Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 195062 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #840 -: Юли 19, 2021, 09:41:53 am »
Плутон - сеизмична активност

На координатите на епицентъра - Вранча, Румъния, на геодезичният МС излизат Сатурн/Плутон, Уран/Плутон
Транзитното Слънце повдига тематика и специфика Уран/Плутон, Марс/Плутон, Сатурн/Плутон
За Свищов на геодезичните ъгли няма мидпойнти, които могат да предположат земетресение. Освен ако не отпуснем по-голям толеранс за мидпойнтите  на геодичен МС - Сатурн/Плутон и Уран/Плутон. Уран/Аполон на геодезичен МС не се вписва в ситуацията.

Свищовското земетресение е предшествано от новолуние във Водолей и се случва в близост до пълнолуние в Дева. Скорпион е знак на Плутон. Уран в Скорпион в деня на земетресението и Марс са в градус антисия. Почти на точката на Овена - 29,51 Стрелец.

« Последна редакция: Юли 19, 2021, 10:44:58 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #841 -: Юли 19, 2021, 10:56:30 am »
Рени, искам да ти се извиня. Не знам какъв ми е транзита, но явно напрежението от тежкото ежедневие ми идва в повече ???

AlphaTauri, благодаря. Аз също повиших тон, имаш извинение и от мен.  :)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #842 -: Юли 20, 2021, 09:32:35 am »
AlphaTauri, коя разновидност на геодезична карта използваш ? Тази, която взема предвид географската дължина или деклинацията ?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #843 -: Юли 20, 2021, 09:57:38 am »
Минала съм по този път. Да се чувствам неразбрана. Нечута. Така че те разбирам. Подобен изказ обаче е последното нещо, което ще ти спечели чуваемост, за да достигне това, което искаш да споделиш до други хора. Иначе, не ти е за първи път, но си е за твоя сметка. Когато стане тенденция, не е въпрос на моментно настроение. Погледни отвъд собствените капаци. Светът не започва с теб. Нито ти е тъждествен. Хората не ядат доматите с колците. Изпадаш в противоречие. Само човек без акъл или с мързелив ум, би приветствал с аплодисменти някой да му налива знание с фуния. Като го приема безрезервно ;) Тук има умни и мислещи хора. Затова ти се задават въпроси. И се сравняват факти, търсят се доказателства.

Идеите не са нови. Много хора ги използват. По целия свят. Не можеш обаче да искаш да наложиш своето виждане, астрологична методика на друг човек. Можеш само да споделиш виждането си. В астрологията всеки си има предпочитания. Някои примерно предпочитат да се занимават с антична астрология.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 10:26:22 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #844 -: Юли 20, 2021, 01:47:28 pm »
Тези дни Луната е към оста на възлите Близнаци- Стрелец, които пък са в градусите на оста Антарес- Алдебаран.
Любителите на Неподвижните звезди, на кармичните възли, може да имат желание да споделят мнение за периода ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #845 -: Юли 21, 2021, 04:25:32 pm »
Венера, Слънце, Юпитер, а в късните часове и Луната ще се включи, критични градуси. Бенефици все пак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #846 -: Юли 21, 2021, 05:59:44 pm »
Сафо, от изброените Слънцето не е бенефик по презумпция. ;)

В момента Венера не работи толкова силно като. бенефактор. Слънце в Рак, ако е във 2-ри,  3-ти дом, 6-ти , дом,също.
Но, важното е че, ти е направило впечатление моментът, криза/и ще има, промяна на ситуации, обстоятелства- също. Благодаря, за показалеца.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #847 -: Юли 22, 2021, 07:28:55 am »
Сафо, от изброените Слънцето не е бенефик по презумпция. ;)

В момента Венера не работи толкова силно като. бенефактор. Слънце в Рак, ако е във 2-ри,  3-ти дом, 6-ти , дом,също.
Но, важното е че, ти е направило впечатление моментът, криза/и ще има, промяна на ситуации, обстоятелства- също. Благодаря, за показалеца.

венера е в съвпад със стража на севера,сърцето на лъва,кралска звезда -Регул
Регул придава лекота, както на областа в която е, така и в аспектите, в които се включва.
Агрипа  дава списък със неподвижните звезди и тяхната придода, формирана пак от две планети

Мираха-Марс+Меркурий-Щастлива
Алгор-Сатуарн+Юпитер-Щастлива
Алдебаран-Марс+Венера-Неутрална
Капела-Юпитер+Сатурн-Щастлива
Процион-Меркурий+Марс-Нещастна
Регул-Юпитер+Марс-Щастлива
Спика-Венера+Меркурий-Много щастлива
Арктур-Марс+Юпитер-Много щастлива
Антарес-Марс+Юпитер-Щаслива

Първата планета показва природата на съвпада, а втората неговия темперамент.Според мен към природата на съвпада се прибавя и влиянието на съзвездието на фона, на което е звездата.

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/2705-%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B8/
« Последна редакция: Юли 22, 2021, 07:31:22 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #848 -: Юли 22, 2021, 09:55:44 am »
Венера в огнен знак, със слабо Слънце, трудно ще  заяви  своят природа на бенефактор, разбира се, без да включваме фазата и домовете , където попада.
В монента, в който Слънце влезе в Лъв, днес, въпреки че, Венера ще е в знак, където е в падение, като Вечерница, ще се чувства по-добре.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #849 -: Юли 22, 2021, 10:42:50 am »
Сафо, от изброените Слънцето не е бенефик по презумпция. ;)

В момента Венера не работи толкова силно като. бенефактор. Слънце в Рак, ако е във 2-ри,  3-ти дом, 6-ти , дом,също.
Но, важното е че, ти е направило впечатление моментът, криза/и ще има, промяна на ситуации, обстоятелства- също. Благодаря, за показалеца.
Рени, следя ги, интересно ми е дали като управители на соларни и лунарни домове за периода, ще има проявление. Да😉

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #850 -: Юли 22, 2021, 10:47:19 am »
Сафо, трябва да има. Хората, по-осезаемо реагираме на кризите, на критичните ситуации. Който има планети в критични градуси, по натал, със сигурност, домовете, които управляват, всеки пък, при активацията им имат кризисен период, следван от налагаща се промяна.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #851 -: Юли 22, 2021, 03:29:52 pm »
Днес и утре, Луна и Венера, двата женски принципа, са в знаците на своите, заточение и падение. Усещате ли, дискомфорт, да се чувствате извън равновесие и физически, и емоционално ? Да не се харесевате в дрехите, които обикновено добре ви стоят; трудно да съблазнявате желаното; приетите количество храна или течности, да ви карат да се чувствате виновни, да доведат до подуване, газове, замайване; да сте мнофо пестеливи, стиснати; да ви се хапва повече солено; да усещате нещо като хлад, студенина от хората, които са ви любими ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #852 -: Юли 22, 2021, 07:10:19 pm »
Значи, чакайте да ви разкажа проявлението като турски сериал. При наличие в допълнение на двойна квадратура Слънце-Луна, квадратура Луна-Уран, квадратура Меркурий-Сатурн върху възли на к5, започнахме деня със "съквартиранта" с лека съквартирантска свада. Тежки и обидни думи, безсмислени, без никаква полза, решение или градивност, както и нищо ново.
Той направи вкусен обяд, за чието прявление явно получи кризисен факс, ядохме, обсъдихме комшиите, които си продават хубавия нов имот, а той включи елементи какво "ние" бихме правили с него, записа си час за лекар, защото като жертва на нашето битие май ще умира, аз обмислям дали пълнолунието е вече краен предел да се взема в ръце и в окончание все едно не е било. Ден да мине, друг да дойде.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #853 -: Юли 23, 2021, 12:28:15 am »
Абсолютно не, даже напротив- от завчера пазарувам дрехи и бижута ежедневно, контя се и излизам и се чувствам прекрасно в кожата си.
Ям сладко на поразия и усещам симпатиите на безразлични за мен хора.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #854 -: Юли 23, 2021, 12:10:03 pm »
Днес и утре, Луна и Венера, двата женски принципа, са в знаците на своите, заточение и падение. Усещате ли, дискомфорт, да се чувствате извън равновесие и физически, и емоционално ? Да не се харесевате в дрехите, които обикновено добре ви стоят; трудно да съблазнявате желаното; приетите количество храна или течности, да ви карат да се чувствате виновни, да доведат до подуване, газове, замайване; да сте мнофо пестеливи, стиснати; да ви се хапва повече солено; да усещате нещо като хлад, студенина от хората, които са ви любими ?  :)
Рени, повиших тон на жена, солено да, два пакета чипс снощи пред телевизора, скоро не се беше случвало,. Няма аспект венера/луна в натала. Не съм добра домакиня,мислех, че съм добра любовница, имам предвид в сексуален план за мъжа ми, но сега и в това не съм сигурна.
Луната при мен е у3 дом и общуването е много важно, приемам всичко твърде лично.