Автор Тема: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)  (Прочетена 14016 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #45 -: Април 13, 2014, 07:24:44 pm »
Имам приятелка с луна водолей в 11дом, асц е телец, слънце в съвпад сатурн в 3дом, ръст-192 см. Цялото й семейство са високи над средното по бг-стандарта.
« Последна редакция: Април 13, 2014, 07:27:00 pm от enigma »

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #46 -: Април 14, 2014, 11:28:03 pm »
Ти не беше ли с асц. водолей? Те са доказано високи поне според Марчовете :72: И аз съм го наблюдавала.

Високи сме, чак се издигаме, но виновно е най-вече Меркуриевото  ;D .
Сестрата и тя с АСЦ Близнаци и е 178 см, но пък слънцето там изгаря У1.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #47 -: Април 14, 2014, 11:33:03 pm »
Високи сме, чак се издигаме, но виновно е най-вече Меркуриевото  ;D .
Сестрата и тя с АСЦ Близнаци и е 178 см, но пък слънцето там изгаря У1.
Ма ти не си каза мерките, бе, душа, само за ръст говорим. ;) То висок за всеки е относително понятие.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #48 -: Април 14, 2014, 11:47:02 pm »
Ма ти не си каза мерките, бе, душа, само за ръст говорим. ;) То висок за всеки е относително понятие.

Ами че аз само от етногравска гледна точка разсъждавам  :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #49 -: Април 15, 2014, 09:46:52 am »
Високи сме, чак се издигаме, но виновно е най-вече Меркуриевото  ;D .
Сестрата и тя с АСЦ Близнаци и е 178 см, но пък слънцето там изгаря У1.

Бившият и сестра му са такъв модел - той е 188, тя е към 180. Все ги гледах отдолу нагоре.  ;D

При него изгряват Близнаци на АС, има Венера в първи дом, повечето планети са над хоризонта (в 12 дом). При нея АС е в Скорпион, има Венера около АС, Сатурн в първи дом (Стрелец), везнишко новолуние над хоризонта (в 11 дом).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #50 -: Април 15, 2014, 02:35:09 pm »
Веско, кога "вкарахте" К2 към ръста, нелогично е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #51 -: Април 15, 2014, 03:48:09 pm »

 При нея АС е в Скорпион, има Венера около АС, Сатурн в първи дом (Стрелец), везнишко новолуние над хоризонта (в 11 дом).
а Плутон при нея къде е и във въздушен знак ли е, че е така пораснала?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #52 -: Април 15, 2014, 04:50:41 pm »
а Плутон при нея къде е и във въздушен знак ли е, че е така пораснала?

Плутон е в съвпад с Меркурий в Скорпион, в 12 дом - не е близо до АС. Има скрити детективски заложби - навремето тя първа разконспирира, че с брат й имаме връзка.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #53 -: Април 15, 2014, 08:18:04 pm »
Бившият и сестра му са такъв модел - той е 188, тя е към 180. Все ги гледах отдолу нагоре.  ;D

При него изгряват Близнаци на АС, има Венера в първи дом, повечето планети са над хоризонта (в 12 дом). При нея АС е в Скорпион, има Венера около АС, Сатурн в първи дом (Стрелец), везнишко новолуние над хоризонта (в 11 дом).

При нас болшинството лични планети е под хоризонта, като при нея детронирания Юпитер в 1-ви издължава, както и стрелешката Луна, близо ДСЦ-та.
Дали дефицитът на земя има някакво отношение нямам представа.
Например майка ми има изгряваща Дева, с Уран и Плутон около АСЦ, с управител в Телец, в съвпад с Марс и Юпитер в 9-ти, Слънце в Близнаци в 10-ти и е ниска на ръст, но там опозоцията от съвпада Луна/Нептун към У1 си казва думата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #54 -: Април 15, 2014, 08:38:51 pm »
Интересното е, че и при тях двамата родители не са от най-високите, с ръст малко над средното  - майката е 170, бащата ми изглежда да е 180-183. А децата са гиганти  ;D, специално тук по крайбрежието такъв висок ръст и такава издължена структура рядко се срещат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #55 -: Април 15, 2014, 08:53:09 pm »
Интересното е, че и при тях двамата родители не са от най-високите, с ръст малко над средното  - майката е 170, бащата ми изглежда да е 180-183. А децата са гиганти  ;D, специално тук по крайбрежието такъв висок ръст и такава издължена структура рядко се срещат.

Хм, доста интересно, предполагам са обрали гена по линия на дядото/бабата. Тук в шопския край не е кой знае колко по-различно, като се има впредвид, че болшинството ми познати трудно минават 1.80, за момичета да не говоря, такива с ръст около и над сестра ми са рядкост.
Фемилито от страна на майка ми в болшинството са около 1.60, докато откъм баща ми над 1.70, до към 1.90, но са и от Югозападния район, където по принцип има наблюдения, че хората са по-високи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #56 -: Април 16, 2014, 12:08:45 am »
Плутон е в съвпад с Меркурий в Скорпион, в 12 дом - не е близо до АС. Има скрити детективски заложби - навремето тя първа разконспирира, че с брат й имаме връзка.  ;D
хм, малката ми дъщеря е с АСЦ скорпион, Плутон и Меркурий в 12 скорпион, като Меркурий е на 4гр от АСЦ, но е със среден ръст- 168, на фона  на моите 178 (асц дева с Меркур дева) и на голямата дъщеря 175- асц Близнаци с Меркур водолей, иначе и малката е с детективски заложби, но все още ѝ водя в секретната дейност

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #57 -: Април 16, 2014, 09:00:58 am »
168 е си е напълно достатъчно, тук във Варненско често срещаният ръст при жените от моето и малко по-възрастно поколение е 160, на техния фон и аз се чувствам сравнително висока, а нямам 170. Но младото поколение е започнало да се издължава, някои имат по-хубаво телосложение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #58 -: Април 20, 2014, 01:01:10 am »
Аз с малко надминах баща си по височина - 183 и съм най - високия в рода си ... Мерка ми е в 1 дом, Луна в дева, Венера в близнаци и мц в козирог, вероятно допринасят за това. :) Надявам се още малко да порасна, но едва ли ... ;D

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #59 -: Май 30, 2015, 10:44:32 pm »
Уран от 4Д ми прави доста точен квадрат към АСЦ и опозиция на Луна(У1),също квадрат към асц. Висока съм  :012: и доста подвижна  :043: ,около мен въздухът се пали  :P .Мерк от 9Д ми прави тригон и това мисля налива още "масло във височината" и подвижността  :043:
« Последна редакция: Май 30, 2015, 10:46:09 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: