Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189967 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #390 -: Август 27, 2018, 08:57:59 am »
Нали по пълнолуние не е желателно да се пътува, тъй като стават най-много инциденти и катастрофи... :(

Луната е била още във водолей, по-скоро в опозиция с градуса на последното СЗ
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #391 -: Август 27, 2018, 02:31:12 pm »
Нали по пълнолуние не е желателно да се пътува, тъй като стават най-много инциденти и катастрофи... :(
Това твърдение не съм срещала, още повече това не е техен избор, навсякъде се втълпява, че са били на планова екскурзия до манастир, все едно религията ги е убила, а те са били на национален фолклоерн фестивал "Белокаменица", където са станали трети сред хоровете...
Да почиват в мир загиналите!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #392 -: Август 29, 2018, 12:23:13 am »
За пълнолунията и инцидентите е статистика, има връзка

Относно катастрофите-бях чела преди години, че най-голям процент оцелели при самолетни и тежки пътни катастрофи са с изявен плутон, обикновено в 1-ви дом. Но колко са достоверно възможни тези данни е друг въпрос.

И двете не ми се търсят в нета, сори, бавна връзка

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #393 -: Август 29, 2018, 09:36:08 am »
Дали има някъде хороскопа на сръбската стюардеса, паднала от 11км и оцеляла в клоните на дървета, после продължила да работи като стюардеса? На това се казва оцеляване  :o

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #394 -: Септември 01, 2018, 07:05:28 pm »
"Кой открадна Огънят ?:)
От 07.09-31.10. огненият елемент няма да присъства в звездната картина ( по тропическия зодиак) с изключение на Луната и лунния възел. Това може би ще повлияе върху себеизявата и ентусиазма ни, ще липсва и спонтанност в действията и намеренията, да липсва цел, вдъхновение и дух(овитост). Аз лично бих се чувствала потисната в такъв период и някак ограничена.
Ще липсва енергия в случване на делата в огнените ни домове,някак ще сме бездействени в тези сфери а планетите в Овен, Лъв, Стрелец трудно ще изявяват природата си в ежедневието. Ще липсва смехът и забавата, трудно ще се "завоюва" желаното, но пък може да се заинтересуваме повече за/от другите хора, да не сме толкова егоцентрични( който е, разбира се ), арогантни и самонадеяни. Поне ще довеждаме започнатите неща докрай. Малко депресивно може да се отрази този период и прекалено суховат някак си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #395 -: Септември 01, 2018, 07:58:24 pm »
Рени, благодаря!
Мунданно може да е така, но огънят може да бъде откраднат, ако го има- на човек без огън в натала едва ли ще му направи впечатление този период. За останалите- може да се надяват на въздуха да разпалва жаравата, октомврийкото Новолуние се пада върху моята Венера, няма да е скучно.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #396 -: Септември 01, 2018, 10:52:56 pm »
То и в момента огънят сега е само в Меркурий и не виждам да се отразява кой знае колко. Прегледах назад подобни периоди с мунданна "липса на огън" - няма такова нещо, описано от автора, поне при мен. Може би авторът има склонност към драматизъм и затова да е решил да се изрази така.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #397 -: Септември 02, 2018, 10:36:02 am »
Веско, благодаря за споделеното.
Да разбирам, че ти целогодишно си в топ форма, вдъхновен за нови неща, инициативен, ентусиазиран и винаги получаваш желаното по твоя начин без оглед на обстоятелствата и условията, жизнерадостен, забавляваш се 365  дни в годината и си човек със силна самоизява ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #398 -: Септември 02, 2018, 11:54:01 am »
Кой ми кряка в блатото !-каза блатната вещица и пусна мъртво течение, защото цеият и хороскоп беше във вода. А тя -кралицата калтачка :D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #399 -: Септември 02, 2018, 06:31:11 pm »
Да разбирам, че ти целогодишно си в топ форма, вдъхновен за нови неща, инициативен, ентусиазиран и винаги получаваш желаното по твоя начин без оглед на обстоятелствата и условията, жизнерадостен, забавляваш се 365  дни в годината и си човек със силна самоизява ?!?
Не, но и цитираното по-горе от теб е твърде пресилено и изопачено. Малко напомня на писаниците на Алена, която като види Сатурн в 5 дом в нечий натал и му казва, че има кармична забрана за деца, примерно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #400 -: Септември 02, 2018, 07:24:10 pm »
Не, но и цитираното по-горе от теб е твърде пресилено и изопачено. Малко напомня на писаниците на Алена, която като види Сатурн в 5 дом в нечий натал и му казва, че има кармична забрана за деца, примерно.
Къде видя на Алена астрологичен анализ, че досега не съм срещала такъв, само нумерологични. Рени е изразила своето виждане за даден период, като не задължава никого да го приема, затова и пита. Наскоро като попита за стационарно-директен Марс ми беше лежерно и отрекох влиянието му при мен, още повече не ми засяга нищо в натала (е, може да имам някой мп , не ги помня наизуст), но излязох извън кожата си в сряда вечерта и още повече в четвъртък сутрин.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #401 -: Септември 02, 2018, 08:33:11 pm »
Веско, замисли  ме защо така апокалиптично прие коментара ми, който съдържа тенденция, която предстои да проверим. Благодаря за споделената от теб реакция, за мен това е полезно.
А ако позная с Нострадамус ли ще ме сравниш ?  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #402 -: Септември 02, 2018, 08:43:36 pm »
Веско, замисли  ме защо така апокалиптично прие коментара ми, който съдържа тенденция, която предстои да проверим.
Може би защото лесно си самовнушавам разни неща, а човек ако си внуши, че предстои лош период, може наистина да стане така, кой знае.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #403 -: Септември 02, 2018, 08:56:47 pm »
"Кой открадна Огънят ?:)
От 07.09-31.10. огненият елемент няма да присъства в звездната картина ( по тропическия зодиак) с изключение на Луната и лунния възел. Това може би ще повлияе върху себеизявата и ентусиазма ни, ще липсва и спонтанност в действията и намеренията, да липсва цел, вдъхновение и дух(овитост). Аз лично бих се чувствала потисната в такъв период и някак ограничена.
Ще липсва енергия в случване на делата в огнените ни домове,някак ще сме бездействени в тези сфери а планетите в Овен, Лъв, Стрелец трудно ще изявяват природата си в ежедневието. Ще липсва смехът и забавата, трудно ще се "завоюва" желаното, но пък може да се заинтересуваме повече за/от другите хора, да не сме толкова егоцентрични( който е, разбира се ), арогантни и самонадеяни. Поне ще довеждаме започнатите неща докрай. Малко депресивно може да се отрази този период и прекалено суховат някак си.

Описаното ме сполетя през последните 3-4-5 месеца, заради Марс, та сега мисля, че е идва време за излизане от блатото, не ми разваляй плановете с тия прогнози  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #404 -: Септември 02, 2018, 09:04:15 pm »
Къде видя на Алена астрологичен анализ, че досега не съм срещала такъв, само нумерологични.
Преди години бях чел една книга от Алена, чисто астрологична, в чийто предговор даже обясняваше, че планетите и звездите ни влияят чрез електромагнитни вълни. Не помня заглавието, но помня, че снимката на Алена на корицата ми изглеждаше плашеща.