчик.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #86 -: Март 23, 2016, 10:07:08 pm »
Лили, ама сигурно от най-добрите. който не е имал теч, или не е наводнявам, само той няма да оцени този човек и уменията му.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #87 -: Март 23, 2016, 11:10:26 pm »
Предъвквам фактите,де-какво като се запъвам малко!  :d030: :D :012: :08:
Вие мигар не сте срещали факти,с които трудно сте се съгласявали!  :19: :012:

Аз дълбоко бих уважавала един Нептун в 10Д,който е САМО водопроводчик  :012: .Трябва да попитам моя водопроводчик дали си знае часа на раждане.Иначе е Слънчева Дева и не го сменям за никой друг,не пущам никой да ми бара тръбите от 15 години.  :72:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #88 -: Март 23, 2016, 11:13:27 pm »
Човек трябва да приема фактите, дори и да не му харесват
Например грозна венера в телец, мълчалив меркурий на асц в близнаци, и нереализиран плутон в 10-ти
Нереализиран Плутон в 10Д някак ще преглътна,но нереализиран Сатурн(или Марс) там,няма да мога.
Някой познава ли мълчалив Меркурий/Близнаци на АСЦ,който не е ретро и не е  в сянка?  :-\
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #89 -: Март 23, 2016, 11:14:28 pm »
Аз