Автор Тема: Ретро Юпитер и ретро Венера в опозитни кардинални знац  (Прочетена 6914 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Няма нищо случайно.
И защо ги разглеждаме в отделни теми, като те се случват в един и същ времеви отрязък?

В коя сфера и как ви повлияха - не поотделно, а заедно?

При мен е оста 4 / 10 дом - всичко тече и всичко се връща, но бавно и стъпка по стъпка.
Домът (буквалният дом на смемейство и пр.) не ме пуска току-така и задълженията остават, както съм ги вършила от години. Няма желаещи да ме заместят.
Новото работно място ме поглъща бавно, но сигурно. Влече ме, завлича ме и ме затрупва със същия темп- всепоглъщащ.
Давам всеки му с огромно желание, но колкото мога.

Не смятам, че това е време за надмощие на едната потребност над другата (опозиция!), а време за реорганизация и наместване на приоритетите. Време да се наместят по нов начин нещта.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лина, аз съм родена с такава позиция, ретро Юпитер Везни - ретро Венера Овен, както в момента без точен аспект.Ето така се проявява при мен, ще използвам цитат: " "Не ти ли се струва, че това, което наричаш добър късмет е всъщност нещото, което те измъква от ситуации, в които те е набутал лошият ти късмет."  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
При мен е по остта трети девети дом, като и двете планети ще минат през възлите. Предполгам че е част от периода, в който са ми активни меркуриеви теми - прогресивна луна в близнаци, плутон в секстил с наталния меркурий, тр. юпитер в трети дом ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
те се случват в един и същ времеви отрязък


заедно с тр. Сатурн в знак управляван от Юпитер и тр. Марс в знак управляван от Венера

В коя сфера и как ви повлияха - не поотделно, а заедно?


върху оста МС/IC - край на интимна връзка и провал при опит да сменя работа



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.


върху оста МС/IC - край на интимна връзка и провал при опит да сменя работа

Юпитер Везни/Уран Овен/Сатурн Стрелец- ти имаш по натал Венера/Юпитер Водолей, свързани с темите, посочени от теб. А защо правиш опити за смяна/промяна в период, когато сигнификаторите за съответните области са ретроградни, нали знаеш, че това е аналог на "много шум за нищо" ?!? Това е времето, когато виждаш, чуваш, какво не е наред, ядосваш се, спъваш се, чупиш и след  кулминацията/опозицията на планета/Слънце, тогава се освобождава  напрежението от момента, в който е спряла планетата до опозицията, в домовете, където се случва цикъла и започваш да "сееш", ама мислено, без да бързаш да  материализираш,онова, по което ще работиш като тръгне директно планетата. Пример ( понеже си с АСЦ Стрелец) : Слънце Овен опозиция Юпитер Везни, съвсем скоро по нашите земи на 8 април, когато Юпитер  ще е най-бърз от  ретро фазата си и тогава започват един по един да те бомбандират въпросите, които са готови да променят, вече не така нужно случващото се в маркираните домове. Виж какво казват астролозите, да се провери деклинацията на Слънцето и планетата, за да се види, дали са паралелни- разположени по дължина в опозиция, което ще бъде особено мощно положение.
 
P.S.  Аз съм родена с кулминация Слънце/Юпитер и виж как изпреварвам събитията, (из)казвам се преди да съм "подготвена за живота", ха, ха - година напред виждам случващото се, но не мога да го материализирам и се получава късо съединение между мен и света, обаче го улових този момент и сега колкото да ми е трудно- "мълча". Затова го има това " неразбиране" , което се усеща от другите като арогантно, надменно изхвърлящо се поведение, просто нещо изстрелвам ( Юпитер), ама защо, по каква причина...не че е грешно, но не е обмислено, няма форма ( Сатурн), "нечетливо е ".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
значи казваш, че съм единствената дето не те чете като аналог на арогантно, надменно и изхвърлящо се :012: :012:

за работата - ами, сега се появи възможност и всъщност предишната смяна 3 години назад е баш по ретроградна Венера и отново ретрограден Юпитер, но по линия Козирог/Рак

за Юпитер опозиция Слънце чакаме, а при Венера кое?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Знам,знам,  ти си почетен Козирог, а по-арогантни от вас  няма.  :012:

Венера при теб управлява ъгъл, който е важен за Козирог и щом МЦ/ИЦ са по оста Везни/Овен е редно сега ретрофазата да си каже думата при теб. От днес брой 6-7 дни, до хелиакалното изгряване на Венера, нали така се казваше и стартираш нова фаза на оценки или действия. Когато спре, за да тръгне директна, Венера отново активира проявата на аспекта 72*, ти имаш ли такъв по рождение или дали Венера 26 * Риби ще направи такъв с твоя натална или прогресивна точка, за да ти посочи къде ще е най-голям интереса ти, какво или кой ще предпочитеш и трябва да намериш начин да го материализираш до горния съвпад Слънце/Венера. Ретро Венера винаги търси изгубената пропорция, там, където е изгубена, това донякъде и осмисля 'тайната' на Златното сечение- да направиш злато от...:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Донесаха ми глоба двойна за кучета без повод и две удостоверения за едно и също без да съм искала второто и плащала за него  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Бека, това по какъв повод го казваш? Че Юпитер всичко удвоява? Ако имаш една паласка, ще станат две.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Госпожици, не го казвам аз, а вселенският хумор, знаци от природата,селестинското пророчество, синхронизма ,анархизма и там каквото било. Но забележете ,че паричките не стават две-глобата е за 2 песа, а компенсацията не е валидна, защото не ми е нужна, а и дори да нямах подобно у-ние, издаването му след изпит е по-евтино от дубълглоба  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
В средния пръст колко топки има-това ми е отговора  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ако сложим паричка в прасенцето касичка, ще станат ли две ?  :d030:

Ако вместо 20-левка сложиш две 10-левки.  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Ако вместо 20-левка сложиш две 10-левки.  :d030:
То е все същото, както и да се каже.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Весо, това е юпитеров оксиморон.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Ако харесвам нещо на Сатурчо, е това, че не ме кара да бутам левче в куче, прасе касичка ,а в банката .Ей, оня не мой го излъжеш с прасе касичка  :D