Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 196845 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1215 -: Юли 30, 2022, 10:50:26 am »
terrarossa, Марс е нощна планета и в дневна карта създава предпоставки за неприятности.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1216 -: Юли 30, 2022, 11:50:52 pm »
Говори ми, говори ми + Плутон на мц

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1217 -: Юли 31, 2022, 09:24:39 pm »
Днес ми попадна пост на Хули Леонис за предстоящия съвпад на Марс, С В и Уран и как трябвало да се оттървем от всичко старо и да почнем на чисто.
Първоначално подминах, но като се замислих и си видях транзитите, при мен пак всичко се навързва като свински черва 🤪. Съвпадът ми е в 11 дом, Марс У11, Уран У 9- следващата седмица ми предстоят три срещи - с най- добрите ми приятелки от студ години, съседката Водолейка, която се изнесе в друг град и не сме излизали от поне пет години и тази, за която най се вълнувам- приятелка от един летен лагер в 7 клас, с която години наред поддържахме писмена кореспонденция, после години затишие и накрая Фейсбук ни събра.😅
Като оставим факта, че тр Сатурн ми е затиснал Слънцето , а Плутон -Мерка, как се паднаха и двамата да действат в комбина , точна до милимунда, се надявам на това проблемите да са в моята глава само.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1218 -: Август 01, 2022, 09:35:02 pm »
Днешния съвпад и всичко, което се случва, провокира в мен въпрос. Започвам от далеч- доста мастило се изля и разбира се, за попадащ такъв съвпад в 11 дом, както е  при мен, се започват едни обяснения как едва ли ще се превърна в майка Тереза и ще се погрижа за целия свят. Да, но не, напоследък съм кълбо от нерви, още повече не ми се говори с никой, а всички като де ли не спират да бълват от ранни зори словесния си отпадък по всякакви злободневни и лични теми, които не ме интересуват. Ето и сега искам просто да си почина на хладно след супер натоварен ден, да ми е тихо и харманично, но от площадката на 100м. навън са викове и шумотевица на малки и големи. Тази асоциалност и нежелание за празноглаво (в  моите очи) общуване, това, че чудесно си изкарвам, работя и всичко си правя сама, че обичам тишината и мразя тълпите показва ли се от нещо в нат. карта? Защото спрямо това, което аз знам и са ми казвали, тя е коренно различна. Стелиум, Сънце , Мерк, Венера и Юпитер в Близнаци и то в 11 дом, Луна в 5ти - Стрелец. Писнало ми е да слушам колко съм социална, елате ме вижте  :P Или това е някакво тежко прогресивно 12- домно рачешко слънце, дето ме е налегнало от студентка?
« Последна редакция: Август 01, 2022, 10:16:54 pm от Лисана »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1219 -: Август 02, 2022, 12:43:42 pm »
Лисана,нали Сатурн от водолей аспектира близнашките ти планети?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1220 -: Август 02, 2022, 02:22:55 pm »
Днешния съвпад и всичко, което се случва, провокира в мен въпрос. Започвам от далеч- доста мастило се изля и разбира се, за попадащ такъв съвпад в 11 дом, както е  при мен, се започват едни обяснения как едва ли ще се превърна в майка Тереза и ще се погрижа за целия свят.
  Грижата за другите от рода на майка Тереза е по 12-ти дом, а не по 11-ти, а и точно новият цикъл Марс/Уран в 11д няма да те направи самарянка  :)
Иначе цикълът попада в началото на 12д. в картата, построена за точното време на съвпада – 2 часа 55 минути на 2 август, София
Останалото не мога да коментирам, защото не разполагам с натала ти, но напълно е възможно Слънцето по прогресия да те прави такава, каквато си в дадения период. При мене откакто е в Стрелец ми се пътешества много, но понеже нямам финасова възможност да обикалям света, задоволявам се виртуално  :D

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1221 -: Август 02, 2022, 08:10:05 pm »
Сафо, по-скоро минаха точните тригони от него. Затова не го заподозрях.
Akruks, как те разбирам за пътешествията...с луна в Стрелец :( Не самарянка, а направо ставам талибанка. Прихванала съм явно Само 11то домното бунтарство, не и обичта по "груповите" занимания.
« Последна редакция: Август 02, 2022, 08:14:55 pm от Лисана »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1222 -: Август 03, 2022, 10:04:29 pm »
Лисана,триплицитетни управители на рак,асц ти ,са Венера,Луна и Марс.
Марс е в 12 дом,опозиция Сатурн упр.7ми.
Луната е в 5ти дом,опозиция стелиума в близнаци.
Венера е в близнаци,създаваш такова впечатление за околните-комуникативна,социална и т.н.
С изгорен ,ретрограден Меркурий си.
Луната е някак самотна също.
Близнашкият стелиум-по- скоро четене,учене,писане-в 11 дом,фиксиран,дом на водолея и виж астрологични интереси.
Погледни си прогресивната карта към наталната.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1223 -: Август 04, 2022, 04:47:49 pm »
Akruks, как те разбирам за пътешествията...с луна в Стрелец :( Не самарянка, а направо ставам талибанка. Прихванала съм явно Само 11то домното бунтарство, не и обичта по "груповите" занимания.
Цикълът Марс–Уран действително попада в 11-тия ти дом, но не прави аспекти. Все пак по 11д е астрологията, като естествен дом на Уран, а сега пишеш във форум по астрология  :) Твоята Слънчева същност има потребност да се изявява в групи, макар че Марс в 12д. се стреми да действа инкогнито

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1224 -: Август 05, 2022, 09:37:46 pm »
Благодаря момичета, светна ми! Марс У10 в 12 и рак и Сатурн+ Уран  в 6ти като дом на "службата" и ежедневните дейности. Изключително съвестен и добър служител съм, старая се и работя усърдно, но трябва да съм си сама. Затова другите толкова ме дразнят и изморяват. Особено овните, които съдбата ми праща на работното място, явно слънцата им изваждат моя марс от комфортната му зона. Извинявам се за офтопика, който стана в тази тема, но си е друго да получиш просветление.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1225 -: Август 07, 2022, 09:37:58 am »
Да се порадваме и ползваме по предназначение, тези на големия огнен тригон : Слънце Лъв- Луна Стрелец- Юпитер Овен. Там, където активира сферите от картата е пожелателно да се разгърнат целите, с условието, че Юпитер е ретро. Дни за подаръци, шанс, възможности, подкрепа, увереност, въпреки всичко. Баланс, стабилизиране, там, където има напражение, но и мързелуване, разчитане прекалено много на късмета.  Сатурн пази от прекалено залитане към лукс и разхищения.
Защо пък да не му се насладим на този гранд тригон, в този мрачно оракулствен период ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1226 -: Август 07, 2022, 09:47:00 am »
Снощи получих поредната гривна Пандора от екс снахата, днес племенник ми е рожденик.
Повече се радвам на едни лепенки за кръст, че от две седмици съм с гадни силни болки в кръста - подарък от Сатурн над Слънце и от простотията ми да мъкна кофи да поливам цветята в двора в работата.
« Последна редакция: Август 07, 2022, 12:56:32 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1227 -: Август 07, 2022, 12:30:13 pm »
Снощи получих поредната гривна Пандора от екс снахата, днес племенник ми е рожденик.
Повече се радвам на едни лепенки за кръст, че от две седмици съм с гадни сочни болки в кръста - подарък от Сатурн над Слънце и от простотията ми да мъкна кофи да поливам цветята в двора в работата.
Твойте болки поне са от благородно естество ,моите зверски болки, при които неволно изстенвам дори публично са за срамотията от страстта и лакомията ми по варени тикви. ;D Изкупих/изядох всички тикви в квартала,та почнах да примъквам на ръка от съседни квартали..Не ми върза тиквата в каляска,нито станах стройна и работлива,като Пепеляшка но не можех да стоя седнала,легнала,не се виждах с хора,защото от болка охках.Но при мен почна с любезното съдействие през 12 и 1 първи дом и вече си е леко хронично.Аа да и огромните дини и тубите с 10литра вода. ;D И в двете ми къщи няма асансьор.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1228 -: Август 07, 2022, 12:35:37 pm »
Да се порадваме и ползваме по предназначение, тези на големия огнен тригон : Слънце Лъв- Луна Стрелец- Юпитер Овен. Там, където активира сферите от картата е пожелателно да се разгърнат целите, с условието, че Юпитер е ретро. Дни за подаръци, шанс, възможности, подкрепа, увереност, въпреки всичко. Баланс, стабилизиране, там, където има напражение, но и мързелуване, разчитане прекалено много на късмета.  Сатурн пази от прекалено залитане към лукс и разхищения.
Защо пък да не му се насладим на този гранд тригон, в този мрачно оракулствен период ? ;)
Голям лукс и разхищения няма как да си позволя,тъй като съм ,като жадна камила в пустиня,но снощи отидох на опера и си купих две книги по астрология,поне да нахраня духовният глад.Хмм ,и две шишета масло от бял трън за черен дроб и др. баш по ретро Юпитер..
« Последна редакция: Август 07, 2022, 12:40:32 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1229 -: Август 07, 2022, 12:41:47 pm »
Сатурн не се занимава с кофи, двор, освен ако не е общински- до Марс могат да се търсят причини за такива битови изпълнения.
Болката по Сатурн е поради задържане на - ..или  от-.. външни обстоятелства, с натрупване, но се усеща най-силно при съвпад, квадрат, опозиция към у1, СВетила, чувствителни точки в картата. Реагира се на нея със скелето на тялото, с "кръста, който носим".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“