Автор Тема: Къде е "шанса" в картата  (Прочетена 24412 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #30 -: Февруари 23, 2017, 09:28:34 pm »
Венера източна, в мъжка карта в собствен тригон , в дом на взаимоотношенията, най-точния аспект в картата с упр. на АСЦ/ ИЦ; рецепция с Меркурий, упр. на другите два ъгъла; "западна, нощна карта- Венера е по-добре поставена от Луна; Венера има достойнства в знака Риби, където е Слънце, както и в Близнаци, където е Марс.

Въпреки обосновката ти,нещо пак не ми проблясва,не мисля,че си права,не разбирам логиката ти,но разбирам какво казваш(мислиш).

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #31 -: Февруари 23, 2017, 09:31:33 pm »
Венера източна, в мъжка карта в собствен тригон , в дом на взаимоотношенията, най-точния аспект в картата с упр. на АСЦ/ ИЦ; рецепция с Меркурий, упр. на другите два ъгъла; "западна, нощна карта- Венера е по-добре поставена от Луна; Венера има достойнства в знака Риби, където е Слънце, както и в Близнаци, където е Марс.

Какво като Венера е добре поставена в Риби? А,там било слънцето и какво? Слънцето не е нищо по отношение на Водолей,където е Венера,тоест не е диспозитор,не е абсолютно нищо,както и в случая с Близнаците...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #32 -: Февруари 23, 2017, 09:35:45 pm »
Алена, твоят Меркурий участва ли активно в професионалното ти занимание ? Ти самата смяташ ли, че някъде, в някоя област,  (в) която ти силно желаеш " да бъдеш" ти е отнет шанса, да се изявиш/ изразиш по нея ?

Аз ще помоля и за картата ти, за да разгледаме Меркурий.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #33 -: Февруари 23, 2017, 09:46:07 pm »
Благодаря за анализите
Първият е Стив Джобс
Вторият е много интересен сериен убиец Джон Гейси

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #34 -: Февруари 23, 2017, 09:51:40 pm »
Значи и двамата са имали шанс, да изявят натала си. Благодаря, Папи за картите. Ще продължа с разглеждането. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #35 -: Февруари 23, 2017, 09:52:17 pm »
Благодаря за анализите
Първият е Стив Джобс

Ехе, браво!

Новолунната карта обаче е същинска динена кора. Тъкмо се чудех дали невидима Луна, както казват античните астролози, дава "безличен и зависим живот". Във втората обаче си личи гуру тенденцията. Обаче относно шанса – какъв е имал и за какво го е използвал? Не ми стана много ясно. Сега ще прочета биографията му, стана ми интересно дали е имало някакви религиозни отклонения.

А, излезе бизнесмен все пак. На тази мисъл ме наведоха залязващите Плеяди и Алгол. Обаче защо пък е избрал образа на клоун?  :017:
Ааа, освен това е имал доста извратени изпълнения с жертвите си.

Всъщност те и двамата са били известни – и с бизнеса си, и с активна публична позиция. Но Гейси, освен всичко останало, е имал и доста изразена "тъмна страна". Добрият гений и злият гений.


« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 10:04:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #36 -: Февруари 23, 2017, 10:09:16 pm »
И в двамата живеят ангел и дявол, просто надделяват различни
Прочетете за убиеца :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #37 -: Февруари 23, 2017, 10:11:27 pm »
И в двамата живеят ангел и дявол, просто надделяват различни
Прочетете за убиеца :)

Аз прочетох,но не мога да си обясня живота му с картата му...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #38 -: Февруари 23, 2017, 10:19:27 pm »
Благодаря за анализите
Първият е Стив Джобс
и аз мерси- нямам спомен да съм му гледала натала, иначе щеше да запомня, че е с Луна в 7д овен, също като моята- в същите градуси и минути, но моята е в съвпад с Юпитер в 8д, а той е с Марс У8 в 8д, квадрат с Юпитер и Уран

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #39 -: Февруари 23, 2017, 10:19:34 pm »
Напълно луд, каква светла страна, къв ангел -маска ,буквално и преносно, а отдолу чистокръвно куку . Тя и луната му според индийската е зла и свирепа от най-опасните  ;D Че и Слънцето там опозе Нептун в дева-кукуу неслучайно ги е дрогирал за начало с хлороформ .
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 10:22:54 pm от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #40 -: Февруари 23, 2017, 10:20:02 pm »
Тъкмо чета за мазето му, същинска гробница е било, около 30 тела.

Аз прочетох,но не мога да си обясня живота му с картата му...

Значи все пак не можем да видим в хороскопа какъв е изборът на душата.

Асцендентът на Гейси в хубава терма се пада, на Венера. Но изобщо не се връзва. Ако часът се измести малко по–рано, тогава минава в марсова. Уж с точен рейтинг – АА, ама не пасва на описанието. Според античните изгряващата терма е определяща, а на практика дали е така...

Ако е роден 3 минути по–рано, минава в марсова терма. А за 2–3 минути отклонение астролозите рядко са толкова прецизни. Масово попадам на ректификации, правени от професионални астролози, които се разминават с по няколко минути, в най–добрия случай.

Че и Слънцето там опозе Нептун в дева-кукуу неслучайно ги е дрогирал за начало с хлороформ .

Какъв ти клоун, добрият чичо доктор е това.  ;D



« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 10:39:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #41 -: Февруари 23, 2017, 10:25:57 pm »
Но, въпреки, ударът по главата му ( това е интересно да се види къде е в картата му ), човекът си живее живота, според неговите си виждания, нужди и предпочитания. Тук има Меркурий Риби  квадрат Марс 7-ми, ляв е аспекта, нали-съпоставих го с моя, при мен  Марс е в Стрелец 1-ви. Наистина е хубаво, Луната да е максимално далеч от Слънцето по възможност при родените при новолуние, а тук е със затъмнение- може би това е един от показателите за "помръчаването" на съзнанието му, отсреща Нептун, Слънцето е с ЮЛВ, не със СЛВ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #42 -: Февруари 23, 2017, 10:41:55 pm »
Наистина е хубаво, Луната да е максимално далеч от Слънцето по възможност при родените при новолуние, а тук е със затъмнение- може би това е един от показателите за "помръчаването" на съзнанието му, отсреща Нептун, Слънцето е с ЮЛВ, не със СЛВ.

То не е за тая тема, но ето ти още един новолунен с отдалечена Луна, въпреки че и тук има затъмнение

http://kriminalnidosieta.com/seriyni-ubiytsi/ritchard-ramirez-noshtniyat-lovets/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #43 -: Февруари 23, 2017, 10:49:21 pm »
За Джон Гейси – няма да повярвате  :012:

Във ведическата карта Юпитер е атмакарака, намира се в благоприятна накшатра. А в навамша е екзалтирал, в един знак със Слънцето и Венера. Забелязала съм, че в навамша ролите често се преобръщат – акцентирани малефици могат да дадат духовност, а акцентирани бенефици точно обратното. И в картата на друг човек, отдаден на плътското, материалното, инстинктите, съм забелязала същата сигнатура в навамша – Слънце, Венера и Юпитер в един знак. Там също имаше поквареност. Друг пример, ниско ниво на развитие – екзалтирал Юпитер в знака на Лагна в навамша и Венера във Везни там. При малефици в аспект към двете светила в Д9 наблюдавам точно обратното.
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 10:51:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #44 -: Февруари 23, 2017, 10:49:36 pm »
Благодаря, Сатин. Но пак е в знака на Слънце. Не твърдя, че е правило, но смятам, че е предпоставка, нали лунния диск пречи на слънцето(съзнанието), няма какво/кой да облагородява мозъчните центрове, няма светлина, топлина...Не че всички родени с такава констелация са серийни убийци, но ето, видяхме, че някъде им "дава накъсо бушона" - при Стивито, силния Юпитер му е дал шанс хората , поне тези, които са били далеч от него , да виждат светлата му страна, но близките му, щото близките около него не са били така впечатлени от човека Стив Джобс. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“