Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189788 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #555 -: Септември 11, 2020, 11:05:14 am »
Марс -стационарно ретрограден
Юпитер стационарно-директен
Сатурн ретро
Уран ретро
Нептун ретро
Плутон ретро
и така до 13.09.
Има за какво да си поговорим, поспорим, повторим, помолим, поразтворим... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #556 -: Октомври 29, 2020, 11:56:18 am »
Вълнуващ месец ноември. Всички видими 5 планети, ще бъдат видими на звездното небе. Вътрешните - Меркурий, Венера на изток, външните- Марс, Юпитер, Сатурн, на запад.  Мисля, че има върху какво да дебатираме. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #557 -: Октомври 30, 2020, 06:21:20 am »
Видимостта предполага ли,че ще "видим"/разберем нещо,което досега не се е знаело/виждало?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #558 -: Октомври 30, 2020, 09:59:03 am »
След като се виждат и се движат планетите, значи и техните "предназнания"-също. Можеш да си избираш как искаш да гледаш на Меркурий, Венера, Марс, Юпитер, Сатурн - в картата си, в ежедневието си. Пълна кошница със звездни послания-наблюдавай, записвай, тълкувай, това са правели древните. Небето днес винаги е малко по-различно от вчера.  :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2020, 10:02:10 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #559 -: Ноември 07, 2020, 11:12:11 am »
НАИСТИНА ЛИ Е ЕСЕН?
След еуфорията по избори...
В изминалите дни 4 планетарни принципа бяха седнали на масата на крал Артур, в своите царски одежди:Луна Рак-Сатурн Козирог-Венера Везни--Марс Овен. Кардиналните промени ще се случват качествено. А, според това, на каква географска ширина е сложена масата на крал Артур, ще се прояви силното, средното или слабо качество на тези промени. Там, където попада, в 1-4--7-10 домове, много силно, 2-5-8-11 средно и в 3-6-9-12 слабо важи и за натални, мунданни, събитийни карти. Конфигурацията  Голям кръст, която образуват е с акцент върху участието на планетите от нощната секта:Луна, Венера, Марс. Значи нощните карти ще реагират по-адекватно, събитийно на процесите, които сега се случват и като резултат в бъдеще. Квадратурите на Марс в тази конфигурация би трябвало да действат по-явно защото той има управление над водния триплицитет през нощта и ако има точка в Рак, особено в нощна карта, сега ще се усети много силно неговото влияние, а не толкова  квадратурата от Венера Везни или опозицията от Сатурн Козирог. Аналогично, секстила на Венера Везни към точки в Стрелец, Лъв много слабо в дневните карти. Важи и в събитийните карти.
Силни рецепция по заточение:Луна Рак-Сатурн Козирог, Венера Везни - Марс Овен. Всеки принцип ще опъва към себе си с цялата си мощ, не и преди да бъде омаломощен, преди и да помисли въобще за сътрудничество.
Тригонът Слънце Скорпион - Луна Рак  е важен и е затворил  в голям воден, например, нощна карта с Луна, Венера, Марс в Риби. В дневна карта-не.
Толкова много астрология сътвориха звездите и небето за 3 дни, че имаме години да я тълкуване.
4-мата управители на сезонните точки отдавна не са се събирали официално:
Марс Овен-Пролет
Луна Рак-Лято
Венера Везни-Есен
Сатурн Козирог-Зима.
Календарът иска да ни каже нещо?
И предстои отново да бъде завъртян много вероятно в бъдеще.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #560 -: Ноември 07, 2020, 09:43:24 pm »
О,Браво Рени!Като баснята за "Орел,рак и щука"...и къртица примерно. ::)
Нямам главни оси в кардиналните,но се чудя дали тези с кардинални светила ще усетят по-силно напрежението,разединението,събитията ,диктувани от главните тронови играчи.
Марс е в най-неблагоприятна позиция мисля,поради ретроградното си забавено движение,кой е най-силен в силата си от голямата четворка?Сатурн?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #561 -: Ноември 08, 2020, 08:41:12 am »
НАИСТИНА ЛИ Е ЕСЕН?
След еуфорията по избори...
В изминалите дни 4 планетарни принципа бяха седнали на масата на крал Артур, в своите царски одежди:Луна Рак-Сатурн Козирог-Венера Везни--Марс Овен. Кардиналните промени ще се случват качествено. А, според това, на каква географска ширина е сложена масата на крал Артур, ще се прояви силното, средното или слабо качество на тези промени. Там, където попада, в 1-4--7-10 домове, много силно, 2-5-8-11 средно и в 3-6-9-12 слабо важи и за натални, мунданни, събитийни карти. Конфигурацията  Голям кръст, която образуват е с акцент върху участието на планетите от нощната секта:Луна, Венера, Марс. Значи нощните карти ще реагират по-адекватно, събитийно на процесите, които сега се случват и като резултат в бъдеще. Квадратурите на Марс в тази конфигурация би трябвало да действат по-явно защото той има управление над водния триплицитет през нощта и ако има точка в Рак, особено в нощна карта, сега ще се усети много силно неговото влияние, а не толкова  квадратурата от Венера Везни или опозицията от Сатурн Козирог. Аналогично, секстила на Венера Везни към точки в Стрелец, Лъв много слабо в дневните карти. Важи и в събитийните карти.
Силни рецепция по заточение:Луна Рак-Сатурн Козирог, Венера Везни - Марс Овен. Всеки принцип ще опъва към себе си с цялата си мощ, не и преди да бъде омаломощен, преди и да помисли въобще за сътрудничество.
Тригонът Слънце Скорпион - Луна Рак  е важен и е затворил  в голям воден, например, нощна карта с Луна, Венера, Марс в Риби. В дневна карта-не.
Толкова много астрология сътвориха звездите и небето за 3 дни, че имаме години да я тълкуване.
4-мата управители на сезонните точки отдавна не са се събирали официално:
Марс Овен-Пролет
Луна Рак-Лято
Венера Везни-Есен
Сатурн Козирог-Зима.
Календарът иска да ни каже нещо?
И предстои отново да бъде завъртян много вероятно в бъдеще.)))
Харесва ми ,така си го описала все едно бях там като страничен наблюдател :-*

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #562 -: Ноември 08, 2020, 04:20:20 pm »
Аз усетих тази преса през изминалите дни , нали съм кардинална .
Толкова черно, схлупено и безнадеждно без причина.
Изобщо при всяко минаване на Луната през Рак ме хващат лудите, ретроспекциите, спомените, депресията.
Дано е временно явление, защото тази лабилност ми идва в повече.
Прекрасно написано, Рени, поздравления!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #563 -: Ноември 08, 2020, 04:40:55 pm »
Аз се съпротивлявам на периода на физическо ниво, заради Сатурн/ Козирог,  но възприемам на  енергийно-интуивно, защото ми е задействан огнения стелиум. Не мога да пазя равновесие, предимно лежа и стомаха ми е под напрежение, но много картини ми се "прожектират" в главата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #564 -: Ноември 08, 2020, 05:30:57 pm »
При мен зорът идва от пресата върху опозицията ми Мерк/ Сатурн, не ми се прожектират картини, но толкова мисли се блъскат в главата ми.
Последните месеци ми се разказа “ играта”.
И пак казвам- всичко е в моята глава, реално и събитийно нямам основания за подобно състояние.
Явяват се някакви проблясъци под формата на хора или предложения, но аз съм толкова обърната назад, че даже не искам да опитам да продължа начисто .
Не знам защо, но се надявам с Марс да се отпушат нещата при мен.
Вероятно и Урановата опозиция вече ме теесе.
« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 05:32:28 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #565 -: Ноември 09, 2020, 11:04:23 am »

[/quote]
Харесва ми ,така си го описала все едно бях там като страничен наблюдател :-*
[/quote]

Стреличка, ти  със сигурност си била в залата и тогава, и сега, но от страната на учениците на Мерилин. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #566 -: Ноември 09, 2020, 02:05:38 pm »
Рени, много добре си го описала. Какво ти има, та не пазиш равновесие? Дано се оправиш  :-*

Аз съм отсвирила всякакво напрежение и тези дни си отспах. Мисля, че прегрях от всичко напоследък, скъсах жичката и вече съм в дзен.  :D поне за момента. Че пък мен ме тресе пр Луна, която е на 2 радуса от пр. Плутон, за наталния ще чакам още 2 - 3 месеца. Сега наблюдавам как се проявяват прогресиите - пр. с пр. или пр. с нат. планета. Предполагам ще се активира след 3 седмици, когато тр. Марс мине отсреща.
Но си реших проблема с нервите - когато трбва да правя нещо и да взимам решение, просто не го правя и не променям нищо.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #567 -: Ноември 09, 2020, 03:20:32 pm »
Благодаря, Yaya, ами от много неща накуп, на които отказвах да обърна внимание. Но си права - спокойствие ми трябва и да не прекалявам. :-* ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #568 -: Ноември 09, 2020, 03:33:38 pm »
и на мен ми се разказа играта последните месеци, да не кажа и години поне 2 год. и аз съм карднална и още не мога да изляза от хаоса, но вече на вътрешно ниво. От както Сатурн и Плутон се разхождат напред, назад в първия ми дом, всичко, ама всичко се промени. Само да сме здрави!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #569 -: Ноември 09, 2020, 04:54:09 pm »
Аз се съпротивлявам на периода на физическо ниво, заради Сатурн/ Козирог,  но възприемам на  енергийно-интуивно, защото ми е задействан огнения стелиум. Не мога да пазя равновесие, предимно лежа и стомаха ми е под напрежение, но много картини ми се "прожектират" в главата.
мини на режим оффлайн и ще ти мине
а проверявала ли си дали нямаш шип във врата, понеже с Телец на К6 слаби места са щитовидната и врата