Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189578 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #315 -: Февруари 23, 2018, 03:07:48 pm »
Доколкото си спомням, в края на 90те във Варна имаше едно по-силно, много осезаемо се усети трусът и бяха няколко поредни. Чак започна да звъни окачената керамична камбана в кухнята, която бях донесла от Етъра. Помислих, че е дошъл сетният ми час.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #316 -: Февруари 23, 2018, 03:15:07 pm »
Според това къде попада Лунация, може да се предвиди посоката.
Лунация има по два пъти всеки месец, да не би по два пъти месечно да има сериозни трусове? Виж, затъмнението е друго, през 2012-та на 20 май е имало СЗ , което попада на К8 в картата на Радев, а на 22 май стана земетръса в Перник
 А през 86-та е имало СЗ точно на моя рожден ден, на 3 окт. , тогава празнувах за пръв път студентски празник, бяха ме приели лятото в ТУ- София
Хм, обаче СЗ на 9 април 86г е било в моя 8д, съвпад Юпитер У4, съУ7 , широк съвпад с Луната и точна опозиция на Венера У9 - края на август почина баба ми по майчина линия  :o
Проверих за 86-та- пълно Лунно затъмнение на 17 окт. , 24гр Овен, което е в квадрат с Луната, естествен У4

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #317 -: Февруари 23, 2018, 04:12:24 pm »
Лунацията( със затъмнение) сега е задвижила  транзит  и то такъв, който има отношение към този природен катаклизъм-Марс квадрат Нептун. Венера секстил Сатурн по това време стабилизираха ситуацията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #318 -: Февруари 23, 2018, 07:43:13 pm »
Предишното не съм усетил, но снощното - да. Не беше нищо особено, съвсем леко и само няколко секунди. Дано все пак да няма други! Мисля, че по медиите се преувеличава много за това.
Беше си страшно!
Съседското куче виеше три дни предварително.
Аз лично се събудих пет минути преди нещо и ми беше тревожно и като почна, имаше тътен, страшно тропане отвън на щората като от ураганен вятър и доста разтрисане на леглото. Направо сърцетуп получих, е, не ми попречи след като проверих в специализираните сайтове за силата му, да заспя като пън.
А снощното не съм, за щастие.
Щом има паднали комини и спукани водопроводи, не е шега.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #319 -: Февруари 23, 2018, 09:00:54 pm »
Лунация има по два пъти всеки месец, да не би по два пъти месечно да има сериозни трусове? Виж, затъмнението е друго, през 2012-та на 20 май е имало СЗ , което попада на К8 в картата на Радев, а на 22 май стана земетръса в Перник
 А през 86-та е имало СЗ точно на моя рожден ден, на 3 окт. , тогава празнувах за пръв път студентски празник, бяха ме приели лятото в ТУ- София
Хм, обаче СЗ на 9 април 86г е било в моя 8д, съвпад Юпитер У4, съУ7 , широк съвпад с Луната и точна опозиция на Венера У9 - края на август почина баба ми по майчина линия  :o
Проверих за 86-та- пълно Лунно затъмнение на 17 окт. , 24гр Овен, което е в квадрат с Луната, естествен У4
Акрукс,Лунация не се ли отнася и за ЛЗ,СЗ?Не съм написала,че два пъти в месеца има трусове(въпреки,че има някъде по света),написах,че може да се предвиди посока в картата на България на сеизмична активност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #320 -: Февруари 23, 2018, 09:35:14 pm »
Беше си страшно!
Съседското куче виеше три дни предварително.
Аз лично се събудих пет минути преди нещо и ми беше тревожно и като почна, имаше тътен, страшно тропане отвън на щората като от ураганен вятър и доста разтрисане на леглото. Направо сърцетуп получих, е, не ми попречи след като проверих в специализираните сайтове за силата му, да заспя като пън.
А снощното не съм, за щастие.
Щом има паднали комини и спукани водопроводи, не е шега.
За Пловдив ли говориш?
Тук не съм видял никъде да има щети из града, нито някой се е оплакал. А щом първото не съм усетил, значи не е бил чак кой знае какво.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #321 -: Февруари 23, 2018, 10:54:11 pm »
Акрукс,Лунация не се ли отнася и за ЛЗ,СЗ?Не съм написала,че два пъти в месеца има трусове(въпреки,че има някъде по света),написах,че може да се предвиди посока в картата на България на сеизмична активност.
Що за въпрос, разбира се, че затъмненията са лунация, само че по-интензивно изразена.
Пък това за посоката, сега трябваше да е на север, а Пловдив е на юг
Лещански навремето се заиграваше с това, изкара цял град да спи навън в очакване на земетресение и го осъдиха, а беше добър астролог

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #322 -: Февруари 24, 2018, 09:56:57 am »
За Пловдив ли говориш?
Тук не съм видял никъде да има щети из града, нито някой се е оплакал. А щом първото не съм усетил, значи не е бил чак кой знае какво.
За същия.
Твоят дом не в целият град.А ти - представителна извадка на пловдивчани.
Явно не гледаш и слушаш новини , в квартали на Пловдив са проблемите с водопроводи.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #323 -: Февруари 24, 2018, 04:41:00 pm »
Що за въпрос, разбира се, че затъмненията са лунация, само че по-интензивно изразена.
Пък това за посоката, сега трябваше да е на север, а Пловдив е на юг
Лещански навремето се заиграваше с това, изкара цял град да спи навън в очакване на земетресение и го осъдиха, а беше добър астролог
Човекът вероятно е воден от добри намерения,а не просто от любопитство.
Относно посоката,диспозиторът на Юпитер е в южната част на картата.
Венера,на която приписвам качества,които не са в нейната природа е мон.господар на 7ми и 2ри домове,2ри,като 8ми от 7ми.
Приписвам такива качества и на Маркурий също,като упр.на 6дом,който е 8ми от 11дом.И т.н.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #324 -: Февруари 28, 2018, 09:42:13 am »
http://www.economynews.bg/псевдо-капитализъм-инерком-българия-купува-чез-news82225.html
http://www.paragraph22.bg/22-novini/read/georgi-kadiev-zad-sdelkata-za-chez-stoiat-upravliavashtite-a-ginka-e-tehen-paravan
https://www.24chasa.bg/novini/article/6733583

при т-каре Луна Близнаци опозе Марс Стрелец с връх Слънце/Меркурий/Нептун/Венера Риби се подписва договор за продажба на ЧЕЗ,обезпечен с "писма за комфорт"
Потребителите/Луна/ е ясно какво ги чака
а Сатурн-Плутон секстил на рибешкия стелиум,там стои невидим интересът,употребили са възможността
секстил плутон-юпитер дърпат конците ,продавача-чужденец,купувача-плутон
и уран-ел.енергия- неаспектиран,подмолно мерка-нептун,не чул ,не видял,не разрбал
мерка диспозитор на луната,сигнификатор на договора

интересна е позицията на т-карето в картата на Б-я 3.08.0681г- опозето Луна/8д -Марс/2д/ отключват интерсептирани знаци,върха с рибешкия стелиум е в 5 дом на спекулативните сделки, а Слънцето У10 в съюз с Меркурий У11/парламент/,8/чужди инвестиции/+Нептун У5/спекулативни игри/+Венера У12д /конфеденциални,У7д /бизнес партньори,международни договори/,8 дом /държавен дълг/-без коментар
тр.Марс У1/потребителите/ във 2 дом  :engel016:  - срещу тр.Луната У9 в 8 дом,обезпечение на сделката с "писма за комфорт"
в картата на Б-я тр.Сатурн У3 е в 3 дом-договорите,а диспозитор му е Слънцето У10/власт/съвпад Сатурн Лъв
« Последна редакция: Март 03, 2018, 07:31:19 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #326 -: Февруари 28, 2018, 04:37:35 pm »
https://www.facebook.com/astrologichen.navigator/posts/1658087624228206

И кво? Карти всеки може да прави и да отбелязва, че Юпитер бил в трети дом. :D Да я разтълкуват обаче не могат.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #327 -: Февруари 28, 2018, 06:40:07 pm »
И кво? Карти всеки може да прави и да отбелязва, че Юпитер бил в трети дом. :D Да я разтълкуват обаче не могат.
Всеки?
Картата е на лунарна прогресия, наложена върху картата на цикъла Сатурн/Плутон
разтълкувай ми тази или друга (напромер моя) лунарна прогресия, ще ми е интересно да науча нещо ново, както ми беше интересно да чета някои твои публикации, които заключи, от егоизъм ли, що ли- ти си знаеш!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #328 -: Февруари 28, 2018, 07:39:27 pm »
Нещо пак ти се привиждат разни работи, Акрукс. Какви мои публикации съм заключила, не ми е известно в този форум, или във форумите на Марая да се заключват публикации. Други публикации нямам. :D

За лунарна прогресия в мунданната астрология не мога да се изкажа пък в прогностичната не знам да се ползва лунна прогресия за предсказване на събития без да се налага върху слънчева прогресия или дъга.

А относно цикълът сатурн плутон - надали трябва да гледаме нещо по предишния при положение, че предстоящия е на има няма 2 години от нас.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #329 -: Февруари 28, 2018, 10:59:29 pm »
Нещо пак ти се привиждат разни работи, Акрукс. Какви мои публикации съм заключила, не ми е известно в този форум

За лунарна прогресия в мунданната астрология не мога да се изкажа пък в прогностичната не знам да се ползва лунна прогресия за предсказване на събития без да се налага върху слънчева прогресия или дъга.

А относно цикълът сатурн плутон - надали трябва да гледаме нещо по предишния при положение, че предстоящия е на има няма 2 години от нас.
Обърках те със стариндъскай  :012: , получи се забавна грешката ми  :D

За Лунарна прогресия намерих, че са писали навремето в астрофорума на дир.бг , но е кратко.
 А относно предстоящия цикъл Сатурн/Плутон Николай Радев е писал и предстои да пише в сайта си tayni.net

Хо-хо, стана ми забавно, като видях една профи астроложка и лекторка, как е питала 2004 какво е лунар, а други в дира са я светнали. Но не е единствена,  знам и такива с по-скорошни питанки за елементарни неща, които сега се изживяват като светила и раздаващи светлина, естествено срещу заплащане  :o