Автор Тема: Релокация и желани дестинации  (Прочетена 13043 пъти)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #15 -: Юни 12, 2013, 10:49:38 pm »
искам за  този живот и никакво отлагане :P
 имам уклон сериозен към Азия- арабска, индийска и т.н култури без японска и китайска
 харесва ми азбуката, придихателното "х" и всякакво шумолене на езика от  този вилает:)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #16 -: Юни 13, 2013, 07:02:39 pm »
Добавям Крит и Малта към списъка с желани дестинации.  :)

Ех, мечтииии....  :-[
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #17 -: Юни 13, 2013, 07:26:54 pm »
Малта  емного хубаво място:), но  е малко сухо. Въпреки това  много харесвам  долмените, ако имате възможност посетете ги при изгрев или залез.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #18 -: Юни 16, 2014, 05:42:33 pm »
На мен сърцето ми винаги е било и ще бъде във Великата Британия :)

Малта, Кипър Родос, Крит, имат изключително сходство. Живяла съм няколко години на един от тези острови,там винаги съм се зареждала с много оптимизъм и илюзия, че животът е лек и мечтите се сбъдват, сигурно заради морето, слънцето и бугенвилиите :012:

Емма, не искам да те разочаровам в никакъв случай, но преди 3 години ходих за Коледа в Куба, изпаднах в депресия! Голяма мизерия и примитивност навсякъде, дългогодишния политически режим е довел до абсолютна бедност. Красиво е, да, особено Варадеро, хората са много мили, обаче колкото по-добре се държат, толкова по-ти става жал за тях и за условията, в които са принудени да живеят. Едно време имах учител по испански от Куба, той ни беше разказвал много за страната, но е ужасяващо, да видиш действителността.

В централна Азия никога не бих стъпила отново.

Виж Испания, посещавам винаги с удоволствие. Гърция я познавам по-добре от България, заклет фен на гръцката кухня и количества храна, които се изсипват в чинията :012: Турция посещавам само по принуда, ако някой проект го изисква.

Списъка продължава, но аз винаги съм твърдяла, че е нужно поне година да се живее в дадена страна, за да се усети атмосфера, култура, особености , традиции. Иначе екскурзиите са само и единствено повърхностен допир до чуждата култура.

Долу на снимката, Санта Клара-Куба:

Happy58

  • Гост
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #19 -: Юни 17, 2014, 10:37:09 am »
А къде може да видим, коя държава под кой знак е? ще е интересно за мен, защото аз имам много изразени "чувства" към някои от тях, без да има някакви конкретни причини.

galiusha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #20 -: Юни 17, 2014, 12:36:58 pm »
Дотук не видях някой да сподели за афинитет към източните култури и езици, ориенталистика.

На мен лично ми се струват твърде далечни и непознати тия държави.
По изключение евентуално бих посетила Тунис и Ливан, но като цяло не ме влече натам...

Тунис също е под знака Рак - ето че има устойчив тренд.  :D

На мен ми е интересна източната култура, признавам, че не знам кой знае колко,има неща които ме впечатляват и неща, които ме възмущават. С една приятелка много често си правихме кино вечери и гледахме източни филми, изгледали сме ги всички, които са качени в замунда, за сметка на това пък съвсем скоро имаше фестивал на източните филми и не можах да присъствам нито един ден... По принцип съм си пътешественик била съм тук-таме, от години мечтана дестинация ми е Мексико искам да видя нещо точно определено там, не е туристическа атракция и знам, че един ден ще стигна и до там. В Тунис бях само няколко часа, хареса ми, наскоро обаче бях в Мароко... влюбих се в тази страна, сърцето ми остана там... ползвахме каучсърфинг и съм много щастлива, че успяхме да се докоснем до техния живот, тяхното ежедневие, а не просто да бъдем обикновени туристи и да гледаме забележителности. Сега вече не искам кракът ми да стъпи, където и да било в Европа, не ми е интересна вече... Може би пътуванията ми от тук на сетне ще бъдат ориентирани именно към арабските страни, Африка и дай боже Южна Америка

Happy58

  • Гост
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #21 -: Юни 17, 2014, 12:45:08 pm »
Стар, благодаря за инфото :)

При мен:
Германия/Овен - 10 дом ми е в Овен (като втори знак, но почти целия дом) - аз работя само с германци
Две държави в Дева - тук е съвпада на управителите на нодалната ос - отработвах си я :)
Държава в Скорпион - 5 дом + ЮЛв е там - истинска любов с него, но по ЮЛВ пак


Чудя се, дали да не взема да се преместя на място под егидата на Телеца - моя СЛВ :) - даже от списъка някои си пасват идеално с вътрешните ми настроения.

Но не разбрах, защо определени държави не ги понасям ....

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #22 -: Юни 17, 2014, 01:54:33 pm »
Мммм ходи ми се в Азия - Южна Корея, Китай, Япония, Тайланд. Също така и в Бразилия, Куба, Перу, Австралия. Любим език ми е испанския - дори и да ме псуваш на него пак ще ти се радвам  :043: :043: :043:... Напоследък понаучих някоя и друга и дума на корейски покрай сериалите дето ги гледам  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #23 -: Юни 17, 2014, 02:03:20 pm »
Ако започнем с малко по-скромни мечти, засега /ако имах възможност/ първо бих отишла някъде на планина, да речем до Рилските езера или друга живописна местност в България с природни феномени, а следващата дестинация ще е Адриатическото крайбрежие и по-нататък може би южното крайбрежие на Кримския полуостров, когато се успокоят страстите между Русия и Украйна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #24 -: Юни 17, 2014, 02:29:08 pm »
Миналата година ми се размина да видя тази красота... ех, може би в някой следващ живот  ???





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #25 -: Юни 17, 2014, 02:49:18 pm »
Може да ви се стори странно, но никога не съм искала да пътешествам където и да е :) - ей така, на почивка за няколко дни може, на топло и красиво място, може, но не задължително чужбина.
Единственото, което съм мечтала, по-точно, изпитвах в един момент някакси жизнена необходимост, е било да застана пред/да видя Египетските пирамиди - направих го, но стоейки пред тях, се чудех "и сега какво?" :). Египет го дават Везни, Риби, Дева - не знам пирамидите под кое точно са, но 9 дом ми е Риби, Слънцето е във Везни, а в Дева имам стелуим.

Предполагам, че нежеланието за пътешествия се обяснява със съвпада на Сатурн и Хирон в 9 дом. Предполагам, че може да се добави и опозицията на У1 с Юпитер (стар У9).
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 02:51:27 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #26 -: Юни 17, 2014, 03:11:33 pm »
Предполагам, че нежеланието за пътешествия се обяснява със съвпада на Сатурн и Хирон в 9 дом.

И аз съм със Сатурн в 9 дом и Марс на ИЦ – не мога да пътувам и не съм напускала страната поради житейски обстоятелства, никога не ми се е явявала такава възможност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #27 -: Юни 17, 2014, 03:13:04 pm »
За по-голяма точност, аз винаги си правя синастрични карти, като налагам моя натал, с картата на официалното създаване на съответната държава.

Може и карта на релокация, при който рождената карта се построява с новите координати, така веднага изпъкват предимства и недостатъци, като може и да се предвиди съответно как би се развил живота на натива в дадената страна.

Иначе само по слънчев знак е много повърхностно разглеждането.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #28 -: Юни 17, 2014, 03:13:14 pm »
Лили,къде се намират тези красиви гледки ,които си споделила ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Релокация и желани дестинации
« Отговор #29 -: Юни 17, 2014, 03:21:03 pm »
Лили,къде се намират тези красиви гледки ,които си споделила ?!?  :)

Това е курортното градче Судак на Кримския полуостров. Там има много красива крепост - "Генуэзская крепость" (от Генуа), още от епохата на колонизацията. Природните гледки там са зашеметяващи, най-много до тях се доближава градчето Балчик.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui