Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189972 пъти)

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1020 -: Февруари 02, 2022, 10:56:31 am »
AlphaTauri, не можеш да дефинираш понятието световна война, но го коментираш, на това му се вика лаик.
Война и световна война, еднакво ли ти звучи ?
А, пък Христо, доста войни е разпалил, щом го споменаваш в тази връзка. 'Ми, опознай го и ти.  ;)
Старая се...

Цитат
...но няма да има вече този формат на "световна война"...
Пиша ги тези неща за да не заблуждаваме хората с криви схващания, че войните движат човечеството напред и вече ще са в друг формат. Не. Войните не движат човечеството напред, а форматът няма да се промени. Трета световна война ще има и тя тепърва предстои до няколко години.

Времето ще покаже кой е лаик и кой не е :)
What you know about rolling down in the deep?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1021 -: Февруари 02, 2022, 10:58:58 am »
Рени,напоследък работиш нещо, като астро полиция,астро ченге или коректор-на всяко гърне -последна компетентна" затапка".Мен лично ,ужасно ме дразни и ми прави лошо впечатление,затова ти го казвам.Постояното тенденциозно дебнене да затапваш другите с въпроси е нелепо.Отгаваряш на въпроса с въпрос и удавяш ,объркваш адресанта със словесна еквилибристика и безсмислени приказки.Не знам какви транзити караш ,но вечно търсиш сламката в очите на пишещите, без да изкараш пръта ,дето ти пречи да седнеш спокойно.Всички имаме Риби някъде и можем да пускаме димни завеси и хлъзгави рибки в разговора с другите,но така трудно ще се разберем.И да Христо,както пренебрежително го наричаш ,за да изтъкнеш колко си хай в просветлението и конспирацията се нарича Христос.Но ти естествено си в правото да почиташ баба ти Яга и чистиш кривия космос.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1022 -: Февруари 02, 2022, 01:12:41 pm »

AlphaTauri, не можеш да дефинираш понятието световна война, но го коментираш, на това му се вика лаик.
Война и световна война, еднакво ли ти звучи ?
А, пък Христо, доста войни е разпалил, щом го споменаваш в тази връзка. 'Ми, опознай го и ти.  ;)
Рени, с огромен интерес съм ти чела коментарите до сега, този обаче ме изненада. Не разбирам какво искаш да кажеш с горното. Струва ми се меко казано абсурдно, но това е вид мнение и заслужава уважение, въпреки, че е лишено от всякакъв смисъл. В Уикипедия можеш да прочетеш дефиницията за война, ако не знаеш какво е. Всеки може да коментира каквото си иска, а отношението ти е леко елитарно( мога да дам дефиниция). Не съм на твоето астрологично ниво със сигурност, но да наричаш Христос , Христо ми се вижда  самонадеяно и надменно и доста ограничено. Чудя се как се разбираш с астрологията, като тя е част от много древна единна езотерична наука.
« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 01:14:30 pm от Kleo »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1023 -: Февруари 02, 2022, 01:50:44 pm »
Рени, мисля екзалтирана Венера, при това изгорена на к9 почти, си казва думата, тук, във форума на възмущението по повод Бог, Христа и сина, тоест домът девети философия и религия 😉👍Стискам палци и Марс в опозе твоя да сразиш😉🎶✨

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1024 -: Февруари 02, 2022, 01:57:33 pm »
Дами и Господ-А, религията винаги е предизвиквала войни и омраза. Сам Христос казва"Не нося мир, меч нося"
Харесвам и Ганди с неговото"Ако християните се държаха по християнски, щях да стана християнин"

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1025 -: Февруари 02, 2022, 02:01:21 pm »
Не моята реакция назрява отдавна,не е от това.Стана голяма свекърва-това е.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1026 -: Февруари 02, 2022, 02:02:30 pm »
Не моята реакция назрява отдавна,не е от това.Стана голяма свекърва-това е.
хаха, нека, нека... Малко да е Дева и тя 8)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1027 -: Февруари 02, 2022, 03:01:04 pm »
Рени,напоследък работиш нещо, като астро полиция,астро ченге или коректор-на всяко гърне -последна компетентна" затапка".Мен лично ,ужасно ме дразни и ми прави лошо впечатление,затова ти го казвам.Постояното тенденциозно дебнене да затапваш другите с въпроси е нелепо.Отгаваряш на въпроса с въпрос и удавяш ,объркваш адресанта със словесна еквилибристика и безсмислени приказки.Не знам какви транзити караш ,но вечно търсиш сламката в очите на пишещите, без да изкараш пръта ,дето ти пречи да седнеш спокойно.Всички имаме Риби някъде и можем да пускаме димни завеси и хлъзгави рибки в разговора с другите,но така трудно ще се разберем.И да Христо,както пренебрежително го наричаш ,за да изтъкнеш колко си хай в просветлението и конспирацията се нарича Христос.Но ти естествено си в правото да почиташ баба ти Яга и чистиш кривия космос.

Ребека, ако наистина така, звуча, приемам, забележката и ще променя, изказа си.
Няма да се оправдавам за това, което знам, като съм го научила и стоя зад това, което съм казала.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1028 -: Февруари 02, 2022, 03:34:22 pm »
Рени,дано е от полза,нямам за цел да уязвя или паля войни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1029 -: Февруари 02, 2022, 04:05:31 pm »
Ребека, всяко /из/казано има цел, в противен случай си губи смисъла.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1030 -: Февруари 02, 2022, 04:14:40 pm »

AlphaTauri, не можеш да дефинираш понятието световна война, но го коментираш, на това му се вика лаик.
Война и световна война, еднакво ли ти звучи ?
А, пък Христо, доста войни е разпалил, щом го споменаваш в тази връзка. 'Ми, опознай го и ти.  ;)
Рени, с огромен интерес съм ти чела коментарите до сега, този обаче ме изненада. Не разбирам какво искаш да кажеш с горното. Струва ми се меко казано абсурдно, но това е вид мнение и заслужава уважение, въпреки, че е лишено от всякакъв смисъл. В Уикипедия можеш да прочетеш дефиницията за война, ако не знаеш какво е. Всеки може да коментира каквото си иска, а отношението ти е леко елитарно( мога да дам дефиниция). Не съм на твоето астрологично ниво със сигурност, но да наричаш Христос , Христо ми се вижда  самонадеяно и надменно и доста ограничено. Чудя се как се разбираш с астрологията, като тя е част от много древна единна езотерична наука.

Клео,
Йешуа, на гръцки е Иисус,превод " С нас е бог". Христос е прякор и означава " разпънат  на кръст". На български предходните използвани имена се превеждат като Христо.

Аз съм самонадеян човек, понякога се владея, понякога- не. Определени хора, ме, интригуват какво мислят, как го мислят и какво ги вълнува, какво виждат. 

Сгрешила съм "Христос" -спасител.
« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 06:45:22 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1031 -: Февруари 02, 2022, 04:40:57 pm »
Рени, мисля екзалтирана Венера, при това изгорена на к9 почти, си казва думата, тук, във форума на възмущението по повод Бог, Христа и сина, тоест домът девети философия и религия 😉👍Стискам палци и Марс в опозе твоя да сразиш😉🎶✨

Сафо, развесели ме.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1032 -: Февруари 02, 2022, 05:01:45 pm »
Рожденото име на Исус е Емануил = Бог е с нас на еврейски.

https://youtu.be/U0yBrQwTYhw

И двата варианта на българското име, „Исус“ и „Иисус“, представляват транслитерация на гръцката форма Ἰησοῦς. Тя от своя страна произлиза от еврейското יְהוֹשֻׁעַ (Йешуа) или от еврейско-арамейското יֵשׁוּעַ (Йешуа), което означава „спасение“, обикновено превеждано буквално като „Яхве спасява“,[12][13][14] „Яхве е спасение“[15][16], а понякога и като „Йехова е спасение“.[17] Името Иисус изглежда е разпространено в Юдея по времето, когато се ражда Христос,[17][18] а според Филон Александрийски значението му е известно и извън Юдея.[19]

В Новия завет, според Евангелието от Лука (1:26 – 33) ангелът Гавриел казва на Мария да нарече детето си Иисус, а според Евангелието от Матей (1:21) неназован ангел казва това на Йосиф. Точният текст в Евангелието от Матей е „ще Му наречеш името Иисус; защото Той ще спаси народа Си от греховете му“, което свързва името на Христос с неговата роля на спасител на човечеството.[20][21]

Името „Христос“ идва от гръцкото Χριστός, което означава „помазаният“, превод на еврейското מָשִׁיחַ (Машиах – Месия).[22] Помазването на даден човек е символ на това, че Светият дух идва върху този човек и го прави способен да извърши делото, дадено му от Бога. Много хора в Стария завет са наречени помазаници на Бога: Давид, Саул, Навуходоносор и други.

В Септуагинта, гръцки превод на Библията, съставен повече от век преди времето на Иисус, думата „Христос“ е използвана за превеждането на еврейската дума Месия.[23] В Евангелието от Матей (16:16) думите на апостол Петър „Ти си Христос“ идентифицират Иисус като Месията.[24] В контекста на Новия завет „Христос“ се използва като титла, но в по-късната употреба се превръща в име, част от името „Иисус Христос“.


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1033 -: Февруари 02, 2022, 05:10:49 pm »
Има една песен много често я пускат по чалготеките и радиата с такава насоченост.Сто пъти....Една циганка си беше кръстила децата Исус и Христос.
По религиозно езотеричната тема ,Стойна Пребодобна казва,че не е правилно да се носи кръст и да се кръстим,все едно възхваляваме "оръжието",с което е убито детето ни.
Меркурий збавя сигурно,утре ще замре.....
Добре,че се разшавахте,щото скука.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1034 -: Февруари 02, 2022, 05:54:40 pm »
Преподобна Стойна е живяла в стая в двора но църквата и е спазвала канона, изобщо не вярвам да го е казала това за кръста. Има книга за нея от Неда Андонова, която е художествена измислица, не е биографична книга и с цитирани точно думи, каквато е например книгата за Ванга от нейната племенница, която написа още докато беше жива.