Автор Тема: Плутон и другите на асц  (Прочетена 19611 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #45 -: Март 21, 2016, 09:00:03 pm »
Психичен е в 12-ти

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #46 -: Март 21, 2016, 09:02:57 pm »
Интересно никой от притежателите на изгряващ Плутон, дали откъм 12-ти или откъм 1-ви, или в 1-ви не разви, сподели нещо около думичката  "психичен", която също употребих като описание, но пък за "тежък" и "силен" ... :)
Няма място за "психичен" за Плутон в 1-ви или на АСЦ откъм 1-ви дом.
А за Плутон в 12-ти астролозите са написали следното:
Вас глубоко интересуют тайны, преисподняя, бессознательное, все скрытое и таинственное. Вам очень интересны психоанализ, изучение снов и другие методы раскрытия тайн. Вы можете быть исключительно восприимчивы интуитивно или психически. Ваши эмоции и подсознательные энергии сложны, и в жизни Вашей часто встречаются периодические трансформации и личные кризисы.
А ето за Плутон в съвпад с АСЦ:
Дар интуиции, позволяющий тонко понимать действие космических сил, похоже на Уран и Нептун у Асцендента, но используется более сознательно и продуманно. Воля, пробивная сила, умение черпать силы из природы для восстановления самости. Часто кажутся не от мира сего, так как их внимание направлено на высшие вещи. Хотят изменить жизненные обстоятельства и, имея внутренние ресурсы, влияют на окружение. Агрессивны, но не по-марсовски, применяют тайные чувствительные средства для достижения своих целей. При пораженном - упрямство, своенравие, но высокий уровень сознания заставляет быть объективным и не действовать ради своих выгод. Хорошие аспекты и сильное положение Сатурна и Меркурия важны, так как дают дисциплину и духовную восприимчивость для конструктивного использования сил. Высокоразвитые типы к жизни и к себе относятся безразлично. На что идет силы - скажет весь гороскоп, многие просто не смогут воспользоваться предоставленными возможностями. Вынуждены все время обновлять внешний облик, особенно в доме, где стоит Скорпион.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #47 -: Март 21, 2016, 09:19:57 pm »
Аз психична не се усещам

Мннн... смея да твърдя, че доста пъти си" надушвала "кой и как  стои срещу теб.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #48 -: Март 21, 2016, 09:21:18 pm »
Мннн... смея да твърдя, че доста пъти си" надушвала "кой и как  стои срещу теб.  :)

Аааа, това ли е :) Значи съм психична до мозъка на костите си  :012:
Винаги съм отдавала способността си да усещам човека срещу мен на 8-я си дом.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:23:14 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #49 -: Март 21, 2016, 09:32:17 pm »
Мннн... смея да твърдя, че доста пъти си" надушвала "кой и как  стои срещу теб.  :)

Това евентуално го могат плутон/меркурий
Повечето бяхте свидетели как нищо не надуших в един конкретен случай
Само наблюдения и анализ ме спасяват, иначе съм по-скоро наивна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #50 -: Март 21, 2016, 09:32:25 pm »
Рени, какво имаш предвид като казваш "психичен"?

Както си седнала пред монитора и без непосредствен пряк разговор да разбереш, например как човека от другата страна ще реагира на определени вътрешни или външни обстоятелства.  Често хората с изразен Плутон или такъв на АСЦ ловят скритото, табуто, тайната на другия още в първия момент при контакт даже и да не е физически.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #51 -: Март 21, 2016, 09:40:30 pm »
На мен Папи не ми мирише на плутон на асц. Онзи ден се смях като скастри Bin, но го отдадох на квадартурата на сатурн в рак и неговите неща. Общувах с анаретен плутон на асцендент скорпион в същия градус. Такова манипулативно детенце и точно ми направи услуга, за да ме държи.Но моят сатурн си е опозиция на знака на скорпион и от този панаир съм връщана поне 10 пъти със скорпиони.
Гледачи и предсказатели с такъв плутон в 1 се опитват да манипулират съдбата на клиента, като я подчинят на техните знания :57:. Е, не всички, естествено. Стреличка не е такава например, може би има значение колко развито слънце стои зад такъв плутон.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:54:44 pm от enigma »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #52 -: Март 21, 2016, 09:43:11 pm »
Както си седнала пред монитора и без непосредствен пряк разговор да разбереш, например как човека от другата страна ще реагира на определени вътрешни или външни обстоятелства.  Често хората с изразен Плутон или такъв на АСЦ ловят скритото, табуто, тайната на другия още в първия момент при контакт даже и да не е физически.  :)

Мммм, да, получава ми се принципно :) Нямам аспект Плутон/Меркурий, но Меркурий ми е в Скорпионски/Плутонов дом.
Всъщност много обичам виртуалното общуване, казвала съм го и друг път :) Има гъдел в него, караш само на усет и отгатване. :)
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:46:51 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #53 -: Март 21, 2016, 10:23:28 pm »
Съгласен съм с Рени-Плутон на Асц желае да има имидж на сила,мощ.често ги има .Асц -името ако няма смисъла на някаква сила,мощ,то има известна,силна фамилия често .Може да си трансформира имиджа и физическата външност-наблюдавал съм представител с уникална способност да си сменя излъчването за сила и мощ със това на малко дете-синхронично гледам сега Фънки-не знам дали има Плутон на Асц,но прилича на човека,който имам предвид.Лично аз имам Марс и Плутон на ДСЦ-някак много съм се срещал с тоя типаж,познавам ги и май съм придобил подобни черти,но са придобити,не нативно присъщи като тези на Асц. .Верно гледат да направят някаква задължаваща услуга -след това често си разиграват коня както искат-ти не можеш гък да кажеш/така им се иска поне ;D/ .

Благодаря за споделеното, би трябвало ти като притежател на Плутон в 7-ми достатъчно обективно и реално да виждаш проявите на същия в 1-ви дом.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #54 -: Март 21, 2016, 10:48:13 pm »
На Папито  Плутона ми мирише на Сатурн, усещам я, като догматичен дядо, който ми  размахва поучителен пръст без обяснение, само от позицията на вкаменена възраст и в случая само от позицията на 'шефче' на форума.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #55 -: Март 21, 2016, 11:36:17 pm »
Witch, ти имаш достатъчно въображение, пробвай да прочетеш коментара на Папи през ника на Ребека и веднага пръста, който виждаш ще изчезне или пък някой коментар на Ребека през ника на Папи- забавно е и ъгъла се измества приятно и адекватно. Тук, всеки казва какво мисли по всяко време,  по своя  си начин. Аз, например, тук във форума, не виждам нито нечий "пръст", нито нечия куртоазия, виждам онова, с което хората влизат тук като споделено, информация, научено.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #56 -: Март 21, 2016, 11:40:45 pm »
На Папито  Плутона ми мирише на Сатурн, усещам я, като догматичен дядо, който ми  размахва поучителен пръст без обяснение, само от позицията на вкаменена възраст и в случая само от позицията на 'шефче' на форума.
Аз й усещам и водолейското, приятелство, идеали....не знам синастрията ви, но е тя е толерантна. Имам лично-натална причина да й усещам сатурн, синастрия. Но не ме е ранила лично нито веднъж с думи, което значи че е пич:)
« Последна редакция: Март 21, 2016, 11:45:37 pm от enigma »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #57 -: Март 22, 2016, 12:31:08 am »
Брей, трябваше до Плутон да стигне работата, за да чуя Папи да изрича думи като "пача", па макар и неадресирано. А относно Ребека, тя на моменти загатва за по-сериозна своя страна, но явно също се възпира.

Иначе, Рени, тоя Плутон, дето толкова го облажваш, най-вече държи притежателя си на нокти: хората, които ходят наоколо, дали не мислят да ти направят нещо, в тоя подлез дали има лампи, тая уличка води ли изобщо някъде, какъв е шансът да те прасне метеорит… трупа се едно фоново напрежение, което най-хубаво се източва по марсово-плутонов начин. На стрелбището, примерно. Като вторичен ефект — понякога се забавлява да държи другите на нокти :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #58 -: Март 22, 2016, 12:34:37 am »
Да не би това да беше Слънце/Плутон в 1-ви в Скорпион ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #59 -: Март 22, 2016, 02:35:59 pm »

 плутон в 1 е концентрат, трудно се преглъща,затова го разреждаме със свободолюбиви слънца-водолейски,стрелешки  ;)
и заблуда е ,че плутон в 1 желае власт,не желаеш нещо,което имаш по рождение, най-трудно постижимата власт е в самоконтрола и Папи го е демонстрирала
Плутон е толкова мнителен,че като чуе ласкателства и похвали  си вика,бре къде сбърках, щом ме хвалят,значи съм сгафил, светва червената лампичка за опасна заразна близост до  фалш и лицемерие и страни от подобни типажи цял живот,ако това се възприема като усамотяване,по-добре с един приятел,себе си- верен до гроб,отколкото с цяла глутници лакей,гъзоблизци
Плутон е сериозен като смъртта,раждането  и възкресението,когато трансформира
Винаги ,когато присъствам на безмислени конфликти,спорове и  мерене на човешката суета ме напъва отвътре  въпроса-ако това беше последният ден от живота Ви, ще си причинявате ли това взаимно, изречено,действа в десятката

никой не спомена думата "смирение" за плутон в 1,но тя е точно на мястото си ,властта е преходна,постоянно ти го напомнят ,ако случайно го забравиш мислейки се за богоизбран, сривът идва от вън, загуби и разрушения,кризи и пак изплуваш от дълбокото на повърхността за глътка въздух с крайната убеденост,че сигурни са единствено раждането и смъртта,има непреодолими сили,които видоизменят живота ми (Плутон),без значение от съзнателна воля и желания

мощна енергия е втората дума характерна за плутон в 1 дом- атомен реактор , неизчерпаем, в рискови ,критични моменти дава способността за оцеляване,а риск има постоянно,1 дом и овен е с постоянен абонамент за  нови,неизвестни ,екстремни начинания  :)
вманиачаване по знака,в който е плутон- слабост  чистотата на духа и материята /Дева/,без да преминава в болестно състояние,част от самоконтрола,както и работохолизма,тази енергия,трябва да се използва в полезни занимания /Дева/
плутон в 1 дом е ракетоносител,  отвъд границите на възможното в трудни моменти,дава сила да издържиш,вади наяве неподозирани способности от човек
плутон не налага властта и не я иска ,той я притежава и може  да упражни контрола за нейното влияние и проявление,да промени себе си и околните ,под натиска на обстоятелствата ,обща печеливша стратегия в неблагоприятен период