Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189875 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #285 -: Февруари 09, 2018, 12:19:04 pm »
Тези дни Марс е с Антарес и Луна, възможни са инциденти,  катастрофи, по-бойни действия, подувания на физическо ниво, да сме крайни и раздразнителни, обострени хранителни разстройства, конфликтни ситуации. Имате ли такива наблюдения ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #286 -: Февруари 12, 2018, 12:53:33 pm »
Тези дни Марс е с Антарес и Луна, възможни са инциденти,  катастрофи, по-бойни действия, подувания на физическо ниво, да сме крайни и раздразнителни, обострени хранителни разстройства, конфликтни ситуации. Имате ли такива наблюдения ? :)

имам преки с моето Слънце на Антарес и тр.Марс отгоре им на к4 ,дясно каре към асц/нат.марс-рядко ме боли глава,а вчера ме разцепи,два дни много напрегнати откъм задължения,изби ми херпес на устата,та цяла седмица,след като изкарах вирус на крак,без усложнения,защото пия бъзак ,четири месеца вече,миналата година го пих и не се разболях през зимата,нито веднъж,а пътувам всеки ден по няколко пъти в метрото в час пик,в контакт съм с много хора

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #287 -: Февруари 12, 2018, 02:38:16 pm »
Стреличка, и аз карам вирус на крак, защото си направих 2 седмици пости, да се пробвам- издържах. Мен ме боляха много силно ушите, в периода , но съвсем съзнателно тези 3 дни отказах спор, не наложих свое мнение, отстъпих централното място на друг, не било толкова страшно да си леко вдясно, пак те виждам и търсят. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #288 -: Февруари 12, 2018, 04:06:50 pm »
Стреличка, и аз карам вирус на крак, защото си направих 2 седмици пости, да се пробвам- издържах. Мен ме боляха много силно ушите, в периода , но съвсем съзнателно тези 3 дни отказах спор, не наложих свое мнение, отстъпих централното място на друг, не било толкова страшно да си леко вдясно, пак те виждам и търсят. :)
както се шегуваше малката ми дъщеря, когато бях на твоите години, мамо, егн-то те гони  :012: А за отстъплението, преди голям скок, човек прави крачки назад, за да се засили  :13:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #289 -: Февруари 12, 2018, 04:09:36 pm »
И това е вярно, Акрукс, за егн-то, няма мърдане от него.  :08:
Но се ловя, че започнах леко да се култивирам, явно Сатурн през 1-ви дом си каза тежката дума.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #290 -: Февруари 14, 2018, 08:54:43 am »
Стреличка, и аз карам вирус на крак, защото си направих 2 седмици пости, да се пробвам- издържах.

какви пости,те почнаха тази седмица,житната ли пробва

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #291 -: Февруари 14, 2018, 10:44:55 am »
какви пости,те почнаха тази седмица,житната ли пробва

Те започнаха, но аз ги приключих предварително  :012:
Изключих от менюто  всички месни продукти, захар и тесто. Тялото ми реагира с криза, явно е имало някакво изчистване. Исках да видя как ще ми се отрази периода, през който повечето правят житен режим. Експериментирах. Свалих няколко килограми, но не ми стана по-леко на душата, както ми разказват "житните", че "летят".  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #292 -: Февруари 14, 2018, 12:36:30 pm »
но не ми стана по-леко на душата, както ми разказват "житните", че "летят".  ;)

Пробвай с английска сол, тогава със сигурност ще полетиш.  ;D :29: :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #293 -: Февруари 14, 2018, 02:19:24 pm »
Пробвай с английска сол, тогава със сигурност ще полетиш.  ;D :29: :57:

 :13: :13: :13:

Лили, пробвала съм на мен не ми действа "летящо"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #294 -: Февруари 18, 2018, 12:54:54 pm »
Слънцето тази година отново ще влезе раничко в знака Риби по зодиакална дължина, в компанията на изгорен Меркурий. Венера е на 9 * Риби в орбисата на изгаряне ли е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #295 -: Февруари 18, 2018, 01:05:37 pm »
Щом е видима, значи вече не е изгорена. Изгореност е вторично понятие, което се е наложило в модерната астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #296 -: Февруари 18, 2018, 01:56:44 pm »
Слънцето тази година отново ще влезе раничко в знака Риби по зодиакална дължина, в компанията на изгорен Меркурий. Венера е на 9 * Риби в орбисата на изгаряне ли е ?
Не е изгоряла, а в лъчите на Слънцето

Планетата е казими или в сърцето на Слънцето от 0  до 17 дъгови минути и както казват древните астролози това увеличава невероятно нейната сила- сравняват я с човек, поканен на обяд с краля
2. От 17 минути до 3 градуса планетата се счита за изгорена. Тя е делегирала своите качества на Слънцето. Дава голям субективизъм. Планетата не се наблюдава на небето, крият я слънчевите лъчи.
3. Планета на повече от 3 до 15 градуса от Слънцето се счита за планета "под лъчите на Слънцето" . То я стопля, дава й светлината си, но не я изгаря. Такава планета се счита за просветлена от Слънцето и за благоприятна.

http://astra.la/forum/index.php?topic=527.0

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #297 -: Февруари 18, 2018, 02:04:08 pm »
Рени, доколкото съм чувала приблизително до 8 градуса е орбисата на изгаряне. А стандартният аркус визионе е до 12. Има и значение коя е планетата, може да има леки разминавания.

Според античните автори до 1 гр. е в сърцето на Слънцето, до 7 гр. е орбисата на изгаряне за вътрешните планети Венера и Меркурий. Но Венера може да бъде видима и на 1 гр. от Слънцето, това вече сме го коментирали.

Когато една планета е в лъчите, но при това е видима, особено ако е фазова, това дори я прави силна, изявена, забележима. По мои наблюдения, обикновено спрямо такива планети околните силно реагират, получава се по-изразен резонанс, но той може да бъде и със знак плюс, и със знак минус. Но е нещо, което се набива на очи. Някой ще му се възхищава, друг ще се дразни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #298 -: Февруари 22, 2018, 12:32:54 pm »
За лекото земетресение тази нощ в Южна България към какъв транзит да се насочим?Планета,която у4 дом?Според картата на Левин к4 телец.Венера сега от риби активира близнашкият стелиум.Транзитна Луна е била в телец,съвпад Уран/Слънце от картата.
Мисля,че когато Марс се обърне ретрограден във Водолей,затъмнението ще квадратира ИЦ,трябва да има събитие.Да се разбере действаща ли е картата на М.Левин. Всяка година венера  през риби дали нещо се случва ,или само когато е ретроградна?
« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 12:37:21 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #299 -: Февруари 22, 2018, 12:52:37 pm »
Нептун и Плутон винаги имат отношение към земетресенията. В момента е актуален началото на цикъла Венера/Нептун Риби квадрат Марс Стрелец, Луната и Юпитер са в аспект с Плутон. Марс е източен. Луната е пред първа четвърт.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“